مدیر شبکه چهار: برای تولید تله‌تئاتر آمادگی داریم به شرط تأمین مالی!

معینی‌پور درباره فراموش شدن تله‌تئاتر در تلویزیون، گفت: ما خودمان هم دنبال ساخت تله‌تئاتر هستیم و منتظریم بودجه آن تأمین شود.

به گزارش نبأپرس تلویزیون تله‌تئاتر را فراموش کرده، تیکه‌کلام بسیاری از پیشکسوتان تئاتر مثل کاظم‌هژیرآزاد و هادی مرزبان است. همین چندی پیش با این دو هنرمند برجسته صحبت کردیم و دغدغه‌هایشان پیرامون عدم ساخت تله‌تئاترهای تلویزیونی را با خبرگزاری تسنیمدر میان گذاشتند. مسعود معینی‌پور مدیر شبکه چهار سیما در پاسخ به این سوال که چرا تله‌تئاتر تلویزیونی ساخته نمی‌شود یا بستر ساخت آن برای تئاترهای قدیمی یا به قولی سازندگان تله‌تئاتر تلویزیونی فراهم نمی‌شود به خبرنگار خبرگزاری تسنیم، گفت: ما هم این دغدغه را داریم و دنبال ساخت تله‌تئاتر هستیم و اصلاً پیش از این هم کنداکتور شبکه چهار به تولید تله‌فیلم‌ها و تله‌تئاتر معروف بود.

پیش از این حمید ابراهیمی مدیر گروه ادب و هنر شبکه چهار خبر خوبی داد که دوستان تئاتری می‌توانند در تلویزیون نیز تله‌تئاتر کار کنند و اگر متن جدیدی دارند به شبکه ارسال کنند اما در عین حال هنوز هیچ بودجه‌ای برای تولید تله‌تئاترها تعیین نشده و برآوردها همان‌طور باقی مانده است. مدیر شبکه چهار درباره این موضوع هم گفت: دنبال فراهم کردن بودجه ساخت تله‌تئاتر تلویزیونی هستیم؛ اسپانسر یا حامی مالی که در محتوا دخالتی نداشته باشد.

کاظم هژیرآزاد پیشکسوت عرصه سینما، تئاتر و تلویزیون نسبت به فقدان تله‌تئاتر در تلویزیون انتقاد کرده بود. او اشاره کرد: "باید از مدیران پرسید که چرا تلویزیون به رفتار عوامانه روی آورده است. پیش از تلویزیون به دنبال فرهیختگی بود و تله‌تئاترهای خوبی ضبط می‌کرد و امروز از این نوع پرداخت‌ها خبری نیست."

البته ابراهیم‌آبادی دیگر پیشکسوت عرصه سینما، تئاتر و تلویزیون هم در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیمدرباره فقدان تله‌تئاتر تلویزیونی، گفته بود: "وقتی تئاتر و نمایش به تلویزیون پیشنهاد می‌کنیم خیلی ما را تحویل نمی‌گیرند و آن‌طور که بایسته و شایسته هنر فرهیخته تئاتر است تلویزیون با این هنر این روزها برخورد نمی‌کند. امیدواریم که هرچه زودتر نگاه تلویزیون به هنر، فاخرتر شود و در کنار جذب بیننده، هنرمندان فرهیخته خودش را از دست ندهد و فقط یکسری سلبریتی بدون محتوا را حفظ کند".

هادی مرزبان فراموشی تله‌تئاتر تلویزیونی را عنوان کرد؛ او در گفتگویی با خبرنگار خبرگزاری تسنیم، گفته بود: "کار جدید انجام نمی‌دهم چون کارهایی که من می‌خواهم تلویزیون نمی‌پذیرد و کارهایی که آن‌ها هم می‌خواهند من انجام نمی‌دهم. برای ما پول نیست؛ برای مسابقات‌شان و کسانی که ارتباطات خاص دارند پول و سرمایه وجود دارد. تله‌تئاتر هم که قبلاً کار می‌کردیم هم در تلویزیون فراموش شده است."

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

اشتراک در خبرنامه

مشترک خبرنامه شوید

Top