سردار حاجی‌زاده: سپاه در سرنگونی پهپاد جاسوسی به وظیفه‌اش عمل کرد / آمریکا‌‌یی‌ها ‌اقدام مقابله به مثل نمی‌کنند‌

گروه استان‌ها ـ فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران با بیان اینکه سپاه در سرنگونی پهپاد جاسوسی به وظیفه‌اش عمل کرد، گفت: آمریکا‌‌یی‌ها ‌اقدام مقابله به مثل نمی‌کنند‌.

به گزارش نبأپرس، سردار سرتیپ پاسدار امیرعلی حاجی‌زاده صبح امروز در سفر به استان ایلام‌ اظهار داشت: اقدامات بازدارنده یگان‌های پدافندی کشور در سقوط پهپاد آمریکا در سرزمین ایران، اقدام به وظیفه بوده است.

وی گفت: اقدام بازدارنده نشان از اقتدار و قدرت جمهوری اسلامی ایران داشته ‌و آمریکا قدرت ایران را باور کرد چراکه قبل از این توانمندی ایران را باور نداشت ولی سقوط پهپاد آمریکا در خاک ایران اثبات توانمندی ایران در منطقه و جهان است.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه در پاسخ به سئوال خبرنگاری که ادعای آمریکا مبنی بر شلیک به پهپاد در خاک ایران نبوده را رد کرد و گفت: این ادعا مربوط به لحظات اولیه حادثه بوده و بعد از آن نیز آمریکا  این ادعای عبث را پیگیری نکرد و کشورهای جهان نیز ادعای آمریکا را رد کردند.

وی این اقدام را وظیفه قانونی هر یگان نیروهای مسلح دانست و یادآور شد: امنیت کشور ایجاب می‌کند که با متجاوزان به حریم آن در هوا و زمین و دریا برخورد بایسته ‌شود و یگان‌های هوافضای سپاه پاسدارن در این اقدام به وظیفه خود عمل کرده‌اند.

سردار حاجی‌زاده‌ اقدام مقابله به مثل آمریکا را ‌علیه کشور را نشُد عنوان کرد و گفت: آمریکایی‌ها باید‌ متوجه رفتار خود باشند، دوران نگاه از بالا به ملت ایران گذشته و آنها متوجه رفتار خود باشند، چرا که دوران نگاه از بالا به ملت ایران گذشته است.

وی بومی بودن سامانه سوم خرداد را یکی از توانمندی‌های هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نام برد و بیان کرد: امروز نه آمریکا  و نه هیچ کشور دیگری جرات حمله به خاک ایران را ندارد.

سردار حاجی‌زاده مشکل الان کشور نه سایه جنگ بلکه مشکل اقتصادی دانست و خاطرنشان کرد: تلاش در جهت حل مشکلات اقتصادی است که مردم، دولت و مجلس باید برای مقابله با جنگ اقتصادی و برطرف کردن مشکلات مردم بسیج شوند.

فرمانده هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، مفاهیم سایه جنگ را ساخته و پرداخته غرب دانست و گفت: سایه جنگ بر کشور وجود ندارد و دشمن نیز چنین توانی را ندارد و این مهم بر همگان اثبات شده است.

وی افزود: آنچه الان در کشور مهم است جنگ اقتصادی و حل مشکل مردم است و همه در این راه باید تلاش کنیم.

انتهای پیام/ش

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

مشروح اخبار

Top