لایحه الحاق ایران به کنوانسیون «پالرمو» در مجلس اصلاح شد + جزئیات

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اکثریت آرا لایحه الحاق ایران به کنوانسیون سازمان ملل برای مبارزه با جرائم سازمان‌یافته فراملی یا همان «پالرمو» را برای تأمین نظر شورای نگهبان اصلاح کردند.

به گزارش نبأپرس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه، سوم مهر) پارلمان، لایحه الحاق ایران به کنوانسیون سازمان ملل برای مبارزه با جرائم سازمان‌یافته فراملی را به‌منظور تأمین نظر شورای نگهبان، اصلاح کردند.

نمایندگان مجلس در این جلسه، لایحه الحاق دولت ایران به کنوانسیون سازمان ملل برای مبارزه با جرائم سازمان‌یافته فراملی، موسوم به «پالرمو» را با اکثریت آرا و از مجموع 244 نماینده حاضر، با 141 رأی موافق، 46 رأی مخالف و 9 رأی ممتنع، اصلاح و تصویب کردند.

طبق بند (1) ماده واحده لایحه الحاق ایران به کنوانسیون سازمان ملل برای مبارزه با جرائم سازمان‌یافته فراملی یا «پالرمو» که جهت تأمین نظر شورای نگهبان اصلاح شده است، آمده که: جمهوری اسلامی ایران نسبت به کنوانسیون حاضر از جمله مواد 2، 3، 5، 10 و 23 آن را براساس قوانین و مقررات داخلی خود به‌ویژه اصول قانون اساسی تفسیر کرده و اجرا خواهد کرد. همچنین در مواردی که اجرای بند یک ماده 14 مستلزم مصرف خلاف شرع اموال باشد،‌ ایران به مفاد این ماده در این خصوص متعهد نیست.

براساس این گزارش، برخی اصلاحات عبارتی نیز در لایحه با رأی اکثریت نمایندگان مجلس صورت گرفت.

انتهای پیام/

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

اشتراک در خبرنامه

مشترک خبرنامه شوید

Top