نماینده ولی‌فقیه در نیروی قدس: برگزاری کنگره ۱۶۱ شهید روحانی مدافع حرم در قم

نماینده ولی‌فقیه در نیروی قدس گفت: کنگره تجلیل از خانواده ۱۶۱ شهید روحانی که در سوریه و عراق در جنگ با داعش و تروریست‌ها به شهادت رسیدند، پنجشنبه دوم اسفند برگزار می‌شود.

به گزارش نبأپرس، حجت‌الاسلام علی شیرازی مسئول نمایندگی ولی فقیه در نیروی قدس سپاه پاسداران در نشست خبری که صبح امروز (دوشنبه 29 بهمن) برگزار شد، طی سخنانی با اشاره به برگزاری کنگره بین المللی شهدای روحانی مدافع حرم گفت: این کنگره برای تجلیل از خانواده 161 شهید روحانی که در سوریه و عراق در جنگ با داعش و تروریست‌ها به شهادت رسیدند قرار است از صبح تا ظهر روز پنج شنبه دوم اسفند ماه در سالن همایش های جامع الزهرا در قم، برگزار شود.

وی با اشاره به تعداد شهدای روحانی هر یک از کشورهای جبهه مقاومت گفت: از این 161 شهید روحانی، 25 شهید از ایران، 96 شهید از عراق، 24 نفر از سوریه، 7 شهید از افغانستان و 9 شهید از پاکستان هستند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه درباره سخنرانان این کنگره گفت: در این کنگره تعدادی از نمایندگان کشورهای محور مقاومت به سخنرانی می‌پردازند. همچنین آیت الله نوری همدانی سخنران ویژه کنگره خواهد بود.

شیرازی با بیان اینکه برای این کنگره 24 مستند تهیه شده که برای هر یک از شهدای ایرانی یک مستند ساخته و ارائه شده است، گفت: قرار است که این مستندها از امشب ساعت 11 از شبکه افق سیما پخش خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین 3 کلیپ برای این کنگره تهیه شده که یکی از آنها سخنان پخش نشده رهبر انقلاب درباره شهدای مدافع حرم است که این کلیپ ها از شبکه های اول و سوم سیما پخش خواهد شد.

انتهای پیام/

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

مشروح اخبار

Top