سخنگوی مجلس: هیئت‌رئیسه مجلس مانع استیضاح هیچ وزیری نیست

سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس با اشاره به طرح استیضاح‌ برخی وزرا در مجلس،گفت: هیئت‌رئیسه مجلس باید خواسته‌های نمایندگان را تمکین کند.

به گزارش نبأپرس، بهروز نعمتی، سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی، در حاشیه نشست علنی امروز (یکشنبه، 8 مهر) پارلمان، با اشاره به جزئیات نشست غیرعلنی مجلس،گفت: این نشست غیرعلنی بدون حضور مهمان و از سوی دولت برگزار و مقرر شد درباره مجموعه‌ای از موضوعات کشور هماهنگی‌هایی، به‌ویژه در بحث‌های اقتصادی انجام شود.

    بیشتر بخوانید

        انتقاد نمایندگان از دستورکارهای غیرعملی مجلس درباره وضعیت اقتصادی

وی افزود: در این جلسه قرار شد، کمیسیون‌های تخصصی مجلس فعال‌تر شوند و در کنار آنها، فراکسیون‌های مجلس نیز فعالیت بیشتری داشته باشند. نشست غیرعلنی امروز مجلس، یکی از جلسات خوب مجلس بود که برگزار و به نحوی تعیین تکلیف شد تا کمیسیون‌ها با توجه به موضوعات خاص، به خصوص مسائل بازار ارز، به موضوعات رسیدگی کند.

سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس اضافه کرد: در این جلسه، موضوعاتی که مردم در حوزه مسائل اقتصادی و گلایه‌مندی‌هایی دارند، مطرح شد. امیدواریم نتایج کارهای انجام شده توسط کمیسیون‌های تخصصی به‌زودی اعلام شود و در جاهایی که بعضا نیازمند است که به صورت اضطراری کارها انجام شود از طریق جلسه سران سه قوه پیگیری شود.

نعمتی تصریح کرد: متأسفانه یکی از بحث‌هایی که خیلی به آن پرداخته شد، موضوع نرخ ارز است.گلایه‌مندی‌هایی که پیرامون بازار ارز وجود دارد، در این راستا است که بانک مرکزی اقدامات پنج‌گانه‌ای  انجام دهد که فکر می‌کنم، اقدامات اثربخشی باشد.

وی ادامه داد: در بخش دیگری از این جلسه، این موضوع مطرح شد که تفکری در مجلس وجود دارد که دولت لوایحی به مجلس تقدیم کند تا براساس لوایح دولت، مجلس تقسیم‌بندی‌های لازم را انجام دهد. البته عده‌ای از دوستان نیز معتقد بودند که با توجه به گرفتاری‌های دولت، طرح‌ها از طریق نمایندگان کمیسیون‌ها و فراکسیون‌ها مورد توجه قرار گیرد اما اعتقاد داریم که امروز پیشانی کار، دولت است و همه ما باید با تفاهم و وفاق کارها را پیش ببریم.

سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس با اشاره به استیضاح‌ برخی وزرا در مجلس، گفت: هیئت‌رئیسه مجلس باید خواسته‌های نمایندگان را تمکین کند و همیشه هم روال اینگونه بوده، هیئت‌رئیسه جلوی هیچ استیضاحی را نگرفته است. در هر صورت، بحث استیضاح وزرای جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، اقتصاد، نیرو و راه و شهرسازی مطرح شده که از هیئت‌رئیسه به کمیسیون‌های تخصصی ارجاع داده شده و اکنون در دستورکار کمیسیون‌های تخصصی مجلس قرار دارد.

نعمتی درباره وضعیت اقتصادی کشور نیز گفت: گلایه‌مندی‌ها درباره مباحث اقتصادی وجود دارد و کمیسیون‌های تخصصی مجلس در این رابطه کارها را پیگیری می‌کنند، اما به نظر می‌رسد نمایندگان مجلس، دولت و مردم باید با آرامش و طمأنینه بیشتر موضوعات را دنبال کنیم.

وی درباره اختصاص یارانه به کالاهای اساسی از سوی دولت به مردم، اظهار داشت: در حال حاضر در این رابطه چند طرح در مجلس و دولت مطرح است، اما در مجموع، مردم بدانند برای تأمین کالاهای اساسی هیچ نگرانی و دغدغه‌ای وجود ندارد و به اندازه کافی ذخیره‌سازی انجام شده است.

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: موضوع دیگر این است که در این فضا، چند کار پیشنهاد شده است که می‌توان به خدمات‌دهی به دهک‌های آسیب‌پذیر اشاره کرد که دولت پیگیر موضوع است و چند بسته حمایتی در نظر گرفته شده و قرار است از طریق رئیس سازمان برنامه و بودجه، پیگیری‌های لازم انجام شود، البته مجوز آن باید از سوی مجلس اخذ شود.

سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس در پایان خاطرنشان کرد: در سال‌های گذشته، معمولا درباره افزایش حقوق در بودجه‌های سنواتی تصمیم‌گیری می‌‌شد و عده‌ای از نمایندگان نیز این موضوع را پیگیری می‌کنند که افزایش حقوق برای کارکنان انجام شود، اما تاکنون درباره افزایش حقوق کارکنان دولت، طرحی  روی کاغذ مطرح نشده است.

انتهای پیام/

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

اشتراک در خبرنامه

مشترک خبرنامه شوید

Top