سردار قاآنی: یمنی‌ها موشک ۴۰۰ کیلومتری با خطای ۱۰ متر در اختیار دارند

جانشین فرمانده سپاه قدس گفت: جنگ یمن یکی از جنگ‌های بی‌منطق در عصر حاضر است.

به گزارش خبرنگار گروه دفاعی نبأپرس ، سردار اسماعیل قاآنی جانشین فرمانده سپاه قدس در مراسم بزرگداشت شهدای مقاومت یمن که در دانشگاه امام صادق(ع) برگزار شد، طی سخنانی گفت: جنگی که به مردم یمن تحمیل شد، می‌توان گفت که یکی از بی‌منطق‌ترین جنگ‌هایی است که تا به حال به یک ملت وارد شده است.

وی با بیان این که جنگی که به مردم یمن تحمیل شد از جنگ تحمیلی که به ما تحمیل شد بی‌منطق‌تر است، افزود: در آن زمانی که جنگ به ما تحمیل شد صدام اعلام کرد که قرارداد 1975 به عراق تحمیل شده است و ما می‌خواهیم حق خودمان را بگیریم و با این منطق به کشورمان حمله کرد.

جانشین فرمانده سپاه قدس تصریح کرد: در یمن یک ملتی با دولتش حرف‌هایی داشت، اما در سال‌های گذشته آن دولت بی‌صلاحیت 6 جنگ با مردم داشت، در حالی که مردم سلاح انفرادی در دست نداشتند اما دولت همه چیز داشت اما در آن 6 جنگ شکست خورد و در میانه جنگ سعودی‌ها هم به کمک دولت وقت یمن آمد.

سردار قاآنی با بیان این که در خلال جنگ‌ها مردم و دولت به جایی رسیدند که به سر میز مذاکره بیایند، ادامه داد: سر میز مذاکره یک توافق اجمالی صورت گرفت و همانطور که می‌دانید تصاویری هم از آن منتشر شد، ولی یک کشور خارجی بدون هیچ منطقی فقط برای این که تسلط خودش را که به صورت آرام و در سال‌های متمادی بر یمن اعمال می‌کرد و به خاطر این که به شکل دیگری عمل کند یک مرتبه وارد شد و رئیس جمهور یمن را بیچاره کرد و او را مجبور کرد تا استعفا و سپس فرار کند و از آن طرف هم به اصطلاح خادمین‌ حرمین‌ شریفین چهره آلوده و کثیف خود را که زیر این چتر مخفی کرده بودند 2 جنگ را به مردم یمن تحمیل کردند.

وی تصریح کرد: اولین جنگ، جنگ نظامی بود و جنگ دوم که از آن جنگ نظامی سخت‌تر است، این بود که کشوری را که اداره‌اش را با ترفندهای مختلف به هم ریخته بودند را در شرایط سخت قرار دادند و از همه سلاح‌ها علیه آنها استفاده کردند.

جانشین فرمانده سپاه قدس با بیان این که تصور آنها این بود طی یک ماه جنگ در یمن تمام می‌شود و این با امکاناتی که در اختیار آنها بود حرف درستی در می‌آمد، اظهار داشت: چون یمنی‌ها از یک طرف ابزار لازم را نداشتند و همچنین تجربه هم نداشتند به نظر می‌رسید حرف کسانی که به یمن حمله کردند درست باشد و براساس محاسبات مادی باید این اتفاق می‌افتاد.

سردار قاآنی ادامه داد: امروز نزدیک به 4 سال هست که این جنگ در یمن ادامه دارد و سعودی‌ها خیانت‌هایی که به این مملکت و جنایاتی را که مرتکب شدند را حتی برخی از آنها را اسرائیلی‌ها هم انجام ندادند.

وی با بیان این که از این که جنگ در یمن راه افتاده است ناراحت هستیم، گفت: اگر سعودی‌ها درگیر این جنگ نمی‌شدند جهان به ماهیت آنها پی‌نمی‌برد.

جانشین فرمانده سپاه قدس با بیان این که کشورهایی که حامی جنگ در یمن هستند از هیچ ابزار و امکاناتی که می‌توانستند پای کار بیاورند مضایقه نکردند، اضافه کرد: امروز هواپیماهای اسرائیلی در اختیار سعودی‌ها هستند تا مردم بی‌دفاع یمن را مورد تاخت و تاز قرار دهند.

سردار قاآنی تصریح کرد: برخی از روزها بمباران‌هایی که در یمن انجام می‌شود از جنگ‌های مختلف کمتر نبوده است، سعودی‌ها 40 سال است که مخفیانه امکانات جمع کردند تا در ذهن و خیال خود تهدیدات را پاسخ بدهند، اما در جنگ یمن این امکانات را به میدان آوردند.

وی با بیان این که روزی که حاکمان قبلی یمن کشور را رها کردند، یک سکوی موشک در یمن امکان شلیک نداشت، اظهار داشت: این سکو‌ها یا بمباران شده بود و خراب شده بود یا قطعاتش را برده بودند، اما بچه‌های با همت و با اعتقاد و انگیزه یمنی پای کار ایستادند و هم جنگ نظامی را اداره کردند و هم کشورشان را علی‌رغم محاصره توانستند حفظ کنند.

جانشین فرمانده سپاه قدس عنوان کرد: امروز همه کسانی که به مسائل امنیتی آشنا هستند قبول دارند امنیت بخشی از یمن که در دست انصارالله است بیشتر از بخش‌هایی است که در دست و کنترل دولت منصورهادی است.

سردار قاآنی با بیان این که بچه‌های انصارالله در کوتاه‌ترین زمان به فن‌آوری ساخت دقیقترین موشک‌ها دست یافتند، گفت: این موشک‌ها که 400 یا 500 کیلومتر برد دارد، امروز تنها با 10 تا 12 متر تفاوت به نقطه اصلی اصابت می‌کند و این امکانات ساخت همگی از طریق خود بچه‌های انصارالله به دست آمده است.

وی تصریح کرد: انصارالله کسانی که فکر می‌کردند در زمان کوتاهی یمن را اشغال کنند، بیچاره کردند و آنهایی که بیچاره شدند همه امکانات خود را یکجا از دست داده‌اند.

جانشین فرمانده سپاه قدس با تاکید بر این که امروز انصارالله یک قدرت در منطقه شده است، اظهار داشت: این ادعا که ما در دریای سرخ دخالت می‌کنیم، درست نیست. همین بچه‌های انصارالله هستند که جنگ را اداره می‌کنند.

سردار قاآنی با تاکید بر این که امروز انصارالله هرگاه اراده کند هر کشتی را مورد هدف قرار می‌دهد، گفت: همه اینها نشان از قدرت اسلام و پیشرفت مقاومت در دنیا دارد و اگر نبود روحیه مقاومت و ایستادگی و استحکام بر مدار اسلام هیچ وقت یمنی‌ها نمی‌توانستند در یک ظرف زمانی به این پیشرفت‌ها دست پیدا کنند.

وی خاطر نشان کرد: آمریکا و دیگرانی که پشت جنگ در یمن قرار گرفته‌اند، گرفتار شده‌اند و به دنبال این هستند که به اشکال مختلف از این جنگ رهایی پیدا  کنند.

جانشین فرمانده سپاه قدس بیان کرد: آنها دیگر این اراده را ندارند که جنگ راه بیندازند و خودشان آن را تمام کنند. امروز انصار‌الله یمن است که تعیین می‌کند که جنگ چگونه تمام شود. البته ما در حد استطاعت نیز سعی می‌کنیم از این ملت قهرمان حمایت کنیم.

انتهای پیام/

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

مشروح اخبار

Top