نماینده ولی‌فقیه در سپاه‌: دولت و وزارت خارجه نسبت به شرایط نامناسب "شیخ زکزاکی" اعتراض کنند

گروه استان‌ها ـ نماینده ولی‌فقیه در سپاه با اشاره به لزوم حمایت از شیخ زکزاکی رهبر شیعیان نیجریه گفت: دولت‌مردان و وزارت خارجه کشورمان هر اقدامی که می‌توانند باید انجام دهند و این موضوع وظیفه و رسالت است.

 به گزارش نبأپرس حجت‌الاسلام‌ والمسلمین عبدالله حاجی‌صادقی در قم با اشاره به محدودیت‌های دولت نیجریه علیه شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر شیعیان این کشور اظهار داشت: این عالم بزرگ شخصیت علمی و دینی است و حق بزرگی بر گردن مسلمانان و شیعیان دارد.

وی با اشاره به‌سختی و فشارهایی که شیخ زکزاکی متحمل می‌شود، افزود: اگر یک فرد عادی هم بود و این‌گونه مورد ظلم قرار می‌گرفت بر همه ما دفاع از وی و مقابله با ظالمان واجب بود.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه تصریح کرد: امروز نیز دفاع از شیخ ابراهیم زکزاکی بر همه ما واجب است و هرکس با هر وسیله‌ای که می‌تواند باید از وی دفاع کند، باید دشمنان اسلام را نفرین برای سلامتی این شخصیت دینی بزرگ دعا کنیم.

دولت و وزارت خارجه نسبت به شرایط نامناسب زکزاکی اعتراض کنند

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به لزوم حمایت از شیخ زکزاکی رهبر شیعیان نیجریه ادامه داد: دولت‌مردان و وزارت خارجه کشورمان هر اقدامی که می‌توانند باید انجام دهند و این موضوع وظیفه و رسالت است.

حاجی صادقی با گفت:این موضوع اقدامی دیگر از افتضاح جبهه ظلم است که طاقت شنیدن سخن حق و تحمل انسانی هادی همچون شیخ زکزاکی را ندارند،همه ما وظیفه‌داریم آنچه را که می‌توانیم انجام داده و تلاش کرده که این عالم بزرگ به راه بزرگی که آغاز کرده ادامه دهد.

وی با اشاره به نقش و جایگاه شیخ زکزاکی بیان کرد: رهبر شیعیان نیجریه با عمر بابرکتش اقدامات بزرگی انجام داده است و 6 فرزندش شهید شدند، این عالم باتقوا عاقبت خود را ساخته و دشمنان بدانند با اذیت آزار ایشان نمی‌توانند نوری که ایشان ایجاد کرده را خاموش کنند.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه ادامه داد:شیخ ابراهیم زکزاکی به‌عنوان هادی عمل کرده است،علما وارث انبیای الهی در ادای وظیفه هستند و ایشان ازجمله افراد برجسته‌ای است که این مأموریت را به‌خوبی انجام داده است از پس مسئولیت برآمده است و همه شیعیان نسبت به ایشان مدیون هستند.

"زکزاکی" شیعیان انقلابی باروحیه حسینی و علوی تربیت‌کرده است

استاد حوزه و دانشگاه خاطرنشان کرد:این عالم دینی شیعیان انقلابی باروحیه جهادی تربیت‌کرده است که از تشیع فقط نام بر خود ندارند بلکه روحیه علوی، عاشورایی، حسینی و مهدوی نیز دارند.

به گزارش تسنیم،شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر شیعیان نیجریه از سال 1394 در پی حمله نیروهای ارتش نیجریه به حسینیه بقیه‌الله در شهر زاریا بازداشت و زندانی شد، نیروهای امنیتی نیجریه شش فرزند شیخ زکزاکی را به شهادت رساندند.7

 

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

مشروح اخبار

Top