«داخل اسرائیل» از لنز دوربین پرس تی وی

شورش و اعتراضات یهودی های اتیوپی تبار در اسرائیل در برنامه این هفته «داخل اسرائیل» (Israel Inside) مورد نقد و بررسی قرار می گیرد.

به گزارش نبأپرس، این برنامه با نگاهی به اعتراضات گسترده یهودی های اتیوپی تبار در اسرائیل که در پی کشته شدن یک نوجوان سیاه پوست توسط یک افسر پلیس اسرائیلی به خیابان ها آمدند، تاریخچه مهاجرت یهودی های اتیوپی تبار به اسرائیل را که بین دهه های 1980 و 1990 به اسرائیل مهاجرت کرده و جمعیتشان از 150 هزار نفر نیز عبور می کند، مورد بحث و گفت و گو قرار می دهد.
این برنامه همچین ضمن مروری بر تبعیض ها و ظلم هایی که در طی سال های اخیر از سوی رژیم صهیونیستی علیه یهودی های اتیوپی تبار اعمال شده است به بحث و بررسی پیرامون گروهی های یهودی در اسرائیل و جایگاه آنها در سیاست ها و تصمیم گیری های این رژیم می پردازد.
واکاوی جایگاه گروه های اقلیت در اسرائیل و واکنش مقامات اسرائیلی از جمله بنیامین نتانیاهو نسبت به ماجرای کشته شدن نوجوان سیاه پوست اتیوپیایی از دیگر محورهای مورد بحث در این برنامه خواهد بود.
«داخل اسرائیل» به تهیه کننگی حسین الشیماری چهارشنبه 19 تیر ماه ساعت 20:00 به مدت 25 دقیقه از این شبکه پخش خواهد شد. زمان تکرار این برنامه پنجشنبه ساعت 15:00، جمعه ساعت 19:00، دوشنبه ساعت 18:20 و سه شنبه ساعت 21:00 خواهد بود.

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

اشتراک در خبرنامه

مشترک خبرنامه شوید

Top