رهبر انقلاب:‌ قیام مردم قم در ۱۹ دی ۱۳۵۶ یک قیام دینی بود

رهبر معظم انقلاب قیام مردم قم در ۱۹ دی سال ۱۳۵۶ را یک قیام دینی و نه یک اقدام هیجانی دانستند و خاطر نشان کردند: قیام مردم قم اولین تبر ابراهیمی بر بت بزرگ آمریکا توسط مردم ایران بود.

به گزارش نبأپرس، سخنرانی رهبر انقلاب اسلامی بمناسبت سالروز قیام ۱۹ دی ۱۳۵۶ مردم قم ساعت ۱۱ روز جمعه به صورت زنده از شبکه‌های تلویزیونی یک، خبر و رادیو ایران آغاز شد.

حضرت آیت الله خامنه ای در ادامه سخنان خود افزودند: کسانی که فکر می کنند ارتباط با آمریکا باعث بهبود وضع ایران می شود، به ایران قبل از انقلاب که رابطه خوبی با آمریکا داشت، نگاه کنند

ایشان با اشاره به اعتراف آمریکایی‌ها به اینکه به دنبال بی‌ثباتی در منطقه غرب آسیا هستند، تصریح کردند: آنچه آمریکایی‌ها می خواستند در سال ۸۸ بر سر ایران بیاورند، در سال ۹۹ بر سر خودشان آمد.

رهبر انقلاب با اشاره به تحریم‌ها گفتند:‌ اقتصاد ایران را باید به گونه‌ای قوی کنیم تا سیاست‌بازی‌ها در آن اثرگذار نباشد.

سخنرانی رهبر انقلاب هر سال با حضور هزاران نفر از مردم قم در حسینیه امام خمینی(ره) برگزار می‌شد که امسال به علت شیوع ویروس کرونا، بدون حضور جمعیت و به صورت تلویزیونی انجام می‌شود.

روحانیان و مردم قم ۱۹ دی سال ۱۳۵۶ و در پی اهانت یک نشریه به ساحت امام خمینی (ره) قم قیام کردند.

قیام ۱۹ دی نقش بسزایی در سرنوشت انقلاب اسلامی داشت و از آن به عنوان جرقه انقلاب و سرآغاز بیداری ملت ایران یاد می شود و پس از قیام ۱۵ خرداد سال ۱۳۴۲ بار دیگر قم را به عنوان مرکز مبارزه علیه رژیم پهلوی تبدیل کرد.

 

در حال تکمیل...

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

مشروح اخبار

Top