عراق|اعلام سه روز عزای عمومی در پی شهادت رزمندگان حشد شعبی+تصاویر

شهروندان عراقی امروز پس از برگزاری مراسم باشکوه تشییع شهدای حمله اخیر آمریکا به مواضع حشد شعبی، در برابر سفارت آمریکا در بغداد چادر به‌پا کردند و تحصن اعتراض‌آمیز خود را با تأکید بر لزوم بسته‌شدن سفارت و اخراج سفیر آمریکا آغاز کردند.

به گزارش گروه بین‌الملل نبأپرس ، تجمع معترضان عراقی در برابر سفارت آمریکا در بغداد پس از تشییع شهدای حملات این کشور به مواضع حشد شعبی برگزار شد و معترضان چادرهای تحصن را در برابر این مکان به‌پا کرده‌اند.

نکته قابل توجه حضور شخصیت‌های مطرح حشد شعبی در تجمع اعتراضی در برابر سفارت آمریکاست، شخصیت‌هایی همچون هادی العامری، فالح الفیاض (مشاور امنیت ملی عراق) و قیس الخزعلی از جمله این شخصیت‌ها هستند.

این در حالی است که خبرهای ضدونقیضی درباره سفیر آمریکا و دیپلمات‌های این کشور در عراق مطرح شده و برخی از سفر آنها به شمال عراق خبر داده‌اند.

معترضان عراقی شعارهایی بر ضد آمریکایی‌ها و لزوم اخراج آنها سر دادند، در پلاکاردی نوشته شده است: عراق دیگر برای آمریکا و مزدورانش امن نیست.

شهروندان خشمگین همچنین پرچم آمریکا و رژیم صهیونیستی را به آتش کشیدند.

منابع عراقی از به‌صدا در آمدن آژیرهای خطر در سفارت آمریکا خبر دادند، برخی منابع از خروج دیپلمات‌های آمریکایی از سفارت خبر داده‌‌اند.

عادل عبدالمهدی نخست وزیر پیشبرد امور سه روز عزای عمومی در پی شهادت جمعی از رزمندگان حشد شعبی در تجاوز نظامی اخیر آمریکا اعلام کرده است.

انتهای پیام/

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

مشروح اخبار

Top