نامه روحانی به مجلس: ۶ شهریور برای پاسخ به سوال نمایندگان به خانه ملت می‌آیم

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس از حضور رئیس‌جمهور برای پاسخگویی به سوالات نمایندگان در مجلس خبر داد.

به گزارش نبأپرس، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور طی نامه ای به قوه مقننه زمان حضور خود در مجلس شورای اسلامی جهت پاسخ گویی به سئوال نمانیدگان اعلام کرد.

بهروز نعمتی سخنگوی هیئت‌‌رئیسه مجلس شورای اسلامی در همین راستا اعلام کرد: در این نامه ذکر شده که رئیس‌جمهور روز سه‌شنبه هفته جاری ( 6شهریور) در مجلس حضور پیدا می‌کند.

گفتنی است ، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای‌اسلامی 10 مردادماه سال جاری در جلسه علنی پارلمان طرح سوال از رئیس‌جمهور را با  80  امضاء اعلام وصول کرد.

4 روز بعد از اعلام وصول این سوال، رئیس‌جمهور طی نامه‌ای به رئیس مجلس، سؤال نمایندگان را خلاف قانون اساسی اعلام کرد اما در عین حال تاکید کرد "برای جلوگیری از هر نوع اختلاف بین قوا و احترام به مجلس شورای‌اسلامی انشاء‌الله در فرصت مقرر به مجلس خواهم آمد و به سوالات پاسخ خواهم داد.

سوال از رئیس‌جمهور 5 محور اساسی شامل؛ عدم موفقیت دولت در کنترل قاچاق کالا و ارز، استمرار تحریم‌های بانکی، عدم اقدام شایسته دولت درباره کاهش نرخ بیکاری، رکود اقتصادی شدید چند ساله، افزایش شتابان نرخ ارز خارجی و کاهش شدید ارزش پول ملی دارد.

طبق ماده 213  آیین‌نامه داخلی مجلس، رئیس‌جمهور موظف است حداکثر "تا مدت یک ماه" پس از اعلام وصول سؤال برای پاسخ به سوالات در مجلس شورای اسلامی حضور پیدا کند.

انتهای پیام/

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

اشتراک در خبرنامه

مشترک خبرنامه شوید

Top