دبیرکل اهل الحق: العبادی استعفا کند/حوادث بصره در چارچوب پروژه آمریکا برای تقسیم عراق است

دبیرکل «عصائب اهل الحق» عراق اظهار داشت که حوادث در بصره در چارچوب سناریوی آمریکا برای تقسیم عراق است و اگر امور به نقطه بحرانی برسد الحشد الشعبی وارد عمل خواهد شد.

به گزارش نبأپرس به نقل از صوت العراق، «شیخ قیس خزعلی» دبیرکل «عصائب اهل الحق»، جمعه‌شب در نشستی مطبوعاتی یادآور شد، اگر اعتراضات در بصره به دلیل کمبود آب است همه می‌دانند که وزیر آبرسانی کابینه از جریان «صدر» و نفر اول دولت هم «حیدر العبادی» است؛ پس چرا دفاتر جریان صدر و دفاتر نخست‌وزیر به آتش کشیده نشد؟

وی تأکید کرد: «اوضاع در بصره به بن‌بست رسیده است، لذا ما استعفای حیدر العبادی را خواستار هستیم.»

خزعلی متذکر شد: «حوادث کنونی بصره توطئه را به شکل واضح آشکار کرد و دیگران از پروژه آمریکایی مطلع هستند و این حق ملت عراق است تظاهراتی علیه کسانی‌‌که طی سال‌های گذشته حقوق آنها را تضییع کردند، برگزار کنند.»

وی تصریح کرد: «حوادث بصره در چارچوب پروژه آمریکا برای تقسیم عراق قرار دارد و ما اجازه نمی‌دهیم که ما را به سمت درگیری‌های طایفه‌ای سوق دهند و اگر امور به نقطه‌ای برسد که اوضاع امنیتی بی‌ثبات و امنیت و ثبات تهدید شود ما وارد عمل خواهیم شد و به اهالی بصره می‌گوییم که اجازه ندهید دیگران امنیت عراق را تهدید کنند.»

رهبر عصائب اهل الحق متذکر شد: «واشنگتن می‌خواهد عراق را وارد توطئه‌ها و برنامه‌های بین‌المللی کند. نقشه آمریکا واضح است آن می‌خواهد نخست‌وزیر شخصی خاص و مطابق با خواست کاخ سفید باشد.»

وی اظهار داشت: «حمله به مقر احزاب و گروه‌های عراقی در بصره کار افرادی است که طرح‌های خارجی و مشکوک را پیاده می کنند.»

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

اشتراک در خبرنامه

مشترک خبرنامه شوید

Top