دهقان: زنگنه باعث عقب ماندگی صنعت نفت ایران شده /انتظار از آیت الله رئیسی

نایب رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس ثروت اندوزی مسئولان را ناشی از ضعف قوه قضائیه در برخورد با فساد مسئولان خواند و گفت: مردم ثرو‌ت‌اندوزی مسئولان را تحمل نمی‌کنند.

به گزارش نبأپرس، محمد دهقان نایب رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در حاشیه جلسه علنی امروز (دوشنبه، 6 اسفند) در نشست خبری در تشریح ایرادات عملکرد دولت و راهکار‌های عبور از مشکلات، گفت: وضعیت کشور، وضعیت خوبی نیست و در مورد راهکار‌های برون‌رفت از مشکلات دیدگاه‌های متنوعی در کشور وجود دارد که باید مورد بررسی قرار گیرد.

وی افزود: در چند سال اخیر دولت راهی را شروع کرد که به نظر من به بن‌بست رسیده است. مردم هم این را فهمیده‌اند که مسیری که دولت در این چند سال اتخاذ کرده و برای ارتباط رسمی با غرب و آمریکا تلاش داشته است، به بن‌بست رسیده است.

نماینده مردم چناران و طرقبه در مجلس تصریح کرد: به بن‌بست رسیدن برخی مسئولان غرب‌گرا به معنای به بن‌بست رسیدن کشور و ملت ایران نیست.


دهقان با اشاره به دو خطای استراتژیک دولت گفت: اول دولت طی سال‌های اخیر تلاش کرد فقط به صورت رسمی کار کند و فعالیت‌های اقتصادی غیررسمی انجام ندهد و همه چیز را برای دنیا شفاف کند و دوم اینکه دولت یک اشتباه استراتژیک کرد و قبل از اینکه پیوندی با اروپا و آمریکا ایجاد کند، پُل‌های پشت سر خود را برای ارتباط با کشور‌هایی مانند چین، هند، روسیه و حتی کشور‌های همسایه خراب کرد و این بزرگ‌ترین خطایی بوده که دولت مرتکب شده است، مشکلات اقتصادی فعلی کشور ناشی از این دو اشتباه فاحش است.

وی بر همین اساس تأکید کرد: دولت به دلیل اشتیاق به ارتباط با اروپا و آمریکا قبل از اینکه بتواند همه مشکلات فی مابین را حل کند با رفتار‌های عجیب و غریب و با بد رفتاری ارتباط ایران با شرکای سنتی‌اش مانند چین و هند را تقریبا به هم زد، دولت رابطه خوبی که بین ایران و چین وجود داشت را به یک رابطه سرد تبدیل کرد.

نایب رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس تصریح کرد: ممکن است بگویند به هر حال چینی‌ها به دنبال منافع خود هستند، بله مشخص است که چینی‌ها به دنبال منافع خود هستند، چینی‌ها، روس‌ها و هندی‌ها و حتی ما هم دنبال منافع خود هستیم، اما منافع آن‌ها اقتضا می‌کرد که به صورت رسمی و بعضا غیر رسمی با ایران ارتباط داشته باشند.

دهقان تصریح کرد: در طول سال‌های 89 تا نیمه اول 92، تحریم‌های شدید از سوی غرب و آمریکا علیه ایران اعمال شد، ایران از طریق رابطه با چند کشور مذکور توانست با تحریم‌ها مقابله کند و در سال 92 اوباما در کنگره سخنرانی و اذعان کرد که تحریم‌ها علیه ایران عملاً به نتیجه نمی‌رسد، اصل این اعتراف نتیجه رویکرد هوشمندانه‌ جمهوری اسلامی ایران بود.

وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی با اتکا به توانمندی‌های داخلی و همچنین ارتباط رسمی و غیررسمی با برخی کشور‌های منطقه و کشور‌های بزرگ که شرکای سنتی ما بودند، توانست دست برتر را نسبت به آمریکا در جنگ تحریمی سال‌های 89 تا 92 داشته باشد.

نایب رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس  افزود: متأسفانه با رویکرد اشتباهی که دولت داشت، از ابتدا مسیر ارتباط با شرکای سنتی ایران را برهم زد و به امید اینکه برجامی به تصویب می‌رسد و ایران می‌تواند با اروپا و آمریکا ارتباط برقرار کند به چینی‌ها بی‌محلی کردند و حتی شرکت نفت چین را از کشور بیرون کرد، البته ورود هیئت‌های اروپایی که یکی پس از دیگری وارد کشور می‌شدند، بیشتر برای ایجاد یک فضای روانی تبلیغاتی به نفع دولت و در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری تلقی شد و از آمد و رفت این هیئت‌ها حتی یک قرارداد اقتصادی حاصل نشد.

دهقان تصریح کرد: رفت و آمد این هیئت‌ها در ایجاد توهم در ذهن برخی مدیران جهت بر هم زدن روابط کشور با چین، هند و روسیه و همسایگان بی‌تأثیر نبود؛ در همین رابطه شرکت دولتی هند که حاضر بود در چابهار و میدان فرزاد، 29 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری کند را بیرون کردند و حاضر نشدند اجازه دهند این شرکت کار کند.

وی در بخش دیگری از سخنانش، گفت: دولت از یک سو رابطه گازی ایران را با پاکستان قطع کرده و اجرای قرارداد را متوقف کرد و از سوی دیگر به دلیل عدم پرداخت بهای گاز ترکمنستان روابط ایران با این کشور را دچار تنش کرد؛ در تحریم‌های سال 89 تا 92 بخشی از تحریم‌ها از طریق ترکیه برطرف می‌شد، روابط استراتژیکی در آن زمان بین ایران و ترکیه ایجاد شده بود.

نایب رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با بیان اینکه کلید اقتصاد کشور در زمان تحریم در دست وزارت نفت است، تصریح کرد: این کلید در دولت یازدهم و دوازدهم به شخصی مانند آقای زنگنه سپرده شد، زنگنه اعتقاد چندانی به استفاده از توانمندی‌های داخلی نداشت و در مدت مسئولیت خود اقدامی در راستای تأسیس و احداث پالایشگاه‌ها انجام نداد و با نادیده گرفتن توانمندی‌های داخلی موجب شد وزارت نفت در زمینه استفاده از توانمندی‌های داخلی در صنعت نفت دچار عقب‌ماندگی شود.

دهقان تأکید کرد: وزارت نفت حتی برای انعقاد قرارداد‌های نفتی در زمان صلح هم آماده نبود چه برسد به زمان جنگ، تقریباً هیچ کار فوق‌العاده‌ای در زمینه نفت و گاز در زمان مسئولیت آقای زنگنه انجام نشد، وزارت نفت در این دوران پروژه‌های نیمه‌کاره دولت قبل را که باید در یک فرصت زمانی محدود تکمیل می‌شد را با تأخیر بسیار زیاد به اتمام رساند و یا آن‌ها را نیمه‌تمام رها کرد.

وی در همین زمینه افزود: نوع نگاه آقای زنگنه به رابطه با اروپا و آمریکا بیشترین اثر را در به هم زدن روابط گازی و نفتی ما با کشور‌های منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای داشت.

نایب رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس خاطرنشان کرد: فشار‌های تحریمی اکنون به جایی رسیده است که بسیاری از کشور‌ها نمی‌توانند به صورت رسمی با ایران همکاری کنند. ایران اگر می‌خواست کشور را تنها با تکیه بر روابط رسمی و منفعلانه اداره کند، همان ابتدای جنگ باید دست‌های خود را به نشانه تسلیم در برابر صدام بالا می‌برد، زیرا در آن زمان مسئولان پول را به صورت چمدانی از کشور خارج کرده و اسلحه وارد می‌کردند، بسیاری از سلاح‌های که اوایل انقلاب خریداری شد به صورت غیررسمی بوده است.

وی افزود: ما در سال‌های 90 و 91 که در اوج تحریم‌های آمریکا علیه ایران بودیم، حدود 170 میلیارد دلار نفت را فروختیم که بخش اعظمی از آن به صورت غیررسمی بوده است، بنابراین ما هم از ظرفیت رسمی استفاده کردیم و هم از روش‌های غیررسمی.

نایب رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس  ادامه داد: فعالیت مؤثر و غیررسمی اقتصادی برای فائق آمدن بر تحریم‌ها نه تنها مسئله قبیحی نبود بلکه این حق ایران بود که نفت خود را بفروشد و پول آن را وارد کشور کند تا بتواند از گردنه‌های خطرناکی که دشمن ایجاد کرده بود، پیروزمندانه عبور کند، اما دولت یازدهم و دوازدهم چنان تبلیغاتی علیه فعالیت‌های مؤثر و غیررسمی اقتصادی کردند که گویا ما از ابتدای انقلاب کار اشتباهی کرده‌ایم در صورتی که از ابتدای پیروزی انقلاب در معرض فشار‌های تحریمی دشمنان بوده‌ایم و اگر منفعلانه با تحریم‌ها برخورد می‌کردیم جنگ را در همان سال اول باخته بودیم و بعد هم قطعاً در دور اول تحریم‌ها در مقابل آمریکا شکست خورده بودیم.

دهقان گفت: دولت در شرایط فعلی دچار سردرگمی شده است و نمی‌خواهد مسیر اشتباهی را که در این 6 سال رفته اصلاح کند، این شهامت را ندارد که بگوید دولت مسیر اشتباهی را طی کرده است.

وی تصریح کرد: افرادی که در 6 سال گذشته این مسیر اشتباه را طی کرده‌اند و کشور را در معرض خسارت قرار داده‌اند، بعید است بتوانند مسیر دولت را تغییر دهند، به عبارت دیگر دولتمردانی که روابط ایران را با کشور‌های منطقه و فرامنطقه‌ای خراب کرده‌اند و به اصطلاح همه تخم مرغ‌های خود را در سبد اروپا و آمریکا گذاشته اند اکنون دچار سردرگمی شده اند، به شکلی که نه خود دیگر روی رفتن به سوی شرکای قدیمی را دارند و نه شرکای قدیمی این افراد را می‌پذیرند و دیگر به این‌ها اعتماد می‌کنند یعنی کاری کرده اند که از این جا مانده و از آنجا رانده شده اند.

دهقان ادامه داد: برخی کشور‌های بزرگ فرامنطقه‌ای که شریک سنتی ایران بوده اند، به برخی شخصیت‌هایی که اکنون در دولت هستند اعتماد نمی‌کنند و متأسفانه اراده جدی در برخی دولتمردان ما برای برقراری ارتباط نمی‌بینند و می‌گویند این‌ها همان افرادی بودند که ما را رها کردند، به ما لگد زدند و به امید اینکه می‌خواهند با اروپا رابطه برقرار کنند روابطشان را با شرق قطع کردند و این سیاست غلط روابط ایران را با شرکای سنتی به روابط سردی تبدیل کرده است لذا اکنون آن‌ها اعتمادی به این دولتمردان ندارند.

وی با اشاره به حضور گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن گفت: راهپیمایی 22 بهمن نشان داد که مردم نظام را قبول دارند. البته مردم دو دسته هستند یک دسته بر اساس انگیزه‌های دینی و مذهبی تا پای جان پای این نظام می‌ایستند قبلاً بودند و اکنون هم هستند، اما تعدادی دیگر ممکن است اینقدر هم انگیزه‌های مذهبی نداشته باشند، اما معتقدند که اگر این نظام ضربه بخورد طبیعتاً جریان‌های خون‌ریزی مانند داعش بر کشور مسلط می‌شوند. بنابر این بخش مهمی از مردم بیش از اینکه به خاطر اعتقاداتشان پای نظام بایستند به خاطر امنیت، استقلال و عزت کشورشان پای نظام می‌ایستند.

نماینده مردم طرقبه و چناران در مجلس افزود: البته اکثریت مردم رهبری انقلاب را قبول دارند، زیرا درستی تدابیر رهبری در همه دوره‌ها ثابت شده است چه آن‌هایی که رهبری را از منظر ولایت فقیه قبول دارند و چه آن‌هایی که به مسئله ولایت فقیه کاری ندارند و رهبری را به عنوان یک شخصیت دانا، حکیم و دارای حلم قبول دارند.

دهقان گفت: مردم اصل نظام را علی رغم همه مشکلاتی که وجود دارد قبول دارند، 22 بهمن هم در خیابان‌ها آمدند و از نظام حمایت کردند و حتی روی کاغذ‌ها هم نوشتند این حمایت ما از نظام به معنای حمایت از مسئولان نیست و یا به معنی رضایت‌مندی از وضع موجود نیست و خیلی‌ها این را به زبان می‌آوردند بنابر این مردم می‌خواهند اصل نظام بماند و واقعیت این است که ملت ایران هوشمند است و می‌فهمند که ما چقدر دشمن داریم اکنون اگر اصل نظام ضربه بخورد خطرات جدی برای تمامیت ارضی کشور پیش می‌آید.

محمد دهقان با اشاره به علل نارضایتی مردم از مسئولان کشور، تبعیض را یکی از دغدغه‌های مردم خواند و گفت: برخی مسئولان جدا از مشکلاتی که به دلیل بی تدبیری برای کشور ایجاد کردند خودشان ثروت‌های نجومی جمع کردند و این تبعیض مردم را ناراحت می‌کند.

وی ادامه داد: برخی از این افراد حدود 30 سال در پُست‌های مسئولیتی کشور حضور داشته اند و چندین هزار میلیارد تومان ثروت جمع کردند، ثروت اندوزی مسئولان برای مردم قابل تحمل نیست.

دهقان ثروت اندوزی مسئولان را ناشی از ضعف قوه قضائیه در برخورد با فساد مسئولان خواند و تاکید کرد: قوه قضائیه در این خصوص به وظیفه خود عمل نکرده است، زیرا به دست آوردن ثروت‌های چند صد میلیاردتومانی یا چند هزار میلیارد تومانی جز از طریق رانت خواری و سوءاستفاده از موقعیت‌های مربوط به شغل و از طریق زد و بند و فساد صورت نمی‌گیرد و اگر قوه قضاییه و به ویژه سازمان بازرسی کل کشور به وظیفه خود عمل می‌کرد ما گرفتار این اندازه فساد و تبعیض و شکاف طبقاتی نمی‌شدیم.

آیت الله آملی لاریجانی هزینه اجرای «قانون رسیدگی به اموال مسئولان» را نداد/ رئیسی همت کند

دهقان اظهار کرد: سه سال از زمان ابلاغ «قانون رسیدگی به اموال مسئولان» به قوه قضائیه می‌گذرد، اما قوه قضائیه حتی آیین نامه اجرایی آن را نیز ابلاغ نکرده است، آقای آملی لاریجانی به هر دلیلی در سه سال گذشته هزینه اجرای «قانون رسیدگی به اموال مسئولان» را نداد و نتوانست افتخار اجرای اصل 142 قانون اساسی را نصیب خود کند اکنون آقای رئیسی باید افتخار اجرای این قانون را نصیب خود کند.

وی افزود: اجرای قانون رسیدگی به اموال مسئولان که در سال 94 بعد از هشت سال پیگیری در مجمع تصویب شد می‌تواند از این به بعد بستری برای جلوگیری مسئولان کشور در قوای سه گانه و دستگاه‌های حکومتی از رانت خواری و سوءاستفاده باشد.

نائب رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی تاکید کرد: علاوه بر اصل 142 قانون اساسی اجرای اصل 49 قانون اساسی مهمترین راهبرد شفافیت و بازگرداندن اموال غیرمشروع است که اگر این دو اصل و قوانین مرتبط با آن‌ها درست اجرا شود پالایش در درون نظام سیاسی صورت می‌گیرد و انسان‌های پاک در هر گروهی که باشند از انسان‌های ناپاک و مفت خوار و سوءاستفاده‌گر متمایز می‌شود.

دهقان تأکید کرد: مردم معتقدند که اگر قرار است مردم و مسئولان همه با هم مشکلات را تحمل کنند نباید بچه‌های مسئولان در خارج از کشور زندگی کنند، مردم قبول نمی‌کنند که با مشکلات دست و پنجه نرم کنند، اما مسئولان بچه‌های خود را خارج از کشور فرستاده و این نگرانی در بین مردم ایجاد شود که نکند برخی از مسئولان حتی ثروت‌های خودشان را همراه با فرزندان شان به خارج کشور فرستاده باشند.

نایب رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با تأکید بر لزوم جراحی بدنه مدیریتی کشور در گام دوم انقلاب گفت: برخی مسئولان کشور دیگر ابتکار عمل نداشته و ذهنشان کار نمی‌کند و به شدت محافظه کار هستند این افراد از همه چیز می‌ترسند و بعضا دارای نقطه ضعف‌هایی هم هستند و جرات ریسک ندارند.

دهقان با تأکید بر لزوم اجرای اصل 49 قانون اساسی و اعاده اموال نامشروع مسئولان گفت: باید مشخص شود که برخی مسئولان این اموال هزاران میلیاردی خود را از کجا آوردند، این کار لایه‌ای از اصلاح گری انقلابی است که باید در داخل کشور انجام شود پرچم این کار باید بر دوش قوه قضاییه باشد؛ افکار عمومی باید این اقدام انقلابی را از قوه قضائیه مطالبه کنند و رسانه‌ها نیز این مطالبه را به مسئولان منتقل کنند، مسئولان باید به زبان خوش این کار را انجام دهند نباید کار به جایی برسد که مردم با داد و فریاد این مطالبه به حق را از مسئولان داشته باشند.

وی با تأکید بر لزوم پالایش بدنه مدیریتی کشور گفت: بخشی از مدیران ما به شدت محافظه کار هستند و بیش از 30 سال در این انقلاب مدیر بوده اند، این افراد دیگر کشش فکری برای ارزیابی وضعیت جدید کشور را ندارند و توان انجام اقدامات موثر برای فائق آمدن بر تحریم‌ها در آن‌ها دیده نمی‌شود، زیرا فضای دنیا تغییر کرده و فشار‌ها علیه ایران نیز تشدید شده است، این افراد مستعد حضور در این میدان نیستند این افراد حتی دیگر علاوه بر دنیاگرایی و غرق شدن در مسائل مادی روحیه کار کردن در زمان صلح را ندارند چه برسد به زمان جنگ اقتصادی.

نائب رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی ادامه داد: برخی از این افراد دارای گرفتاری‌های مادی و معنوی هستند و تلاش و مجاهدت ندارند علاوه بر اینها، چون بیش از 30 سال به این نحو مدیریت کرده اند و یک مدیریت بسته با یک تعدادی محدود را به کار گرفته اند توان فکری برای به میدان آوردن جوانان و مشارکت دادن آن‌ها در مدیریت کشور را ندارند. علاوه بر همه این موارد، این‌ها به این نتیجه رسیده بودند که باید همه راه‌ها را به سمت اروپا و آمریکا تنظیم کنند و با این اشتباه استراتژیک اکنون خودشان به بن بست رسیده اند و شهامت برگشتن از مسیر اشتباه خود را ندارند.

وی گفت: به بن بست رسیدن این افراد به معنای به بن بست رسیدن کشور نیست بلکه هم اکنون تمام مسیر‌ها برای عبور از تحریم‌ها و شکست فشار‌های آمریکا برای ایران باز است، ولی این جریان توان مدیریت و شهامت طی کردن این مسیر را ندارد.

دهقان در خصوص راهکار‌های مواجهه با دولت با توجه به انفعال دولت در برابر مشکلات موجود اظهار کرد: بخشی از دوستان ما در مجلس معتقدند که اگر دولت همین امروز برود بهتر از فرداست دلایل ما در مورد ناکارآمدی دولت با رفقایمان مشترک است. دولت راه غلطی را می‌رود و این چهره‌ها نمی‌توانند کشور را اداره کند لذا رفقای ما معتقدند که هر ساعت ماندن این دولت برای ملت ایران هزینه زا است بخش زیادی از مردم نیز این نظر را دارند و معتقدند این دولت باید تغییر کند.

وی تأکید کرد: مسیری که با جراحی مجلس از طریق عدم کفایت طی شود هزینه‌های سنگینی دارد و ممکن است کشور را مواجهه با بی ثباتی کند و هزینه جراحی ممکن است برای کشور سنگین باشد و بر فرض مجلس در کنار گذاشتن رئیس جمهور متعهد باشد که چنین وضعیتی در مجلس نیست، اصولا تصمیم نهایی در خصوص این جراحی با رهبر معظم انقلاب است؛ نگاه مقام معظم رهبری تا این زمان این بوده است که کشور نباید دچار بی‌ثباتی شود، رفتار خشن و جراحی سخت دولت ممکن است موجب بی ثباتی کشور شود. با توجه به اینکه دشمنان ما منتظر فراهم شدن فرصت برای ایجاد دو قطبی سخت در کشور و تحریم هزینه‌های امنیتی بر کشور هستند.

نائب رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس ادامه داد: ممکن است منافقین از بی ثباتی ناشی از جراحی سخت دولت سوء استفاده کنند، ما تجربه بنی صدر را داریم بعد از برکناری بنی صدر کشور دچار جنگ درونی شد و 17 هزار نفر کشته شدند.

وی تصریح کرد: این تجربیات ما را به تأمل وا می‌دارد که آیا باید به سمت گزینه رفتار سخت با دولت برویم یا خیر؟ رفتار نرم در این خصوص نیز در اختیار مجلس نیست و این شخص رئیس جمهور است که باید تشخیص دهد می‌تواند در این شرایط کشور را اداره کند، آیا ایشان حاضر است از گذشته عبرت گرفته و چشم امید از آمریکا و اروپا بردارد و به سمت استفاده از ظرفیت‌های داخلی و ظرفیت کشور‌های منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای غیر از اروپا و آمریکا حرکت کند؟

دهقان اظهار کرد: برداشت ما از فرمایشات رهبری این است که دولت باید بایستند و کار خود را ادامه دهد، من نیز معتقدم دولت نباید با مشتی شعار بر کشور مسلط شود و در زمان خوشی و فراخی ریاست کند و در زمان سختی و فشار میدان را رها کرده و از پاسخگویی فرار کند.

نایب رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با تأکید بر لزوم تحول و جراحی در کابینه دولت گفت: بر اساس این پیشنهاد رئیس‌جمهور باید بماند، اما چهره‌هایی که کشور را دچار مشکلات اساسی کرده‌اند و مرد میدان جنگ اقتصادی نیستند باید بروند.

وی ادامه داد: در زمینه نفت و گاز آقای زنگنه همه راه‌های فائق آمدن بر تحریم‌ها را بست بنابراین این فرد نمی‌تواند مشکلات را حل کند چرا که اولا اعتقادی به این موضوع ندارد و ثانیاً توان آن را ندارد. متخصصان داخلی به این فرد اعتماد ندارند، در سطح بین الملل نیز کشور‌هایی که شریک سنتی ما بودند به این فرد اعتماد ندارند.

دهقان بیان کرد: وضعیت بازار خودرو ناشی از بی لیاقتی و فساد مدیران است، زیرا پشت صحنه خودرو شخصیت‌های خاصی در درون دولت هستند دولت باید افرادی را در کابینه خود راه دهد که اعتقاد به جراحی بدنه مدیریتی داشته، توانایی و اعتقاد به ظرفیت‌سازی داخلی داشته باشند و متهم به تعارض منافع نباشند.

وی تاکید کرد: نیازی به تغییر وزرای سیاسی، اجتماعی و فرهنگی نیست، باید وزرای اقتصادی کابینه تغییر کنند. باید بدنه مدیریتی وزارت نفت، صنعت، رفاه و سازمان برنامه اصلاح شود؛ باید افرادی روی کار بیایند که برنامه مشخص و مدون برای مقابله با تحریم‌ها داشته باشند متاسفانه تا امروز ما شاهد برنامه مدون و مشخص از سوی این وزارتخانه‌ها برای فائق آمدن بر تحریم‌ها نبوده ایم.

دهقان اظهار کرد: این وزارتخانه‌ها دچار سردرگمی هستند، دولت اگر می‌خواهد بر سر کار بماند باید جراحی اساسی در این مجموعه‌ها انجام دهد، این راهکار قابل اجراست، آقای روحانی باید اراده کند و دولت خود را یکدست کند، نباید تفاوت دیدگاه در بدنه اقتصادی دولت وجود داشته باشد، نباید آقای روحانی جهانگیری و یا نوبخت نظرات متفاوت داشته باشند.

وی تصریح کرد: کشور در گام دوم انقلاب به اصلاح گری انقلابی نیاز دارد، آقای روحانی باید خودش به این نتیجه برسد که این نیاز وجود دارد و این پرچم را بلند کند و اصلاح گری انقلابی انجام دهد و مسئولان غربگرای دنیا پرست و ناتوان که راه‌های برون رفت از تحریم‌ها را بستند برکنار کند.

دهقان اظهار کرد: ما باید ثابت کنیم یک قدم از آمریکا جلوتر هستیم و جنگ مربوط به تحریم‌ها قبل از اینکه جنگ اقتصادی باشد جنگ اراده هاست، آمریکایی‌ها باید بفهمند که ما اراده داریم در این جنگ پیروز شویم و دست برتر را داریم.

نائب رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس تصریح کرد: ما یک بار به آمریکا ثابت کردیم که تحریم‌ها اثر ندارد و آمریکا هم اذعان کرد که دیگر تحریم‌ها بر ملت ایران اثر ندارد. این تجربه موجود است. اما مردان این میدان باید وارد صحنه شوند، باید مردانی وارد این کارزار شود که جنس انقلابی دارند و می‌توانند به آمریکا ثابت کنند که در جنگ اراده‌ها و تحریم‌ها ملت ایران یک قدم جلوتر است و دارای ظرفیت‌های بین المللی برای عبور از تحریم هاست.

وی با بیان اینکه راه‌های فائق آمدن بر تحریم‌ها روشن است گفت: جمهوری اسلامی دارای 15 همسایه است، مبادله تجاری با برخی از این همسایه‌ها به تنهایی می‌تواند به آمریکا ثابت کند که ایران می‌تواند بر تحریم‌ها فائق بیاید.

انتهای پیام/

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

اشتراک در خبرنامه

مشترک خبرنامه شوید

Top