مجلس زائران اربعین را از پرداخت عوارض خروج معاف کرد

طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی زائران اربعین در سال ۹۸ از پرداخت عوارض خروج از کشور معاف شدند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی نبأپرس ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی نوبت صبح امروز (شنبه، 4‌‌‌ اسفند) پارلمان و در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه 98، جزء (1) بند (د) تبصره (11) این لایحه را تصویب کردند.

در جزء (1) بند (د) تبصره (11) لایحه بودجه 98 آمده است: در سال 1398، عوارض خروج از کشور برای زائران عتبات و مرزنشینان برای یک بار در طول سال براساس قانون بودجه سال 1396 کل کشور مصوب 24/12/1395 با اصلاحات و الحاقات بعدی آن اخذ می‌شود.

افراد مرزنشین به کسانی اطلاق می‌شود که ساکن در روستاها و شهرهای مرزی هستند و خویشاوندی نسبی و سببی تا ابتدای سال 1396 با مردم کشورهای همسایه داشته باشند؛ بررسی و تأیید این موضوع با فرمانداران شهرستان‌های مرزی است.

زائران اربعین که از تاریخ بیست و چهارم شهریور ماه سال 1398 تا دوازدهم آبان‌ماه سال 1398 از مرزهای زمینی به مقصد کشور عراق از کشور خارج می‌شوند از پرداخت عوارض خروج معاف هستند.

بند الحاقی 1- سازمان تعزیرات حکومتی موظف است با همکاری نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران نسبت به شناسایی اموال، دارایی‌ها و وجوه نقدی و سپرده‌های بانکی محکومان تعزیرات حکومتی که احکام آنها صادر و تا پایان سال 1397 به مرحله اجرا در نیامده و معوق باقی مانده است، اقدام و درآمد حاصله را به حساب درآمد عمومی نزد خزانه‌داری کل کشور واریز کند.

انتهای پیام/

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

اشتراک در خبرنامه

مشترک خبرنامه شوید

Top