روز هفتم بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸|گنج‌زاده، چهاردهمین طلایی کاروان ایران/سهراب مرادی با شکستن رکورد جهان قهرمان شد/ عباسعلی برنز گرفت/ ناکامی کیانوش رستمی در وزنه‌برداری

در روز هفتم بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ اندونزی ورزشکاران ایران در چند رشته به رقابت می‌پردازند.

به گزارش نبأپرس ، هفتمین روز از هجدهمین دوره بازی‌های آسیایی در دو شهر پالمبانگ و جاکارتا پایتخت کشور اندونزی پیگیری می‌شود و ورزشکاران در رشته‌های مختلف رو در روی هم قرار می‌گیرند. در این بین ورزشکاران ایران نیز در چند رشته به مصاف رقبای خود می‌روند که در این خبر نتایج لحظه‌ای آنان پوشش داده خواهد شد.

نتایج ورزشکاران ایران در روز هفتم به شرح زیر است:

* جوجیتسو
- وزن 62- کیلوگرم بانوان: اولین ورزشکار ایران در روز هفتم نسیم محمدی بود که مقابل حریفی از تایلند قرار گرفت و با نتیجه 3 بر صفر شکست خورد.

- وزن 62- کیلوگرم مردان:احمدرضا عیدی در مبارزه نخست خود موفق شد با حساب 8 بر صفر رامادان از کشور اندونزی را شکست داده و راهی مرحله بعد شود. عیدی در مرحله یک‌هشتم نهایی برابر نماینده ترکمنستان شکست خورد و حذف شد.

- وزن 94- کیلوگرم مردان: سعید جلیلوند در دور نخست حریفی از مغولستان را شکست داد، اما در مرحله یک‌هشتم نهایی مقابل نماینده اردن مغلوب شد و از صعود به مرحله بعدی بازماند.

* دوومیدانی
- علی خدیور در مرحله مقدماتی دوی 400 متر دچار مصدومیت شد و نتوانست به خط پایان برسد. مسئولان برگزاری مسابقات نیز بلافاصله خدیور را با برانکارد به بیرون منتقل کردند. تنها دونده سریلانکایی با رکورد 46.08 آمار بهتری در این فصل از خدیور به جای گذاشته بود. به این ترتیب نماینده ایران می توانست با تکرار رکورد خود به راحتی راهی نیمه نهایی شود که با مصدومیت او، این فرصت از دست رفت.

- علی ثمری و شاهین مهردلان - پرتاب وزنه
- حسن تفتیان - مقدماتی 100 متر

* والیبال ساحلی
- تیم والیبال ساحلی ایران الف با ترکیب عبدالحامد میرزاعلی و رحمان رئوفی در دومین دیدار خود در مرحله حذفی برابر تیم چین قرار گرفت و نتوانست به نیمه نهایی راه یابد. ایران در این رقابت با نتیجه 2 بر صفر و با نتایج 21 بر 15 و 21 بر 17 مغلوب تیم چین شد و به کار خود در این دوره از بازی‌های آسیایی پایان داد.

- تیم والیبال ساحلی ایران ب با ترکیب بهمن سالمی و آرش وکیلی با نتیجه 2 بر یک از تیم قطر که از بازیکنان آفریقایی‌الاصل بهره می‌برد، شکست خورد و به جمع چهار تیم برتر نرسید.

* تیراندازی با کمان
- ریکرو تیمی مردان: کمانداران کشورمان متشکل از صادق اشرفی ،امین پیر علی و میلاد وزیری که در مرحله اول با قرعه استراحت روبرو شده بودند در مرحله یک هشتم نهایی با نتیجه 6 بر صفر مالزی را شکست دادند و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافتند. تیم ایران در این مرحله با شکست 6 بر صفر برابر چین از راهیابی به مرحله نیمه نهایی بازماند و حذف شد.

- ریکرو تیمی زنان

* * واترپلو
- تیم ملی واترپلوی ایران در نخستین دیدار خود در بازی‌های آسیایی 2018 به مصاف سنگاپور رفت و این حریف را با نتیجه 11 بر 5 شکست داد. محمدرضا داورزنی معاون وزیر ورزش و جوانان، نصرالله سجادی سرپرست کاروان ایران در بازی‌های آسیایی، هادی ساعی قهرمان پیشین تکواندو و محسن رضوانی رئیس فدراسیون از نزدیک شاهد این دیدار بودند.

* صخره‌نوردی
- سومین روز از مسابقات سنگ‌نوردی در بخش کامباین برگزار شد و دو شرکت‌کننده ایران از راه‌یابی به فینال بازماندند. این مسابقات طی سه روز و در سه ماده سرعت، بولدورینگ و لید برگزار شد که در این رقابت الناز رکابی و خسرو هاشم‌زاده به ترتیب با قرار گرفتن در رتبه‌های هفتم و پانزدهم شانس حضور در فینال را از دست دادند.

* بسکتبال
- تیم ملی بسکتبال ایران در نخستین دیدار خود در بازی‌های آسیایی 2018 مقابل سوریه قرار گرفت و با نتیجه 68 بر 55 پیروز شد. با توجه به اینکه در گروه B فقط ایران و سوریه حضور دارند، تیم ایران با این برد راهی مرحله یک‌چهارم نهایی شد.

* کاراته
- سجاد گنج‌زاده در وزن 84+ کیلوگرم در دور اول قرار بود به مصاف نماینده فلسطین برود، اما حریف به روی تاتامی نیامد تا گنج‌زاده راهی مرحله بعدی شود. کاراته‌کای کشورمان در مرحله یک‌چهارم نهایی برابر «طارق علی حامدی» از عربستان، نفر اول امیدهای جهان با نتیجه 4 بر یک پیروز شد و گام به مرحله نیمه‌نهایی گذاشت. گنج‌زاده در نیمه نهایی با «آدیله شادیخانوف» از قرقیزستان مبارزه کرد و 2 بر یک پیروز شد تا راهی فینال شود. وی در فینال به مصاف «نگوئن فانگ مینه» از ویتنام رفت و 5 بر 2 به برتری دست یافت و صاحب مدال طلا شد. این چهاردهمین طلایی کاروان ایران در بازی‌های آسیایی 2018 است.

- حمیده عباسعلی در وزن 68+ کیلوگرم در اولین مباره با نتیجه 7 بر صفر «آی‌بیبی اخمدوف» از ازبکستان را شکست داد و راهی نیمه نهایی شد. وی در دیدار ماقبل فینال با «یوکوزا آیومی» از ژاپن مبارزه کرد و 2 بر یک باخت تا شانس صعود به فینال را از دست بدهد. او باید برای مدال برنز تلاش کند. عباسعلی در مبارزه بعدی برای کسب مدال برنز به مصاف «تای هونگ آنه اینگوئن» از ویتنام رفت و 3 بر صفر پیروز شد تا صاحب مدال برنز در این وزن شود.

* وزنه‌برداری
سهراب مرادی و کیانوش رستمی در دسته 94 کیلوگرم با حریفان رقابت کردند. در همین دسته سهراب مرادی، قهرمان المپیک 2016 رقابت خود را با انتخاب وزنه 182 کیلوگرمی آغاز کرد که توانست آن را بالای سر نگه دارد. وی در بار دوم موفق به مهار وزنه 189 کیلوگرمی نشد. مرادی در تلاش سوم وزنه 189 کیلوگرمی را بالای سر برد و رکورد جهان را پس از 19 سال به میزان یک کیلوگرم ارتقا داد و در صدر حرکت یک‌ضرب  این بازی‌ها ایستاد.

مرادی در دوضرب ابتدا موفق به مهار وزنه 221 کیلوگرمی شد و طلایش را قطعی کرد. وی در تلاش دوم وزن 234 کیلوگرمی را مهار نکرد. مرادی در تلاش سوم باز هم این وزنه را انتخاب کرد، اما دوباره موفق به مهارش نشد تا در مجموع با رکورد 410 کیلوگرم قهرمان بازی‌های آسیایی 2018 شود. این سیزدهمین مدال طلای کاروان ایران در این دوره از بازی‌ها بود.

در همین دسته رستمی، دارنده مدال طلای المپیک 2016 در دسته 85 کیلوگرم، در تلاش اولش وزنه 175 کیلوگرمی را مهار نکرد اما در تلاش دوم همین وزنه را بالای سر برد. وی در بار سوم وزنه 185 کیلوگرمی را انتخاب کرد که نتوانست آن را مهار کند و در یک‌ضرب با رکورد 175 کیلوگرم به کار خود پایان داد و دوم شد.

رستمی در دوضرب کار خود را با وزنه 218 کیلوگرمی آغاز کرد که نتوانست آن را مهار کند. وی در بار دوم و سوم هم از مهار وزنه 220 کیلوگرمی بازماند تا اوت کند و موفق به کسب مدال نشود.

* تیراندازی
- تیراندازان ایران در روز نخست ماده اسکیت همراه 28 تیرانداز دیگر در خط آتش قرار گرفتند که در پایان علی دوستی با 69 امتیاز در رده 21  ایستاد و رامتین بشارتی با امتیاز 65 در رده 25 قرار گرفت.

* سوارکاری
- در دومین روز از مسابقات سه روزه سوارکاری، طوفان ترابی تنها نماینده کشورمان در قسمت کراس کانتری به مصاف حریفان خود رفت. در این مسابقه، اسب نماینده ایران از پرش مقابل یکی از موانع امتناع کرد و به این ترتیب ترابی از رقابت حذف شد. حذف از این رقابت، سبب شد که ترابی شانس مسابقه فردا را هم از دست بدهد.

* بسکتبال 3 نفره:
- تیم بسکتبال سه نفره مردان ایران در سومین دیدار خود در بازی‌های آسیایی 2018 جاکارتا موفق شد 19 بر 16 از سد تیم عراق عبور کند تا همچنان در این گروه بدون شکست بماند. علی الله وردی 7، نوید خواجه زاده 6، محمد یوسف‌وند 4 و امیرحسین آذری دو امتیاز در دیدار با عراق برای تیم ملی کسب کردند.

- تیم مردان ایران در دومین دیدار امروزش با نتیجه 21 بر 7 از سد ترکمنستان گذشت. تیم بسکتبال سه نفره کشورمان ساعت 18:10 امروز به وقت محلی در آخرین دیدار مرحله گروهی افغانستان را پیش‌رو دارد که در صورت پیروزی در این دیدار، بدون شکست و به عنوان صدرنشین به مرحله یک‌چهارم نهایی صعود می‌کند.

* پنجاک سیلات
- در وزن منهای 60 کیلوگرم مردان حامد هواسی بعد از پیروز در دور اول برابر نماینده ازبکستان، برای رسیدن به نیمه نهایی تای لین از ویتنام را در پیش داشت که با شکست برابر وی از دور مسابقات حذف شد.

- محمد مرتاضی در وزن منهای 95 کیلوگرم بعد از پیروزی برابر نماینده ازبکستان می‌بایست برای رسیدن به نیمه نهایی از سد یاکوب محاد از مالزی می‌گذشت که در سه راند نتیجه را واگذار کرد.

* قایقرانی
- بادبانی: محمد جامی نصب و نیما رهبری

* بوکس
امید احمدی صفا

این خبر به روزرسانی می‌شود ...

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

اشتراک در خبرنامه

مشترک خبرنامه شوید

Top