یادداشت | مبارزه با مفاسد اقتصادی اولویت اول است

نگاهی به اظهار نظرهای کارشناسان و شخصیت های مختلف در خصوص ماجرای دختر اینستاگرامی و هجمه هایی که بر علیه رسانه ی ملی صورت گرفت یک نکته بسیار مهم و حیاتی را برای مسئولین روشن کرد و آن هم تقدم مبارزه با مفاسد اقتصادی نسبت به مفاسد فرهنگی و اجتماعی است.

به گزارش نبأپرس ، محمد اسماعیلی دهقی در یادداشتی با عنوان " مبارزه با مفاسد اقتصادی اولویت اول است " با نگاهی به اظهار نظرهای کارشناسان و شخصیت های مختلف در خصوص ماجرای دختر اینستاگرامی و هجمه هایی که بر علیه رسانه ی ملی صورت گرفت یک نکته بسیار مهم و حیاتی را برای مسئولین روشن کرد و آن هم تقدم مبارزه با مفاسد اقتصادی نسبت به مفاسد فرهنگی و اجتماعی است اشاره کرد.

متن این یادداشت را در زیر می‌خوانید:

شاه کلید همه اظهارات این بود که رسانه ملی چرا در مقابل مفاسد اجتماعی و دانه درشت هایی که اقتصاد کشور را دستخوش زیاده خواهی و دنیا طلبی خود کرده اند به این سرعت عمل نمی کند و این در حالی است که رسانه ملی مرجع برخورد کننده با مفاسد اقتصادی نیست و این مطالبه بر حق در گام نخست متوجه دستگاه قضا و مراجع امنیتی است.
 به عبارت روشن تر مسئله مبارزه با مفاسد اقتصادی تبدیل به پاشته آشیل کشور شده است و این گونه به نظر می رسد که افکار عمومی و فضای رسانه ای کشور به این نقطه رسیده است که اگر می خواهید واحد مبارزه با مفاسد اجتماعی را پاس کنید، لازم است حتمآ واحدهای پیش نیاز یعنی مبارزه با مفاسد اقتصادی و برخورد با دانه درشت ها را قبلا پاس کرده باشید و در غیر این صورت سیستم ارور میدهد .
طبیعی است مفاسد اجتماعی و لاابالی گری موضوعی نیست که بتوان با آن مماشات کرد و مردم نیز به هیچ روی کوتاهی در این عرصه را مجاز نمی دانند ولی آنچه که کار را به اینجا رسانده است این است که ما در عرصه ی مبارزه با مفاسد اقتصادی کارنامه درخشانی نداریم و همین عملکرد ضعیف تبدیل به اهرم فشاری شده است که مبارزه با هر گونه مفسده فرهنگی و اجتماعی را با مشکل مواجه کرده است .
                                         
مشکل وقتی جدی تر می شود که اقشار متدین و مذهبی شیوع مظاهر فساد و اباهی گری  را بر نمی تابند و اگر وضعیت به همین سیاق ادامه پیدا کند در آینده نزدیک شاهد اتفاقات ناخوشایندی در این زمینه خواهیم بود و نوعی از بی نظمی و آشفتگی در مبارزه با مفاسد در جامعه شکل می گیرد که زیبنده نظام اسلامی نیست .                                                                                                         
و کلام آخر این که فراموش نکنیم بسیاری از مفاسد اجتماعی و فرهنگی کوتاهی در مبارزه با مفاسد اقتصادی است چرا که رانت خواری واخلال در نظام اقتصادی کشور موجب به خطر افتادن معیشت مردم و بروز برخی از ناهنجاری های اجتماعی می شود.
طبیعی است وقتی نرخ رشد بیکاری افزایش یابد و پدر خانواده در اداره و تامین مایحتاج افراد خانواده دچار مشکل شود به تدریج اقتدار خود را در اداره اخلاقیات خانواده نیز از دست می دهد و آخر این که  باز می گردیم به کلام نورانی امام علی علیه السلام که وقتی فقر از در خانه وارد شود ایمان از در دیگر بیرون می رود.

انتهای پیام/

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

مشروح اخبار

Top