فائزه‌هاشمی: وارد بحث خیانت خاتمی نمی‌شوم/ حامیان رئیسی شبهه داشتند باید به خیابان می‌آمدند/ برانداز نیستم

اولین قسمت از سلسله‌برنامه "رودررو" که با چهره‌های مختلف سیاسی و اجتماعی به گفت‌وگوهای صریح و چالشی می‌پردازد، با حضور فائزه هاشمی رفسنجانی در آپارات منتشر شد.

به گزارش نبأپرس، اولین قسمت از  سلسله‌برنامه "رودررو" که با چهره‌های مختلف سیاسی و اجتماعی به  گفت‌وگوهای صریح و چالشی می‌پردازد، با حضور فائزه هاشمی رفسنجانی در آپارات منتشر شد.

 فائزه هاشمی در ارتباط با سؤالی مبنی بر اینکه در سال 97 نقش برانداز یا اصلاح‌طلب را در جمهوری اسلامی ایفا می‌کند، گفت که همیشه به‌عنوان یک چهره اصلاح‌طلب مطرح بوده است.

وی افزود: نقش اصلاح را ایفا می‌کنم. برای براندازی که باید سراغ کارهای دیگری می‌رفتم، من دنبال اصلاح هستم، به‌نظر من جمهوری اسلامی نظامی است که قابلیت اصلاح را دارد، من همیشه به‌عنوان یک چهره اصلاح‌طلب مطرح بودم.

فائزه هاشمی در پاسخ به این سؤال که ویژگی مثبت جمهوری اسلامی چیست که نباید در قبال آن اقدامات براندازی را در پیش گرفت، گفت: جمهوری اسلامی نظامی است که با آن و کنار آن بزرگ شدیم. برای تشکیل آن هم پدر و هم خانواده من تلاش کرده‌اند، لذا به آن تعصب داریم. هنوز به این نتیجه نرسیده‌ام که نظام اصلاح‌شدنی نیست. با توجه به شرایطی می‌توان اصلاحاتی را در نظام انجام داد.

فائزه هاشمی یکی از موانع پیشرفت جمهوری اسلامی را گزینش‌های عقیدتی در جمهوری اسلامی دانست و گفت: این مسئله منجر به خروج نخبگان و شایستگان از کشور می‌شود.

وی با اشاره به انتخاب یک فرد سیاه‌پوست به‌عنوان ریاست جمهوری آمریکا و شهردار شدن یک پاکستانی در انگلستان، مدعی نبود گزینش‌های عقیدتی در برخی کشورها شد و گفت که در آمریکا گزینش بر اساس اعتقاد وجود ندارد.

مجری کارشناس برنامه نیز با ارائه مثال نقض از نبود امکان اظهار نظر در ارتباط با هولوکاست در آمریکا این مورد را یکی از اصول و معیار گزینش‌های اعتقادی و فکری در آمریکا دانست اما فائزه هاشمی در این باره گفت: این مسئله مربوط به آمریکا نیست و این مسئله در آلمان وجود دارد.

وی افزود: مگر کسی گفته است که  همه چیز در آمریکا یا انگلستان  عالی است! مثلاً همچنان که حقوق سیاهپوستان در آمریکا تضییع می‌شود، همه کشورها یک ایراداتی دارند.

هاشمی در پاسخ به اینکه "معیار شما برای مرزبندی در حاکمیت چیست؟" گفت: من فقط مبارزه مسلحانه را ملاکی برای مرزبندی می‌دانم، حتی معتقدم عده‌ای می‌توانند اسلام را نیز نقد کنند.

فائزه هاشمی در پاسخ به سؤالی درباره فایل صوتی که سال 88 از وی درباره خیانت خاتمی پخش شد، گفت: وارد این بحث نمی‌شوم.

وی همچنین در ارتباط با انتخابات ریاست جمهوری سال 96 و شبهه در ارتباط با تخلفات دولت گفت: هواداران آقای رئیسی اگر شبهه‌ای نسبت به انتخابات داشتند باید به خیابان می‌ریختند.

فایل تصویری این گفت‌‌وگو در آپارات قابل مشاهده است.

انتهای پیام/

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

اشتراک در خبرنامه

مشترک خبرنامه شوید

Top