فرماندار رباط کریم: معتادان متجاهر برای بازگشت به زندگی نیازمند حامی هستند

فرماندار شهرستان رباط کریم گفت: معتادان متجاهر دچار روزگاری ناخوشایند شده اند که برای بازگشت به زندگی نیازمند حمایت نهادهای متولی و خانواده هستند.

 

به گزارش نبأپرس از رباط کریم ، امید احمدی روز دوشنبه در جلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر شهرستان اظهار داشت: برای جمع آوری و ساماندهی معتادان متجاهر همه دستگاه های مرتبط باید همکاری کنند و طرح ساماندهی از مرحله جمع آوری تا درمان و بازگشت به جامعه و اشتغال آنان باید به صورت سازمان یافته و با حمایت های همه جانبه اجرا شود تا نتیجه بخش و موثر واقع گردد.

وی افزود: در حوزه مواد مخدر همه زحمت می کشند ولی یک حلقه مفقود شده ای وجود دارد که ادارات ومسئولان در این حوزه به یکدیگر وصل نیستند که امار و ارقام معتادان بازداشت شده ، بهبود یافته ، اصلاح شده و نشده مشخص گردد.

فرماندار رباط کریم بر استفاده از ظرفیت انجمن های مردم نهاد تاکید و بیان داشت: برای زندگی دوباره معتادین گروهای که از جنس همین افراد در انجمن هایی مثل کنگره 60 ، NA ، یاران زندگی که نقش موثری در پیشگیری و صیانت از بهبود یافتگان دارند وخدمات ارایه می کنند استفاده شود.

احمدی جهت ایجاد اشتغال برای بهبود یافتگان از اعتیاد تاکید نمود و افزود: توانمندسازی و آموزش باید در کمپ های ماده 16 صورت گیرد.

وی استفاده از ظرفیت آموزش و پرورش در مدارس را بسیار حائز اهمیت دانست و بیان داشت: آموزش باید از مدارس و دبیرستان شروع شود تا دانش آموزان به آگاهی کامل برسند و با برگزاری تور بازدید از کمپ های ترک اعتیاد و دیدن افراد متجاهر ذهن این افراد آماده و از رفتن به این سمت جلوگیری کنیم.

احمدی با بیان این که نبود اشتغال اصلی ترین علت بازگشت دوباره معتادان بهبود یافته به سوی اعتیاد است افزود: تا دستگاه های متولی اشتغال به این موضوع توجه نكنند و از لحاظ روانشناسی روی افراد معتاد کار نشود بازپروری و ساماندهی معتادان اثربخش نخواهد بود.

فرماندار شهرستان رباط کریم در پایان خاطرنشان کرد: آموزش خیلی مهم است و در این راستا توانمندسازی، آموزش و ارائه خدمات مددكاری به معتادان بهبود یافته با هدف بازگشت آنان به جامعه جزو كارهای مهم و با اولویت سازمان بهزیستی و سایر دستگاه های مرتبط می باشد.

انتهای پیام/


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 2 =

دکمه بازگشت به بالا