رصد دقیق ناوگروه ترویست‌های آمریکایی در خلیج فارس توسط سپاه

نیروی دریایی سپاه به تمام نیروهای تروریست آمریکایی در منطقه و خلیج فارس تسلط دارد و تحرکات آنها را به صورت دقیق رصد می‌کند.

به گزارش خبرنگار دفاعی نبأپرس ، سابقه حضور ناوگان نیروی دریایی تروریست‌های آمریکایی در منطقه خلیج فارس به سال‌های دوران دفاع مقدس و اواسط دهه 60شمسی باز می‌گردد. زمانیکه به دلیل موفقیت‌های ایران در جبهه نبرد زمینی با ارتش عراق، صدام برای تضعیف بنیه ایران رو به جنگ دریایی و جنگ نفتکش‌‌ها آورد.

از همان زمان نیروی دریایی آمریکا هم به منظور پشتیبانی از ارتش عراق به صورت جدی وارد عرصه خلیج فارس می‌شود و رویارویی ایران و آمریکا در ست از هیمن زمان آغاز می‌شود.

نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که در آن سال‌ها به عنوان یک قدرت نو ظهور دریایی در منطقه استراتژیک خلیج فارس و تنگه هرمز وارد رویارویی با ناوگان آمریکا می‌شود و سبک جدید از نبردهای دریایی که مبتنی بر استفاده از قایق‌های تندرو بود را بنیان می‌گذارد. درسال‌های بعد، با پایان دفاع مقدس و با افزایش قدرت دریایی جمهوری اسلامی ایران و به ویژه نیروی دریایی سپاه در خلیج فارس وتنگه هرمز، موجب شد تا از سال 1386 به این سو مسئولیت دفاع از این منطقه حساس به نیروی دریایی سپاه واگذار شود.

 بخش اعظمی از صادرات نفت و گاز جهان  از تنگه هرمز انجام می‌شود و همین موضوع تنگه هرمز را به یکی از مهمترین گذرگاه‌های جهان بدل کرده است. این موضوع موجب شده تا قدرت‌های فرا منطقه‌ای با گسیل ناوگان خود به این منطقه در صدد کنترل این منطقه برآیند که استقرار ناوگان پنجم نیروی دریایی تروریست‌های آمریکایی در بحرین خود نمونه‌ای از آن است.

اما جمهوری اسلامی ایران به دلیل شرایط خاص جغرافیایی و همچنین برخورداری از توان بالای دریایی تسلط کاملی برای تنگه هرمز دارد و تاکنون توانسته به خوبی از عهده تامین امنیت این منطقه برآید. رصد شناورهای فرامنطقه‌ای توسط یگان‌های پهپادی نیروی دریایی سپاه و همچنین دستگیری تفنگداران انگلیسی و آمریکایی در خلیج فارس تنها نمونه‌ای از توان نیروهای مسلح ایران در منطقه خلیج فارس است.

به تازگی تصاویر جدیدی از رصد ناوگروه تروریست‌های آمریکایی در خلیج توسط پهپادهای نیروی دریایی سپاه ثبت شده که دارای ویژگی‌های خاصی نسبت به تصاویری است که تاکنون از رصد این شناورها منشتر شده است.

انتهای پیام/

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

مشروح اخبار

Top