سید حسن نصرالله: سعودی‌ها و آمریکایی‌ها وقت را تلف نکنند ، یمنی‌ها فریب نمی‌خورند

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در مراسم بزرگداشت «شیخ احمد الزین» از علمای برجسته اهل سنت خطاب به آمریکایی‌ها و حاکمان سعودی گفت بیشتر از این وقت را تلف نکنند، زیرا یمنی‌ها مردمی مبارز و مقاوم و هوشیار هستند و هرگز فریب آنها را نمی‌خورند.

 به گزارش نبأپرس به نقل از شبکه المنار،‌ سخنرانی سید حسن نصرالله در مراسم یادبود شیخ احمد الزین آغاز شده است، مراسمی که از سوی تجمع  علمای مسلمان برگزار شده است.

شیخ احمد الزین یکی از علمای برجسته اهل سنت لبنان و قاضی سابق شرعی در شهر صیدا و رئیس هیئت امنای جمعیت علمای مسلمان لبنان بود که اوایل مارس جاری درگذشت.

این روحانی برجسته اهل سنت با مواضع ضد صهیونیستی در منطقه شناخته می‌شد و مقاومت را تنها راه آزادی قدس می‌دانست و در مسیر مبارزات خود از سوی رژیم صهیونیستی هدف ترور و آزار و اذیت قرار گرفته بود.

سید حسن نصرالله سخنران پایانی مراسم یادبود این شخصیت برجسته بود که طی آن گفت شیخ  احمد الزین الگوی مترقی  وپیشرو و برجسته ای از ایمان، تدین، علم و اخلاص بود، او الگوی اخلاق، تواضع، شفافیت، محبت و عطوفت بود.

دبیرکل حزب الله خاطر نشان کرد شیخ الزین، الگویی برای رزمندگان و مجاهدان و انقلابیون و فردی با مواضع و دیدگاههای شفاف و شجاع بود، او انسانی راسخ و مستحکم و ثابت قدم در راه وحدت و مقاومت بود.

سید حسن نصرالله گفت شیخ احمد الزین، اصول فلسطین، قدس و ملت فلسطین و سرزمینهای اشغالی از دریا تا رود را در برابر خود ترسیم کرد.

وی با اشاره به حمایتهای همه جانبه این روحانی برجسته  اهل سنت لبنان از ملت و مقاومت فلسطین اظهار داشت شیخ احمد الزین به مقابله با پروژه آمریکایی صهیونیستی برای سیطره بر منطقه پرداخت.

دبیرکل حزب الله افزود شیخ الزین در کنار تمام رزمندگان و علما قرار داشت و پشتیبان و حامی مقاومت بود و تمام امکانات خود را در این راه به کار گرفت.

سید حسن نصرالله خاطر نشان کرد شیخ الزین از همان ابتدای انقلاب اسلامی ایران در کنار ایران قرار گرفت، زیرا ایران در کنار فلسطین قرار گرفت.

وی افزود سخت ترین موضع برای شیخ احمد الزین در سوریه بود که به خاطر آن سختی های زیادی تحمل کرد.

دبیرکل حزب الله خاطر نشان کرد شیخ الزین این نکته را درک می کرد که سوریه به خاطر فلسطین و مقاومت هدف قرار گرفته است.

وی در ادامه گفت شیخ الزین به مخالفت با اقدامات حاکمان بحرین و جنگ یمن پرداخت با وجودی که در معرض فشارهای زیادی قرار داشت.

سید حسن نصرالله خاطر نشان کرد الشیخ الزین از جمله علمایی بود که فریبکاری و گمراه سازی و دروغهای مربوط به مذهبی بودن جنگ در یمن را برملا کرد.

وی تاکید کرد برخی علما نقش تاریخی در مهار فتنه‌ای ایفا کردند که کشورهای توطئه‌گر برای شعله‌ور کردن آتش آن تلاش می‌کردند.

دبیرکل حزب الله خاطر نشان کرد برخی برای تحریف نبردها به جنگ مذهبی تلاش کردند که خطرناک‌ترین و دشوارترین موضوع بود. آنها تلاش کردند آنچه را در سوریه، یمن،‌عراق، لبنان و دیگر کشورها رخ داد به فتنه سنی شیعی تبدیل کنند.

وی افزود کسانی که چشم فتنه را در این جنگ کور کردند، نخبگان برجسته اهل سنت بودند.

دبیرکل حزب الله گفت شاهد جنگ رسانه‌ای و سیاسی جدیدی علیه ملت مظلوم یمن از طریق القای این ادعا که سعودی خواهان توقف جنگ و انصارالله مخالف آن است،‌هستیم.

سید حسن نصرالله اظهار داشت آنچه به یمنی‌ها ارائه شده،‌توقف جنگ نیست،‌بلکه آتش بس و ادامه دیگر اشکال جنگ از طریق محاصره فرودگاه و بنادر و مرزهاست.

دبیرکل حزب الله تصریح کرد آنچه به یمنی‌ها ارائه شده یک فریب و نیرنگ بزرگ است که سید عبدالملک الحوثی و انصارالله یا علمای یمن و حتی کودکان یمن  هم در  دام آن نخواهند افتاد و فریب نخواهند خورد.

وی خاطر نشان کرد یمنی‌ها انسان‌های بزرگی در مقاومت و سیاست هستند و سعودی‌ها و آمریکایی‌ها نباید وقت را تلف کنند، چرا که این مسئله را که یمنی‌ها فریب نمی‌خورند، آزموده‌اند.

سید حسن نصرالله تاکید کرد آتش بس بدون پایان یافتن محاصره گمراه سازی و بیانگر تمایل به دست آوردن چیزی است که در تحقق آن در میدان نظامی ناتوان بودند.

وی خطاب به سعودی‌ها گفت : وقت را تلف نکنید، یمنی‌ها فریب بازی شما را نخواهند خورد، جنگ و محاصره را متوقف کنید.

دبیرکل حزب الله در ادامه به مسئله فلسطین اشاره کرد و اظهار داشت ایستادگی و مقاومت ملت فلسطین علت عدم پیشبرد توطئه معامله قرن و خارج شدن آن از  دستورکار است.

وی تاکید کرد معامله قرن به سبب ایستادگی فلسطینیان و سقوط یکی از اضلاع آن یعنی ترامپ مُرد، ضلع  دوم آن یعنی نتانیاهو هم در وضعیت دشوار و بحران داخلی قرار  دارد و انتخابات اخیر اسرائیل آن را نشان  داد.

سید حسن نصرالله خاطر نشان کرد اسرائیلی ها نگرانی خود را از پیشرفت محور مقاومت که برای تقویت خود فعالیت می کند، ابراز می کنند.

دبیرکل حزب الله اظهار داشت محور مقاومت از بدترین و خطرناک ترین مرحله در تاریخ خود عبور کرده و با تلاش جدی و انباشت توانمندی ها به مقابله با تهدیدها پرداخته است.

وی افزود تحولات بسیاری مهمی در حال رخ دادن است با توجه به اینکه دولت بایدن،‌چین و آنگاه روسیه را اولویت سیاست خود قرار داده است.

سید حسن نصرالله خاطر نشان کرد ایران از مرحله محاصره و تحریمها عبور کرده و قدرت و توانمندی خود را اثبات کرد.

وی اظهار داشت بیایید منتظر آمریکا و جهان و تحولات نباشیم، بیایید به گفتگوهای داخلی و منطقه‌ای برای حل مشکلاتمان روی بیاوریم.

دبیرکل حزب الله تاکید کرد آمریکا به سمت افول و پسرفت حرکت می کند و محور مقاومت در حال پیشرفت روزافزون است.

وی خطاب به لبنانی ها گفت : ما در مرحله یأس و ناامیدی نیستیم و تلاشهای جدی و جمعی برای همکاری در راستای برطرف کردن موانع ادامه دارد.

انتهای پیام/

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

مشروح اخبار

Top