منتجب‌نیا: انشعاب از اعتمادملی قطعی شد/فردمحوری در جریان اصلاحات ممنوع

قائم مقام سابق حزب اعتمادملی گفت: امروز به این نتیجه رسید‌ه‌ایم که امکان تعقیب‌ اهداف اخلاقی در حزب اعتمادملی وجود‌ ندارد‌ و باید تشکیلاتی جدید راه‌اندازی کنیم.

به گزارش حوزه احزاب نبأپرس ، اولین نشست شورای عمومی حزب منشعب از اعتمادملی با شعار «راه نو، اعتمادی دوباره» دوشنبه‌ شب با ریاست حجت‌الاسلام رسول منتجب‌نیا برگزار شد.

منتجب‌نیا در ابتدای این جلسه که برخی چهره‌های شاخص حزب اعتمادملی در آن حضور داشتند، با تسلیت حادثه تروریستی اهواز گفت: دشمنان سال‌هاست تلاش می‌کنند که‌ به ایران اسلامی‌ آسیب برسانند و امنیت و آرامش جامعه را سلب کنند، اما تاکنون موفق نشد‌ند و این از برکات الهی انقلاب و حضور همیشگی مردم در صحنه است.

منتجب‌نیا با تاکید بر این‌که باید در حزب جدید اخلاق سرلوحه کار ما باشد، گفت: هدف ما از تاسیس حزب اعتمادملی حاکمیت اخلاق‌ در مناسبات حزبی‌ و سیاسی‌ و تحکیم‌ یک فکر و اندیشه راهبردی در جریان اصلاحات و کشور بود. تمام تلاش ما هم در این سال‌ها این بود که به اخلاق‌ حزبی و این تفکر آسیبی نرسد، اما متاسفانه امروز به این نتیجه رسید‌ه‌ایم که امکان تعقیب‌ آن اهداف اخلاقی و‌ اندیشه راهبردی‌ در حزب اعتماد ملی وجود‌ ندارد‌ و باید تشکیلاتی جدید راه‌اندازی کنیم تا متولی همان فکر و اندیشه باشد. ما خود را اصلاح‌طلبانی اصیل، مدافع مردم، حامی آرمان‌های اولیه انقلاب و نظام و البته منتقد وضع موجود می‌دانیم و همه تلاش خود را برای اصلاحات واقعی، کارآمد و شجاعانه به‌کار خواهیم بست و برای همه احزاب و اشخاص اصلاح‌طلب و حتی مخالفان جریان اصلاحات‌ احترام قائلیم، اما در عرصه سیاست، اهل مریدی و مرادی نیستم و مطیع کورکورانه هیچ محفل و کسی نمی‌شویم؛ زیرا‌ هویت مستقل و بنیان فکری مستحکم و به‌روز و قابل دفاع داریم.

قائم مقام سابق حزب اعتماد ملی درباره آنچه که‌ بر حزب‌ اعتمادملی در سال‌های اخیر گذشته است و لزوم تشکیل حزب جدی، گفت: در تمام این سال‌ها ما در حزب، حامی اندیشه‌ آقای کروبی و تفکر اعتمادملی بودیم. وقتی دیدیم که‌ دیگر در حزب اعتمادملی آن تفکر و منش سابق وجود ندارد، به پیشنهاد و اصرار دوستان صادق از سراسر کشور بر آن شدیم که حزبی جدید تاسیس کنیم؛ حزبی با همه اصول و معیارهای تحزب که از صفر تا صد مسایل آن مبتنی بر قانون، مرامنامه و اساسنامه حزب و تبعیت از‌ خرد جمعی و رای اکثریت باشد و در آن مطلقا فردمحوری و مریدی و مرادی‌ وجود نداشته باشد، اما متاسفانه در برخی از رسانه‌ها نکته‌ای را دیدم که خیلی ناراحت شدم و آن نکته این بود که برخی خبر از تاسیس «حزب منتجب‌نیا» داده بودند‌…!

منتجب‌نیا با رد هرگونه فرد‌محوری در عرصه تحزب گفت: اگر بناست کار حزبی و تشکیلاتی کنیم دیگر فردگرایی مفهومی ندارد، بنابراین اگر حزبی تشکیل شود، متعلق به همه شماست. حزب جدید چه در فرآیند تاسیس که شامل تعیین هیئت موسس، تدوین مرامنامه و مانیفست و نقشه راه و اساسنامه و چه در فرایند مدیریت تا تشکیل کنگره بزرگ حزب و پس‌ از‌ آن کاملا دموکراتیک و بر پایه خرد جمعی حرکت خواهد کرد.

وی درباره‌ اقداماتی که در حزب در حال تاسیس انجام شده است، گفت: تاکنون دو جلسه بزرگ هم‌اندیشی و جلسات متعدد کمیته 7 نفره منتخب هیئت موسس برای پیشبرد امور حزب جدید تشکیل و بیش از 30 نام هم برای حزب‌ از سراسر کشور به این کمیته ارسال و در خصوص محورهای برنامه‌های کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت حزب هم پیشنهادات ارزشمندی ارسال شده است. برای مدیریت جمعی تا کنگره اول هم سازوکار مناسبی با عنوان «شورای عمومی حزب در حال تاسیس» طراحی شده است که شامل کمیسیون‌های مختلف برنامه‌ریزی و فکری می‌باشد‌؛ اهم آن‌ها کمیسیون‌های سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، حقوقی، رسانه و ارتباطات مردمی، امور استان‌ها، مرامنامه، اساسنامه، تشکیلات و امور اداری است.

منتجب‌نیا افزود: خبر تشکیل حزب جدید با استقبال خوب فعالین اصیل اصلاح‌طلب و برخی از نمایندگان مجلس و مدیران دولتی همراه شده است ولی حزب جدید توجه ویژه و خاصی به جوانان فهیم و آینده‌ساز و تشکیلاتی و بانوان شجاع و خوش‌فکر دارد به‌ نحوی که هم در هیئت‌موسس و هم در مدیریت کمیسیون‌های شورای عمومی به‌نحو شایسته از حضورشان بهره خواهیم برد.

پس از سخنان منتجب‌نیا اعضای حاضر در جلسه نیز به بیان نظرات و پیشنهادات خود پرداختند و مقرر شد که که نظرات اعضا جمع‌بندی و از آن‌ها در جای خود استفاده شود‌.

انتهای پیام/

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

مشروح اخبار

Top