معاون دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی: معامله قرن ‌طرحی برای بقای رژیم غاصب صهیونیستی ‌ا‌ست

گروه استان‌ها ـ معاون دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی معامله قرن را طرحی برای بقای رژیم غاصب صهیونیستی دانست و گفت: دشمنان به خوبی می‌دانند آمریکا در مسیر افول و اسرائیل در حال نابودی است.

به گزارش نبأپرس ،‌ حسین اکبری شامگاه جمعه در همایش بین‌المللی « مقاومت اسلامی در گام دوم انقلاب» اظهار کرد: اگر بخواهیم اهداف مقاومت را در گام دوم انقلاب بررسی کنیم باید نگاهی به گام نخست انقلاب بیندازیم. زمانی که امام خمینی (ره) مسئله فلسطین را مطرح کردند برای برخی سئوال پیش آمد که چه کسانی در این موضوع ما را حمایت خواهند کرد.

وی افزود: این مسئله در شرایطی مطرح شد که جهان اسلامی در چهار جنگ بزرگ از رژیم صهیونیستی شکست خورده و جهان اسلام نیز اشغال شده بود. آن زمان فلسطین مقدمه‌ای برای اشغال کامل این سرزمین و در ادامه تسلط بر جهان اسلام مطرح بود.

اکبری ادامه داد: امروز راهپیمایی روز قدس از سوی مردم 80 کشور دنیا که برخی‌ از حکومت‌هایشان با ما موافق نیستند و از ما حمایت نمی‌کنند، برگزار می‌شود.

وی با تأکید براینکه قدس شریف فقط مختص به فلسطین نیست، خاطرنشان کرد: تعرض به قدس تحقیر یک و نیم میلیارد مسلمان از سوی چهار میلیون یهودی صهیونیست بود که آن زمان بر سرنوشت جهان اسلام حاکم شده و سرزمین مقدس را اشغال کرده بودند.

معاون دبیرکل  مجمع جهانی بیداری اسلامی مطرح شدن این موضوع که قدس، مسئله‌ای عربی است و غیرعرب‌ها نباید در آن دخالت کنند را حربه‌ای برای تفرقه‌افکنی بین جهان اسلام عنوان کرد و گفت: اشغالگران در گام نخست با ایجاد تفرقه سعی کردند که قدس را تصاحب کنند، آنها ابتدا قدس را یک مقوله عربی برشمردند که کشور ایران و دیگر کشورها نباید در این مسئله وارد شوند. پس از آن سعی کردند اینگونه به ملت‌های مسلمان القا کنند که جهان اسلام توان دفاع و اداره قدس را ندارد.

وی با اشاره به جمله معروف امام خمینی (ره) درباره اینکه آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند، ادامه داد: زمانی که معمار کبیر انقلاب اسلامی این جمله را مطرح کردند برخی فکر می‌کردند این جمله در حد شعار بوده و فقط در داخل کشور کارایی دارد اما زمان نشان داد که آمریکا در هر مقوله‌ای که وارد شده، شکست خورده است.

اکبری اظهارکرد: نقشه‌های آمریکا و صهیونیست‌ها در این منطقه با اندیشه مقاومت و فرهنگ عاشورایی که مولد تفکر بسیجی و مبارزه در برابر ظلم بود، از هم پاشیده و جهان فهمید آمریکا یک هیمنه توخالی و اسرائیل یک جریان شکست‌پذیر است.

وی با بیان اینکه اسرائیل امروز ضعیف‌تر از هر زمان دیگری است، گفت: آنان که ادعا می‌کردند ملت برگزیده هستند از یک جریان کوچک مانند حزب‌الله و حماس شکست‌های سخت و بزرگی خورده‌اند.

معاون دبیرکل  مجمع جهانی بیداری اسلامی معامله قرن را طرحی برای بقای رژیم غاصب صهیونیستی دانست و بیان کرد: دشمنان به خوبی می‌دانند آمریکا در مسیر افول و اسرائیل در حال نابودی است. آنان برای بقای این رژیم غاصب طرح معامله قرن را مطرح کرده‌اند تا بتوانند از سرزمین فلسطین را به طور کامل اشغال و برای خود امنیت ایجاد کنند.

وی گفت: همه موفقیت‌هایی که امروز به آن افتخار می‌کنیم در گام نخست با تکیه بر مقاومت به دست آمده است و در گام دوم نیز تداوم موفقیت‌های جهان اسلام به مقاومت گره خورده است.

انتهای پیام/

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

اشتراک در خبرنامه

مشترک خبرنامه شوید

Top