غیبت‌های روحانی به مجلس خبرگان هم رسید

پنجمین اجلاسیه دوره پنجم مجلس خبرگان رهبری در محل ساختمان قدیم مجلس صبح امروز برگزار شد؛ عمده مطالب گفته شده در این اجلاسیه درباره حل مشکلات مردم توسط قوا بود که رئیس قوه مجریه به دلیل سفر کاری در این جلسه حضور نداشت.

به گزارش نبأپرس،‌ پنجمین اجلاسیه دوره پنجم مجلس خبرگان رهبری در محل ساختمان قدیم مجلس شورای اسلامی در حالی برگزار شد که این افتتاحیه یک غایب شاخص نیز داشت.


    آیت‌الله جنتی: رهبر انقلاب برای حل مشکلات مردم اختیارات حداکثری به قوا دادند/ سران قوا پاسخگو باشند

هرچند آیت‌الله هاشمی‌شاهرودی در جلسه خبرگان رهبری غائب بود امابی‌شک غیبت رئیس‌جمهور در این جلسه بیشتر مورد توجه است بخصوص نبودن وی در حالی صورت گرفته که او صبح امروز به منظور افتتاح چند پروژه پتروسیمی به عسلویه رفته است.

از سوی دیگر تا روز گذشته خبر سفر وی به عسلویه اطلاع‌سانی نشده بود و این سفر به یکباره انجام شده است.


بر اساس این گزارش، رئیس‌جمهور روحانی پیشتر هم در عمده جلسات مجمع تشخیص مصلحت نظام به ویژه پس از فوت آیت الله هاشمی غیبت داشته است که با انتقادات برخی کارشناسان سیاسی مواجه شده بود.

پیشتر حسام‌الدین آشنا مشاور فرهنگی رئیس‌جمهور در کانال شخصی خود در تشریح دلایل غیبت روحانی در جلسات مجمع نوشته بود که جایگاه ریاست روسای جمهور قاعدتا بنابه نص قانون اساسی خود را شخص دوم کشور می‌داند و انتظار دارند مانند دو دوره اولیه مسئولیت مجمع برعهده ریاست‌جمهور بماند تا محوریت قوه مجریه در سیاست‌های اجرایی تثبیت شود و از برآمدن یک شبه قوه جلوگیری شود.

انتهای پیام/

برچسب ها
این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

اشتراک در خبرنامه

مشترک خبرنامه شوید

Top