نوبخت: آمادگی کناره‌گیری از دولت را به رئیس‌جمهور اعلام کردم/ روحانی نپذیرفت

سپاه پاسداران به موشک‌های کروز هواپایه با برد ۱۵۰۰ کیلومتر دست یافته و قرار است به‌زودی این موشک‌ها روی جنگنده‌های سوخو ۲۲ سپاه نصب شوند.

به گزارش خبرنگار حوزه دولت نبأپرس ، محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه امروز در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره مصوبات امروز جلسه هیئت دولت گفت: عمده وقت دولت به تصویب آیین‌نامه‌ای در خصوص چگونگی واگذاری 50 هزار واحد مسکن مهر که فاقد متقاضی است اختصاص یافت.

وی در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا تغییرات کابینه شامل سازمان برنامه و بودجه نیز می‌شود، تصریح کرد: بعد از بروز نابسامانی‌ها انتظار و مطالبه مردم این بود که وضعیت بازار ارز بهبود پیدا کند؛ این موضوع با ترمیم و تغییر کابینه و تیم اقتصادی دولت همراه دانسته شد.

نوبخت تاکید کرد: بدون اینکه موضوع ارز و سیاست‌های بانک مرکزی در این زمینه و نابسامانی‌های بازار کالا ارتباطی با سازمان برنامه و بودجه داشته باشد، ترجیح دادم برای اینکه زمینه برای اصلاح فراهم شود و دست رئیس‌جمهور باز باشد، داوطلبانه و شخصا از تمام مسئولیت‌های موجود دولت کناره گیری کنم.

وی در همین خصوص گفت: صمیمانه این استعفا را به آقای رئیس‌جمهور تقدیم کردم، اما عده‌ای گفتند فداکاری شده و برخی نیز گفتند فضاسازی شده که تسویه حساب سیاسی شود. از همه درخواست می‌کنم بیش از هر چیز نگران مردم باشیم.

**آمادگی دارم از دولت کنار بروم

نوبخت با بیان اینکه الان وقت تسویه حساب سیاسی نیست، تصریح کرد: می‌خواهم به تدریس در کلاس درس بپردازم و کنار دانشجویان باشم. حتی اگر یک در هزار وضعیت با تغییر من بهتر می‌شود، آمادگی دارم که از دولت کنار بروم. اگر برخی فعالان سیاسی رضایت خدا را در نظر نمی‌گیرند، مراعات مردم را بکنند و دنبال تسویه حساب نباشند.

وی با بیان اینکه آقای روحانی بیش از 30 سال است که من را می‌شناسد و امیدوارم که تصمیم مقتضی را بگیرند، یادآور شد: من نتوانستم اقای رئیس‌جمهور را برای این کار قانع کنم. امیدوارم که ایشان تصمیم مقتضی را بگیرند. البته از طرفی اصرار بر ترک مسئولیت آن هم در شرایط فعلی یک جور فرصت‌طلبی به نظر می‌رسد و ممکن است عده‌ای بگویند افرادی به دنبال عافیت‌طلبی هستند.

نوبخت اضافه کرد: رئیس‌جمهور آنچه که مصلحت مردم و اقتضای شرایط باشد را در زمینه تغییرات دیگر در کابینه پیگیری خواهند کرد چرا که به رای مردم متعهد است.

انتهای پیام/

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

اشتراک در خبرنامه

مشترک خبرنامه شوید

Top