سردار سلیمانی: نیروهای امنیتی با سعه صدر با آشوبگران برخورد کردند/ عوامل اصلی آشوب‌ها دستگیر شده‌اند

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: در حوادث اخیر نیروهای امنیتی با سعه صدر با این اتفاقات برخورد کردند و در بسیاری جاها هم مردم خودشان با آشوبگران برخورد کردند.

به گزارش خبرنگار دفاعی نبأپرس ، سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در نشستی خبری که به مناسبت هفته بسیج برگزار شد، با اشاره به فرارسیدن چهلمین سالگرد صدور فرارسیدن چهلمین سالگرد فرمان تشکیل بسیج از سوی امام خمینی (ره)  اظهار کرد: امروز همه کشورهای اسلامی با خدمات بسیج آشنا هستند؛ بسیج گسترده ترین شبکه مردمی است که  توانسته در صحنه های مختلف در قالب رسالت های گوناگون به ضرورت ها و نیازهای کشور پاسخ دهد و به الگویی شده برای کشورهای مسلمان و ملتهای آزاده تبدیل شده‌است،  امروز بسیج به عنوان یک شبکه مردمی به تحقق جنبه های مخالف مردم سالاری دینی و اسلامی کمک میکند.

وی افزود: چهلمین سالگرد تاسیس بسیج با صدور بیانیه گام دوم رهبر انقلاب مصادف است؛ این بیانیه یک سند راهبردی برای تکمیل موفقیت ها و کامیابی ها است و بسیج خود را آماده می‌کند تا با محوریت نوجوانان و جوانان تلاشهایی را در به منصه ظهور رساندن بیانیه گام دوم انجام دهد.

رئیس سازمان بسیج در ادامه به بیان جزئیات برنامه های این سازمان در هفته بسیج پرداخت و حضور بسیجیان سپاه استان تهران به همراه مسئولان سازمان بسیج در حرم امام خمینی و تحدید میثاق با آرمانهای امام راحل، گلباران قبور شهدای بهشت زهرا و اجتماع بسیجیان در جوار حرم مطهر امام را از جمله این برنامه ها عنوان کرد.

برگزاری آیین عطر افشانی گلزارهای شهدای کشور و برگزاری 400 یادواره شهدا، حضور بسیجیان در میعادگاه های نماز جمعه و گفت و گو با مردم و نمازگزاران و برپایی میز های خدمت و سخنرانی مسئولان بسیج در پیش از خطبه های نماز جمعه از جمله دیگر برنامه هایی است که به گفته سردار سلیمانی در هفته بسیج برگزار می‌شود. 

وی با بیان اینکه هفته بسیج امسال با عنوان 40 سال خدمت، جهاد و شهادت نام گذاری شده، خاطر نشان کرد: در ایام این هفته برنامه های متنوعی از جمعه برپایی نمایشگاه های دستاوردهای علمی بسیجیان و رونمایی از سامانه جامع ناب که سامانه ای برای صدور کارت برای بسیجیان فعال است، برگزاری جشنواره اسوه در سراسر استانها، افتتاح 620 مهد قرآنی، برگزاری همایش 4000 نفری بانوان بسیجی در تهران، برگزاری نشست‌های تبیین مسائلی روز برای مردم در مساجد، برگزاری مراسم شکوه پایداری و برپایی گشت‌های محله محور انجام می‌شود.

سردار سیمانی اظهار داشت: بسیج یک نیروی مردمی است و در عرصه محرومیت زدایی و اقتصاد مقاومتی تجربه درخشانی دارد. در این عرصه برنامه های متعددی انجام شده که بخشی از آنها توسط گروه‌های جهادی انجام میشود که14  هزار نفر در گروه های جهادی جغرافیا محور و 6 هزار گروه جهادی محله محور از جمله این طرح ها است. در  هفته بسیج گشت های محله محور هم فعالیت خواهند کرد، در هفته بسیج همچنین 6000 پروژه محرومیت بدایی افتتاح خواهد شد.
 
وی ادامه داد: بخشی از فعالیت های محر‌ومیت بنایی ما مربوط به تامین زیر ساخت های محرومیت ردایی در مناطق محروم است. در این حوزه سعی داریم تا با ایجاد مدارس خانه های بهداشت نیروگاه های کوچک برق خورشیدی و بالابردن کیفیت محصولات کشاورزی به مردم این مناطق کمک کنیم. همچنین در تین مناطق پیش بینی ایجاد 20 هزار صندوق قرض الحسنه مسجد محور پیش بینی شده است تا بدون تشریفات بانکی وام در اختیار مردم قرار گیرد که از این محل تا کنون 12 هزار صندوق ایجاد شده و موجب ایجاد 27 هزار شغال شده است. 

سردار سلیمانی تصریح کرد: ما یک مجموعه کاملی از اقدامات را در حوزه محرومیت زدایی و اقتصاد مقاومتی داریم که متمرکز شدن در بخش اشتغال و کار آفرینی برنامه اصلی ما است. 
در حوزه کنترل بازار و افزایش قیمت ها ما به سپاه های استانی اعلام کردیم و با تمام توان آماده ایم تا در عرصه پیشگیری از افزایش قیمت به دولت کمک کنیم، که در این زمینه همه اقشار بسیج مانند بسیج اصناف و کشاورزان اعلام کرده اند که در این زمینه آماده همکاری هستند. 

سردار سلیمانی درباره حوادث اخیر گفت: حوادث اخیر به دو بخش تقسیم می شود یک بخش آن اعتراض مردم به شیوه و زمان افزایش قیمت سوخت است که توسط مردم هم اعلام شد و این اعتراض باید شنیده بشود چون در کشور ما آزادی وجود دارد و مردم می توانند نظرات خود را اعلام کنند. اما بخش دیگر شرارت تا و اقدامات خرابکارانه ای بود که انجام شد. در عصر روز شنبه کانون های شرارت و دستبرد به اموال مردم ایجاد شد آنا اینبار هم توطئه آمریکا شکست خورد. آنها می خواستند این پروژه را در سال 97 اجرا کنند که موفق هم نشدند. 
منافقین در کشور ما دارای هسته های هستند و در سایر کشورها هم مزدوران و منافقین وابسته به آمریکا به منافع ملتها ضربه می زنند.

وی ادامه داد: در کنار اینها شاید گروه‌های شکست خورده ای مانند سلطنت طلب ها هر هم به میدان آمده باشند. البته تمام این اقدامات با هوشیاری مردم نا کام ماند و مردم ما با این افراد و گروه های همکاری نکردند. عوامل اصلی این تحرکات شناسایی و دستگیر شده اند و نیروهای امنیتی با سعه صدر با این اتفاقات برخورد کردند و در بسیاری جاها هم مردم خودشان با این عوامل برخورد کردند. 

رئیس سازملن بسیج تصریح کرد: بسیج به عنوان نیروی مردمی پشتیبان همه دستگاه های نظام است و شبکه های مردمی همیشه در امتداد دستگاه های مسئول قرار می گیرند. اگر نیروی انتظامی هم در این موضوع نیاز به کمک داشته است بسیج در حد توان به ناجا کمک کرده است. اگر جایی لازم بوده است بنابر مصوبه شورای تامین استان‌ها بسیج وارد عمل شود با اقتدار وارد عمل شده و در آینده هم همینطور خواهد بود. 


انتهای پیام/

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

مشروح اخبار

Top