قول جهانگیری به مردم برای تأمین ارز کالاهای اساسی و کنترل بازار

سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس گفت:معاون اول رئیس‌جمهور قول داد که ارز مورد نیاز برای تأمین کالاهای اساسی مردم بدون هیچ مشکلی تأمین می‌شود.

به گزارش نبأپرس، بهروز نعمتی سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی در حاشیه نشست علنی امروز(چهارشنبه، 11 مهر) پارلمان، در جمع خبرنگاران با اشاره به جزئیات نشست غیرعلنی نمایندگان که با حضور معاون اول رئیس‌جمهور برگزار شد، گفت: جهانگیری در این جلسه گفت که دولت برای رفع مشکلات کشور و تأمین کالاهای اساسی کشور هیچگونه مشکلی ندارد و این قول را به نمایندگان مجلس و مردم داد که نیازهای اساسی کشور بدون مشکل خاصی تأمین شود.

وی افزود:معاون اول رئیس‌جمهور در این جلسه، درباره تامین و تنظیم بازار  گفت که این موضوع در دستور کار اصلی دولت قرار دارد.

سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس اضافه کرد: معاون اول رئیس‌جمهور در این جلسه تأکید کرد که صادرات غیرنفتی کشور در شش ماهه نخست سال جاری بیش از 26 میلیارد دلار بوده که نسبت به سال گذشته، جهشی مناسب را تجربه کرده، صادرات نفت نیز به رغم تمام شیطنت‌های آمریکایی‌ها، از تراز بودجه‌ای کشور فراتر رفته و برای صادرات نیز با توجه به اینکه ایران مشتریان خاص خود را دارد، مشکل خاصی نخواهیم داشت.

نعمتی تصریح کرد: آقای جهانگیری همچنین در این نشست گفت که باتوجه به فرامین مقام معظم رهبری مبنی بر حضور دولت در صف نخست اقدامات و لزوم هماهنگی امور با قوه‌مجریه، لازم است مجلس شورای اسلامی هماهنگی‌های بیشتری با دولت داشته باشد.

وی ادامه داد: معاون اول رئیس‌جمهور در این جلسه به موضوع کمیته تخصیص ارز نیز اشاره و با صراحت اعلام کرد که در جلسات این کمیته نیازمندی‌‌های گروه‌های مختلف ارزی پیش‌بینی و تأمین شده است و هیچ‌گونه مشکلی در این زمینه وجود ندارد، هر زمان که گروه‌های مختلف نیازمند ارز باشند، بعد از بررسی در این کمیته، ارز مورد نیاز، در اختیارشان قرار می‌گیرد.

نماینده مردم تهران در مجلس افزود: مهم‌ترین بحث در وضع فعلی این است که ارز لازم برای کنترل بازار را در اختیار داریم و دولت روند کنترل بازار ارز را ادامه می‌دهد.

نعمتی در ادامه در پاسخ به سوالی درباره بررسی تفکیک وزارتخانه‌ها در نشست غیرعلنی مجلس، اظهار داشت: به طور کلی برای تفکیک وزارتخانه‌ها، صرفا بحث تفکیک وزارتخانه‌های تعاون، راه و صنعت مطرح است که مجلس با دو مورد آن‌ها مخالفت کرده، اما بحث تفکیک وزارت تعاون در کمیسیون اجتماعی تصویب و به زودی در دستور کار یکی از جلسات مجلس قرار می‌گیرد.

وی تصریح کرد: با توجه به فضایی که امروز در کشور وجود دارد و با وجود اینکه تفکیک چند وزارتخانه قبلاً در مجلس رأی نیاورده بود و نمایندگان با آن مخالفت کرده بودند، آقای لاریجانی، رئیس مجلس به معاون اول رئیس‌جمهور اعلام کرد که همین تشکیلات فعلی دولت ادامه پیدا کند و وزارتخانه‌هایی نیز که با سرپرست اداره می‌شوند، تعیین تکلیف شده و گزینه‌های دولت برای این وزارتخانه‌ها، جهت کسب رأی اعتماد به مجلس معرفی شوند.

سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس درباره زمان معرفی وزرای پیشنهادی اقتصاد و کار از سوی دولت به مجلس، گفت: مجلس نیز هفته آینده جلسه علنی دارد، اما نمایندگان در هفته بعد از آن برای سرکشی به حوزه‌های انتخابیه می‌روند، اما اگر دولت همین امروز نیز گزینه‌های پیشنهادی خود را به مجلس معرفی کند، این آمادگی وجود دارد که نمایندگان بخشی از زمان سرکشی به حوزه‌های انتخابیه را به این مسئله اختصاص دهند.

نعمتی در پاسخ به سوالی درباره اینکه در برخی رسانه‌ها این گمانه‌زنی مطرح شده که ممکن است برخی وزرا در دورن دولت صرفا جابجا شده و فرد جدیدی به بدنه دولت اضافه نشود، خاطرنشان کرد: تاکنون چنین موضوعی مطرح نشده است، البته آقای رئیس‌جمهور این اختیار را دارد که گزینه‌‌های مدنظر خود را برای وزارتخانه‌های مربوطه در کابینه دولت به کار گیرد، امکا تا این لحظه موضوعی پیرامون جابجایی وزرا مطرح نشده است.

انتهای پیام/

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

اشتراک در خبرنامه

مشترک خبرنامه شوید

Top