عسگری: اعمال تحریم‌ها علیه اینجانب نشانه سردرگمی آمریکاست

رئیس سازمان صدا و سیما گفت: تحریم های مضحک آمریکا علیه اینجانب، مایه مباهات و نشانه سردرگمی، حماقت و خوی استکباری دولت آمریکاست.

به گزارش نبأپرس، علی عسکری رئیس سازمان صدا و سیما در بیانیه ای با بیان اینکه تحریم های ظالمانه آمریکا علیه ملت ایران به ظهور فرصت هایی تاریخی برای ایران اسلامی خواهد انجامید، اظهار کرد: نتیجه روند ترغیب ایران به استفاده از همه ابزارهای قدرت ملی برای تادیب آمریکا، مستحکم تر و مصمم‌ترشدن اجزای محور مقاومت در منطقه برای خنثی کردن توطئه‌ها و تسریع در اضمحلال رژیم اسرائیل، تنبیه متحدان آمریکا بعنوان خائنان به دنیای اسلام و درصورت لزوم آغاز مجدد برنامه هسته‌ای ایران خواهد بود.

وی تحریم علیه رئیس سازمان صدا وسیما جمهوری اسلامی ایران را نشانه عصبانیت آمریکا از شکسته شدن انحصار رسانه‌ای خود دانست و تصریح کرد: تحریم علیه رئیس سازمان صدا و سیما علامتی است از اینکه آمریکا به شدت از شکسته شدن انحصار جبهه رسانه‌های استکباری و رسوا شدن پی در پی در پیشگاه افکار عمومی ایران و جهان عصبانی است.

رئیس رسانه ملی در ادامه این بیانیه افزوده است: خانواده صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران به خود می بالد که به رغم همه این فشارها ذره ای در انجام ماموریت اصلی خویش که همانا نمایندگی صدای ملت ایران و ترویج ندای رهایی بخش انقلاب اسلامی است کوتاهی نکرده و از این پس بر عزم و تلاش انقلابی خود مصمم تر از گذشته، خواهد افزود.

عسکری دراین بیانیه با بیان اینکه تحریم های مضحک امریکا علیه اینجانب به عنوان یکی از کوچک ترین آحاد ملت ایران و کمترین خادم آنها، مایه مباهات و نشانه سردرگمی، حماقت و خوی استکباری دولت امریکاست تاکید کرده است: اگرچه امریکا سعی کرده است در دهه های گذشته خود را به عنوان یک قدرت جهانی پیشرو مطرح کند اما با از دست دادن مزیت‌های نسبی و توانایی‌های خود، اکنون همه جهان شاهد افول و فروپاشی آن قدرت هستند.

رئیس رسانه ملی بحران‌های پی درپی اجتماعی، ازهم گسیختگی سیاسی، رسوایی های سیاسی و اخلاقی حتی در سطح رئیس‌جمهور و سردرگمی در سیاست خارجی و بن بست کامل در سیاست‌های مرتبط با منطقه غرب آسیا را از شواهد فروپاشی امریکا دانست و افزود: خزانه داری آمریکا که تصور می‌کند با این تحریم‌ها می‌تواند کمکی به جلوگیری از افول دولت امریکا نماید، باید خود پاسخگو باشد که بدهی فزاینده آمریکا به جهان را چگونه خواهد پرداخت؟ آیا توان بازپرداخت این بدهی های عظیم را خواهد داشت؟

عسکری درادامه این بیانیه تصریح کرده است: خزانه داری امریکا در حال و آینده محل مراجعه انبوه طلبکاران از سراسر جهان خواهد بود که طلب ۲۱ هزار میلیارد دلاری خود از امریکا به عنوان بدهکارترین دولت جهان را مطالبه می کنند. گرچه ناتوانی امریکا نشان می دهد طلبکاران و مالباختگان خزانه داری آمریکا به زودی باید بر لاشه این هیولای بزرگ حاضر شوند و بابت طلب های غیرقابل وصول خود اشک حسرت بریزند.

رئیس سازمان صدا وسیما با تاکید براینکه دور جدید تحریم‌ها به برکت انسجام ملی درسایه تدابیر حکیمانه رهبری معظم انقلاب، برنامه ریزی و اقدام انقلابی مسئولان، استقامت تحسین برانگیز ملت و از همه بالاتر نصرت الهی راه به جایی نخواهد برد افزود: به زودی اقتصاد ایران وارد دورانی خواهد شد که اساسا ابزار و حربه تحریم از دست دشمن گرفته می‌شود و خداوند را شاکرم که اینجانب و سازمان صدا وسیما نیز در پیمودن این مسیر تاریخی سهیم خواهیم بود.

هفته گذشته وزارت خزانه‌داری آمریکا در ادامه تحریم های ظالمانه خود علیه کشورمان چند مقام مسئول، سازمان و گروه ایرانی دیگر را نیز تحریم کرد که نام رئیس صداوسیما در این فهرست دیده می شود.

متن کامل بیانیه رئیس رسانه ملی به این شرح است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

تحریم های مضحک امریکا علیه اینجانب به عنوان یکی از کوچکترین آحاد ملت ایران و کمترین خادم آنها، مایه مباهات، و نشانه سردرگمی، حماقت و خوی استکباری دولت امریکاست. اگرچه امریکا سعی کرده در دهه های گذشته خود را به عنوان یک قدرت جهانی پیشرو مطرح کند اما با از دست دادن مزیت های نسبی و توانایی های خود، اکنون همه جهان شاهد افول و فروپاشی آن قدرت است.

به هم ریختگی داخلی امریکا و بحران های پی در پی اجتماعی، از هم گسیختگی سیاسی، رسوایی های پی در پی سیاسی و اخلاقی حتی در سطح رییس جمهور، سردرگمی در سیاست خارجی و بن بست کامل در سیاست های مرتبط با منطقه غرب آسیا‏، هم پیمان شدن با رسواترین و جنایتکارترین دولت های منطقه خاورمیانه‏، حمایت همه جانبه از جنایات رژیم غاصب صهیونیستی، تا جایی که نفرت همه ملت های مستقل جهان برانگیخته شده است، بدعهدی و خروج از تعهدات بین المللی دولت امریکا مانند «برجام»، شرکت دزدانه و مزورانه در تقریبا همه انواع تروریسم بین المللی از جمله ایجاد داعش و دیگر گروه های تروریستی و نهایتا شکست اقتصاد امریکا و تبدیل آن به بدهکارترین کشور جهان، نمونه هایی از شواهد افول و فروپاشی امریکاست.

اکنون امریکا دچار این توهم شده است که با تحریم ها و فشارهای پی در پی علیه ملت ایران می تواند راهی برای کند کردن مسیر افول خود بیابد غافل از اینکه نتیجه این روند وحدت و انسجام بیشتر ملت بزرگ ایران، ترغیب ایران به استفاده از همه ابزارهای قدرت ملی خود برای تادیب امریکا، مستحکم تر و مصمم تر شدن اجزای محور مقاومت در منطقه برای خنثی کردن توطئه ها و تسریع در اضمحلال رژیم اسرائیل و تنبیه متحدان امریکا –که درواقع خائنان به دنیای اسلام هستند- و در صورت لزوم آغاز مجدد برنامه هسته‌ای ایران خواهد بود.

به طور خاص تحریم علیه رییس سازمان صدا وسیما علامتی است از اینکه امریکا به شدت از شکسته شدن انحصار جبهه رسانه های استکباری و رسوا شدن پی در پی در پیشگاه افکار عمومی ایران و جهان عصبانی است. خانواده صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران به خود می بالد که به رغم همه این فشارها ذره ای در انجام ماموریت اصلی خویش که همانا نمایندگی صدای ملت ایران و ترویج ندای رهایی بخش انقلاب اسلامی است کوتاهی نکرده و از این پس بر عزم و تلاش انقلابی خود مصمم تر از گذشته، خواهد افزود.

تحریم های ظالمانه امریکا علیه ملت ایران نه تنها تهدید نیست بلکه به ظهور فرصت هایی تاریخی برای ملت ایران خواهد انجامید. اینجانب این تحریم ها را نه تنها تهدید نمی دانم بلکه اطمینان دارم با اتکا به توانمندی های انسانی، علمی و فنی و طراحی های هوشمندانه ای که ملهم از فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در حال انجام است به زودی اقتصاد ایران وارد دورانی خواهد شد که اساسا ابزار و حربه تحریم از دست دشمن گرفته می شود و خداوند را شاکرم که اینجانب و سازمان صدا و سیما نیز در پیمودن این مسیر تاریخی سهیم خواهیم بود. ملت بزرگ ایران چنانکه امام عظیم الشان فرمود مصمم است که امریکا را زیر پا بگذارد و آن را به خاک مذلت بنشاند.

خزانه داری امریکا که تصور می کند با این تحریم ها می تواند کمکی به جلوگیری از افول دولت امریکا نماید، باید خود پاسخگو باشد که بدهی فزاینده امریکا به جهان را چگونه خواهد پرداخت؟ آیا توان بازپرداخت این بدهی های عظیم را خواهد داشت؟ خزانه داری امریکا در حال و آینده محل مراجعه انبوه طلبکاران از سراسر جهان خواهد بود که طلب ۲۱۰۰۰ میلیارد دلاری خود از امریکا - به عنوان بدهکارترین دولت جهان- را مطالبه می کنند گرچه ناتوانی امریکا نشان می دهد طلبکاران و مالباختگان خزانه داری امریکا به زودی باید بر لاشه این هیولای بزرگ حاضر شوند و بابت طلب های غیر قابل وصول خود اشک حسرت بریزند!

بی تردید دور جدید تحریم ها نیز که تنها حربه باقی مانده امریکا در مقابله با ملت توانا و هوشیار ایران است به برکت انسجام ملی در سایه تدابیر حکیمانه رهبری معظم انقلاب، برنامه ریزی و اقدام انقلابی مسئولان، استقامت تحسین برانگیز ملت و از همه بالاتر نصرت الهی راه به جایی نخواهد برد و ایران اسلامی مقاوم و سربلند به راه پرافتخار خود ادامه خواهد داد.
به پاس خدمتگزاری ملت در صدا و سیمای جمهوری اسلامی و به شکرانه توفیق در ناامید کردن و استیصال شیطان بزرگ بر آستان پروردگار رئوف قادر متعال سجده شکر می گزارم.

وَمَا النَّصْرُ إِلَّا مِنْ عِندِ اللَّهِ
عبدالعلی علی عسکری
رییس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران
۱۲ خرداد ۱۳۹۷»

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

مشروح اخبار

Top