مراسم تشییع پیکر امیر سرتیپ لهراسبی با حضور فرماندهان نیروهای مسلح، برگزار شد

صبح امروز مراسم تشییع پیکر امیر سرتیپ محمد جعفر لهراسبی برگزار شد.

پایگاه اطلاع رسانی ارتش خبر داد: مراسم تشییع پیکر امیر سرتیپ محمد جعفر لهراسبی صبح امروز با حضور جمعی از فرماندهان و مسئولین عالی رتبه نیروهای مسلح، همرزمان و خانواده آن مرحوم در شهرک امید تهران برگزار شد.

امیر سرتیپ ناصر آراسته رئیس هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی در این مراسم ضمن تسلیت عروج شهادت گونه این فرمانده دوران دفاع مقدس گفت: این امیر بزرگوار در سخت‌ترین دوران جنگ تحمیلی با تمام توان برای دفاع از مرزهای مقدس جمهوری اسلامی ایران حضور داشت و یکی از تاثیرگذارترین فرماندهان صحنه نبرد بود.

سرتیپ آراسته افزود: امیر لهراسبی همواره مورد توجه شهید صیاد شیرازی بود به طوری که شهید صیاد شیرازی در مورد ایشان می فرمودند: دو خصلت صداقت و شجاعت در وجود امیر لهراسبی موج می‌زند.

امیر سرتیپ محمد جعفر لهراسبی از جانبازان و فرماندهان دوران دفاع مقدس بود که در روزهای آغازین جنگ تحمیلی در منطقه عملیاتی دزفول اقدامات موثر و شجاعانه ای در نبرد با دشمن بعثی از خود نشان داد.

امیر لهراسبی در عملیات‌های مختلفی از جمله فتح المبین بیت المقدس و سایر عملیات ها به عنوان فرمانده یگان‌های عمده و عمل کننده حضور داشت و مسئولیت‌هایی همچون فرمانده تیپ ۲ لشکر ۹۲ زرهی اهواز، فرمانده لشکر ۱۶ زرهی قزوین و معاون بازرسی ستاد کل نیروهای مسلح را عهده دار بود.

دریافت درجه سرتیپی از دستان مبارک فرماندهی معظم کل قوا و دریافت نشان درجه دو فتح از معظم له از جمله افتخارات دیگر این فرمانده پیشکسوت ارتش اسلام است.

پیکر مطهر امیر سرتیپ محمد جعفر لهراسبی پس از انجام مراسم تشییع برای تدفین به قطعه ۵۱ بهشت زهرا(س)تهران منتقل شد.

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

مشروح اخبار

Top