دستور سرلشکر باقری برای گسیل مابقی امکانات نیروهای مسلح به مناطق سیل‌زده / بازدید ‌از گرگان‌رود و دستور حفر کانال / تخلیه سیلاب ‌به خوبی پیش می‌رود‌+تصاویر

گروه استان‌ها ـ رئیس ستادکل نیروهای مسلح برای بازدید از مناطق سیل‌زده گلستان و تسریع در عملیات امدادرسانی به سیل‌زدگان وارد این استان شد و از این مناطق به صورت هوایی ‌بازدید کرد.

به گزارش نبأپرس ، سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و هیئت همراه صبح امروز برای بازدید از مناطق سیل‌زده گلستان و تسریع در عملیات امدادرسانی به سیل‌زدگان  وارد این استان شد.

بازدید رئیس ستاد کل نیروهای مسلح از گرگان‌رود؛ دستور حفر کانال برای خروج سیلاب

رئیس ستادکل نیروهای مسلح از دهانه گرگان‌رود و وضعیت خروج سیلاب از شهرها و روستاهای استان گلستان به سمت دریای خزر بازدید کرد.‌سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری بعدازظهر امروز از دهانه گرگان‌رود و وضعیت کنونی خروج سیلاب از شهرها و روستاهای استان گلستان و ورود آن به دریای خزر به صورت میدانی بازدید کرد.

این بازدید با هدف بررسی علت حادثه و راه‌های خروج آب انجام شد. لایروبی نشدن رودخانه گرگان‌رود سبب تشدید خسارت‌های سیل و آب‎گرفتگی شهرها و روستاهای استان گلستان شده است.

سرلشکر باقری با اشاره به اقدامات نیروهای مسلح که منجر به فروکش کردن سیلاب از برخی مناطق شهر و روستاهای آق‌قلا شده است، اظهارداشت: فروکش کردن آب در حال انجام بوده اما علت اصلی مشکل لایروبی نشدن رودخانه گرگان‎رود است.

بازدید سرلشکر باقری از بیمارستان صحرایی فوق تخصصی سپاه در آق‌قلا‌

رئیس ستادکل نیروهای مسلح در ادامه سرکشی از مناطق سیل‌زده استان گلستان از بیمارستان صحرایی فوق تخصصی نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آق‌قلا بازدید کرد.‌ سرلشکر محمد باقری بعدازظهر امروز در ادامه سرکشی از مناطق سیل‌زده استان گلستان از بیمارستان صحرایی فوق تخصصی «شهید شوشتری» نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بازدید کرد.

پس از وقوع سیل در گلستان نیاز مبرم به بیمارستان فوق تخصصی در استان و به ویژه شهرستان آق‌قلا احساس می‌شد. این ماموریت به مرکز بهداری شمال شرق داده شد و از روز دوشنبه این بیمارستان صحرایی فوق تخصصی کار خود را در شهرستان سیل‌زده آق‌قلا آغاز کرد.

سرلشکر باقری: اگر نیاز باشد مابقی امکانات نیروهای مسلح به منطقه گسیل داده می‌شود‌

رئیس ستادکل نیروهای مسلح با بیان اشاره به صدور دستور رهبر معظم انقلاب برای کمک نیروهای مسلح به سیل‌زدگان گفت:با صدور فرمان فرمانده کل قوا امکانات نیروهای مسلح به طور چشمگیری بسیج و به این منطقه عازم شد.‌

سرلشکر باقری ظهر امروز پس از بازدید از مناطق سیل‌زده استان گلستان در جمع خبرنگاران اظهارداشت: نیروهای مسلح براساس احساس وظیفه‌ای که دارند از ابتدای سیل در منطقه حضور یافته‌اند و کار امدارسانی را آغاز کردند.

وی با بیان اینکه نیروهای مسلح با تمام توان به سیل‌زدگان کمک می‌کنند، افزود: با صدور فرمان فرمانده کل قوا امکانات نیروهای مسلح به طور چشمگیری بسیج و به این منطقه عازم شد.

سرلشکر باقری با اشاره به فعالیت امکانات و تجهیزات مهندسی نیروهای مسلح در مناطق سیل‌زده بیان داشت: نیروهای مسلح با امکانات مهندسی به ویژه بیل‌های مکانیکی و تراکتور و سایر دستگاه‌های موردنیاز به منطقه آمدند تا مسیر آب به سمت دریا را با حفر کانال بازگشایی کنند.

وی با ابراز رضایت از پیشرفت اقدامات برای خروج و تخلیه سیلاب از شهرها و روستاهای استان گلستان گفت: در بازدیدی که امروز داشتن روند کار به خوبی پیش می‌رود. کانال‌هایی احداث شده و یکی دو کانال دیگر نیز در حال احداث است.‌

رئیس ستادکل نیروهای مسلح ادامه داد: اقداماتی هم برای مقابله با آب‎گرفتگی شهرهای گمیشان و سیمین شهر باید انجام شود که تاحدودی این کارها صورت گرفته است.

وی با اشاره به خدمات نیروهای مسلح به سیل‌زدگان در زمینه‌های بهداشت و درمان و تهیه موادغذایی، گفت: خوشبختانه در این منطقه بیمارستان‌های فوق تخصصی مستقر شده و از روز گذشته تاکنون پزشکان متخصص بیش از هفت هزار نفر را معاینه کرده‌اند.

سرلشکر باقری با بیان اینکه تأمین امنیت این مناطق از موضوعات مهم و جدی است، اظهارداشت: این موضوع به نیروهای انتظامی و بسیج محول شده است و آنها با گشت‌های متراکم و متعدد امنیت این مناطق را برقرار کردند.

وی خاطرنشان کرد: امروز پیشرفت کار را ارزیابی می‌کنیم و اگر نیاز باشد مابقی امکانات نیروهای مسلح به منطقه گسیل داده می‌شود تا مسئله خاتمه پیدا کند و مردم به زندگی عادی خود برگردند.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح با بیان اینکه امکانات موجود در منطقه عمدتا تجهیزات مهندسی است، اظهارداشت: وسعت مسئله زیاد است و امکاناتی که داریم هنوز کم است. در حال حاضر بیش از 100 دستگاه مهندسی نیروهای مسلح در منطقه وجود دارد اما باید تعداد این امکانات به ویژه بیل‌های مکانیکی افزایش پیدا کند.‌

سرلشکر محمدباقری که صبح امروز برای بازدید از مناطق سیل‌زده و سرعت بخشیدن به عملیات امدادرسانی به مردم سیل‌زده گلستان به این استان سفر کرده بود، بعد از بازدید هوایی از این مناطق به روستای سلاق یلقی در آق‌قلا رفت.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح از روستای سیل‌زده سلاق یلقی بازدید میدانی و با مردم این روستا گفت‌وگو کرد.

این بازدید با حضور جمعی از فرماندهان نظامی و انتظامی، مسئولان استان گلستان و امام جمعه اهل‌سنت آق‌قلا انجام شده است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در این بازدید در جمع مردم روستای سلاق یلقی در آق‌قلا با ابراز خوشحالی از حضور در این منطقه گفت: امروز به این منطقه برای ارزیابی اقدامات انجام شده و رفع تمام کمبودها سفر کرده‌ام.

سرلشکر باقری: با حداکثر توان کمبودهای سیل‌زدگان را تأمین می‌کنیم

 رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه هر کمبودی که برای کمک‌رسانی به سیل‌زدگان وجود داشته باشد را با حداکثر توان تأمین می‌کنیم، گفت: اقدامات نیروهای مسلح ‌منجر به فروکش کردن سیلاب شد.

سرلشکر محمد باقری پس از بازدید و گفت‌وگو با مردم روستای سیل‌زده سلا‌ق‌یلقی اظهارداشت: امروز خواستم بین مردم عزیز ترکمن حضور پیدا کنم، مردمی صبور، نجیب و مومنی که با سیل نامناسب مواجه شدند. 

وی با اشاره به دستور فرمانده کل قوا برای امدادرسانی گسترده نیروهای مسلح به سیل‌زدگان گفت: امر مقام معظم رهبری سبب شد تا نیروهای مسلح همه امکانات خود را بسیج و به منطقه گسیل کنند.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح گفت: همه نیروهای مسلح از ارتش جمهوری اسلامی، سپاه پاسداران، نیروهای انتظامی، وزارت دفاع و غیره با تمامی امکانات برای کمک به مردم سیل‌زده به این منطقه آمدند.

وی ادامه داد: حضور امروز من برای این است تا از نزدیک کارها را ببینم، متوجه کمبودها شوم و گزارش پیشرفت کار را داشته باشم که این کار انجام شد و در جلسه‌ای که بعدازظهر داریم نیز این کار را خواهم کرد.

سرلشکر باقری تصریح کرد: هر کمبودی که برای کمک‌رسانی به سیل‌زدگان وجود داشته باشد را با حداکثر توان تأمین می‌کنیم.

وی با اشاره به اقدامات نیروهای مسلح که منجر به فروکش کردن سیلاب از برخی مناطق شهر و روستاهای آق‌قلا شده است، ادامه داد: فروکش کردن آب در حال انجام است اما علت اصلی مشکل لایروبی نشدن رودخانه این منطقه است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه با وجود حجم انبوه آبی که در این رودخانه وجود دارد، در حال حاضر لایروبی میسر نیست، گفت: ‌اما بیل‌های مکانیکی سپاه و ارتش در انتهای رودخانه در حال حفر دو کانال مهم هستند که علاوه بر بازکردن خروجی رودخانه به سمت دریا، سیلاب را هم با سرعت بیشتری انتقال دهد تا سایر مناطقی که دچار آب‌گرفتگی است، زودتر آب در آنجاها فروکش کند.

سرلشکر باقری بیان داشت: مابقی کار لایروبی بعد از این مرحله انجام خواهد شد و اکنون نیروهای مسلح به عنوان یک اقدام اضطراری در حال تخلیه آب از خانه‌ها، مغازه‌ها و شهرها و روستاها هستند تا این مناطق از آب نجات پیدا کند.

وی گفت: باید اقداماتی انجام دهیم که اگر دوباره بارندگی شد، شهرها و روستاها مصون بماند. امروز درباره حصارکشی دور شهرها، ایجاد خاکریز و سیل‌بند نیز تصمیم‌گیری می‌شود تا اگر بارش مجددی رخ داد و رودخانه طغیان کرد، آب وارد شهرها و روستاها نشود.

سرلشکر باقری با بیان اینکه اقدامات درمانی و ایجاد بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها و کمک‌های امدادی و رساندن آب و غذا به این مناطق در حال انجام است، خاطرنشان کرد: ‌برقراری امنیت در حد مطلوب برای رفع نگرانی مردم برای سرقت و تعرض به اموال آنان به نیروی انتظامی و بسیج سپرده شد که تاکنون گزارشی از سرقت یا ناامنی در این منطقه وجود ندارد.

وی در پایان اظهار داشت: از اینکه مردم شریف این منطقه ارزشمند با صبوری این مشکل را تحمل می‌کنند از آنان قدردانی می‌کنم و از خداوند می‌خواهم به نیروهای مسلح و کارگزاران دولت توفیق دهد تا خدمت شایسته به این مردم انجام دهند و آنان را به زندگی آرام برگردانند.

 

گفت‌وگوی صمیمانه ‌با مردم در مناطق سیل‌زده‌

رئیس ستادکل نیروهای مسلح در ادامه بازدید از مناطق سیل‌زده، به روستای سلاق‌یلقی در شهرستان آق‌قلا رفت ‌و با مردم این روستا گفت‌وگو کرد.‌‌ رئیس ستادکل نیروهای مسلح از روستای سیل‌زده سلاق یلقی بازدید میدانی و با مردم این روستا گفت‌وگو کرد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در این بازدید در جمع مردم روستای سلاق یلقی در آق‌قلا با ابراز خوشحالی از حضور در این منطقه گفت: امروز به این منطقه برای ارزیابی اقدامات انجام شده و رفع تمام کمبودها سفر کرده‌ام.

 

بازدید هوایی ‌از مناطق سیل‌زده گلستان در روستای «سقریلقی» آق‌قلا

رئیس ستادکل نیروهای مسلح در نخستین برنامه از مناطق سیل‌زده این استان بازدید هوایی کرد.‌حضور میدانی و بازدید زمینی از مناطق سیل‌زده استان گلستان و شرکت در جلسه فرماندهان عالیرتبه نیروهای مسلح در استان گلستان از دیگر برنامه‌های سفر سرلشکر باقری به استان است.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح وارد گلستان شد

‌رئیس ستادکل نیروهای مسلح برای بازدید از مناطق سیل‌زده گلستان و تسریع در عملیات امدادرسانی به سیل‌زدگان وارد این استان شد.‌‌ سرلشکر محمد باقری صبح امروز برای بازدید از مناطق سیل‌زده گلستان و تسریع در عملیات امدادرسانی به سیل‌زدگان  وارد این استان شد.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح قرار است بازدیدی هوایی از مناطق سیل‌زده داشته باشد. سرلشکر باقری همچنین بازدیدی زمینی و میدانی از روند امدادرسانی به سیل‌زدگان و خسارت‌های واردشده به مناطق مختلف استان گلستان دارد. سرلشکر باقری پس از بازدید از مناطق سیل‌زده در جلسه‌ای با فرماندهان عالیرتبه نیروهای مسلح و مسئولان استان گلستان حضور پیدا می‌کند.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح قرار است بازدیدی هوایی از مناطق سیل‌زده داشته باشد. سرلشکر باقری همچنین بازدیدی زمینی و میدانی از روند امدادرسانی به سیل‌زدگان و خسارت‌های واردشده به مناطق مختلف استان گلستان دارد.

سرلشکر باقری پس از بازدید از مناطق سیل‌زده در جلسه‌ای با فرماندهان عالیرتبه نیروهای مسلح و مسئولان استان گلستان حضور پیدا می‌کند.

 

انتهای پیام/

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

مشروح اخبار

Top