ربیعی: فایل صوتی ظریف به سرقت رفته است / روحانی به وزیر اطلاعات برای بررسی موضوع دستور داد / ظریف توضیحاتی خواهد داد

سخنگوی دولت گفت:‌ رئیس‌جمهور به وزارت اطلاعات دستور دادند تا عوامل توطئه فایل صوتی ظریف را شناسایی کنند. این ربایش اسناد به اعتقاد ما توطئه‌ای علیه نظام، دولت، و انسجام داخلی و نهادهای کارآمد و علیه منافع ملی ما است.

 به گزارش نبأپرس، علی ربیعی سخنگوی دولت در نشست خبری هفتگی با اصحاب رسانه با اشاره به فایل صوتی ظریف گفت: فایل مصاحبه با آقای ظریف، به‌دلایلی کاملاً روشن که ابعاد آن هنوز مشخص نیست و توسط افرادی که هویت آنها در حال بررسی است، به سرقت رفته است و توسط تلویزیون پترودلاری کینه‌توز که با دلارهای نفتی اداره می‌شود و از روز تأسیس، طرفدار سرسخت رنج و تحریم مردم ایران بوده است منتشر شد.

وی افزود: البته ما منتظر خواهیم بود دکتر ظریف به ایران بازگردد و توضیحات لازم در زمینه سوءبرداشت‌ها را ارائه خواهند داد.  این مصاحبه زیرنظر مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌حمهوری برای تاریخ شفاهی 8ساله دولت انجام شده است.

به‌گفته سخنگوی دولت این فایل به سرقت رفته و منتشر شده است.

ربیعی گفت:‌ گفتگو با وزیر امور خارجه به‌عنوان عضو دولت، با هدف جمع‌بندی فعالیت‌ها و اقدامات در پایان همه دولتها انجام شد که امری مرسوم است و در همه دولتها انجام می‌شود.

وی اضافه کرد: رییس جمهور به وزیر اطلاعات دستور دادند در اسرع وقت، ضمن بررسی چگونگی انتشار و انتقال فایل صوتی آقای ظریف به رسانه‌های معاند خارجی، گزارش آن ارائه داده شود و با مسببین آن، برخوردهای لازم صورت بگیرد. مطابق با برنامه از پیش تعیین‌شده، نسخه‌ای از این گفتگوها به‌منظور استفاده سیاستگذاران آینده و نسخه‌ای هم برای استفاده عموم مردم که بیش از حد تخصصی و خسته‌کننده نباشد، تهیه شده است و در آینده نزدیک به انتشار عمومی خواهد رسید.

سخنگوی دولت با بیان اینکه کسی نمی‌تواند در تبعیت دکتر ظریف از رهبری و عمق دوستی او به همه سربازان وطن از جمله سردار سلیمانی شبهه و تردید ایجاد کند‌، گفت:  همه ما از جمله آقای ظریف، سرباز این نظام هستیم و او در زمان حاضر، در خط اول مبارزه با دشمن در جبهه رفع تحریم‌های ظالمانه علیه ایران است. ربایش اسناد، توطئه‌ای علیه دولت و نظام و منافع ملی بود‌. جایگاه سپاه و نیروهای مسلح در جمهوری اسلامی، خدشه‌ناپذیر است.

وی خاطرنشان کرد: یاد سردار سلیمانی که فداکارانه مقابل متجاوزان ایستاد و به‌خاطر رشادتها و اقداماتش برای وطن، به سرمایه‌های اجتماعی کشورمان تبدیل شد، برای مردم ایران، همواره گرامی است. همه جهان دید و تاریخ ثبت کرد که چطور ترور سلیمانی توسط دولت جنایتکار آمریکا، همه ایران را سوگوار کرد.

 سخنگوی دولت درباره نحوه تصمیم‌گیری دولت برای اعمال سختگیرانه قرنطینه، گفت: اعمال هر سطحی از قرنطینه وابسته به نظر کارشناسان ستاد ملی کرونا است. ما بر اساس رنگ بندی های مختلف انواع محدودیت ها  را اعلام می‌کنیم. اقداماتی که انجام می‌دهیم. هم بر اساس نظر متخصصان و هم بر اساس تجارب جهانی بوده است و بر اساس رنگ‌بندی ها تصمیم گرفتیم.

وی ابراز امیدواری کرد با تصمیماتی که در شرایط قرمز گرفته شده در هفته‌های آینده شاهد پایین آمدن منحنی مرگ و میر ناگوار باشیم. 

ربیعی با اشاره به اینکه دشواری‌هایی که آمریکا برای مبارزه با کرونا ایجاد می‌کند فراتر از تحریم است، گفت: امروز شاهدیم آمریکا با وجود داشتن واکسن کافی و مازاد از دسترس قرار دادن آن به دیگر کشورها گاهی جلوگیری می‌کند. مذاکرات ما با 4 به اضافه یک در برجام ارتباطی با وضعیت واکسن و کرونا ندارد.  ما سیاست مقابله توامان با کرونا و تحریم را پیش بردیم. 

دستیار ارتباطات اجتماعی رییس جمهوریافزود: آمریکا نه تنها از قطعنامه 2231 در لغو تحریم ها سرباز زده، بلکه سرعت ما را در مبارزه با کرونا کند کرده است، اما با همه این اتفاقات با نگاهی به همه گیری های جهانی و اقدامات ما مثل ساختن تجهیزات، این مبارزه را ادامه دادیم. این آمریکا است که از اقدامات انسان دوستانه خود در این زمینه شانه خالی کرده است .

انتهای پیام/

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

مشروح اخبار

Top