پاسخ سردار کمالی به یک شبهه در رابطه با طرح جریمه مشمولان غایب

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیرو‌های مسلح گفت: معمولا وقتی طرح شکست خورده‌ای در حال توقف است، برخی از افراد که از آن منتفع می‌شوند با آمارسازی به دفاع از آن می‌پردازند.

به گزارش نبأپرس، سردار موسی کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیرو‌های مسلح ، در خصوص انتشار خبری مبنی بر درآمد تقریبی طرح جریمه مشمولان غایب اظهار کرد: نخستین هدف از اجرای طرح جریمه مشمولان غایب، تعیین تکلیف مشمولان غایب و کاهش آمار آن‌ها است.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیرو‌های مسلح افزود: آمار و اطلاعات نشان می‌دهد با وجود اینکه تعداد موالید ذکور و به تبع آن مشمولان اعزامی کاهش یافته است، اما تعداد مشمولان غایب افزایش قابل ملاحظه‌ای داشته است.

سردار کمالی ادامه داد: در مرحله نخست اجرای طرح جریمه مشمولان غایب تعداد قابل توجهی ثبت نام کردند، اما برای واریز جریمه خود هنوز اقدام نکردند و آمار 500 هزار شرکت کننده در این طرح صحت ندارد، در نتیجه این هدف نه تنها تحقق نیافت، بلکه نتیجه عکس هم داشت.

سردار کمالی با اشاره به هدف دوم از اجرای طرح جریمه مشمولان غایب بیان کرد: برعکس نظر نویسنده متن که با توجه به اینکه افراد فوق 8 سال غیبت داشته و اکثرا متأهل و دارای فرزند بودند و از تخفیف برخوردار شدند، در نتیجه متوسط 15 هزار برای هر نفر صحت ندارد و در مجموع درآمد مورد ادعا صحت ندارد.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیرو‌های مسلح در خصوص هدف سوم طرح جریمه مشمولان غایب و هزینه مبالغ فوق برای بهبود وضع سربازان گفت: این هدف هم تحقق پیدا نکرد، خوب است نویسنده خبر بررسی کند چه میزان از مبلغ فوق برای سربازان اختصاص یافته است.

سردار کمالی تصریح کرد: در نتیجه طرحی که هیچکدام از اهدافش تحقق نیافته، چرا باید ادامه یابد؟. این طرح تبعیض آمیز باعث شده است ارتکاب غیبت افزایش پیدا کند و مشکلاتی برای نیرو‌های مسلح و خانواده‌ها ایجاد شود.

وی در پایان افزود: معمولا وقتی طرح شکست خورده‌ای در حال توقف است، عده‌ای خاص که از آن منتفع می‌شوند با آمار سازی به دفاع از آن می‌پردازند.

انتهای پیام/

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

مشروح اخبار

Top