جشنواره و همایش فرهنگی هنری " محمد (ص) محور وحدت

همزمان با ایام هفته وحدت و میلاد نبی مکرم اسلام حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی (ص) و امام صادق (ع) در مجتمع فرهنگی ابوالفتوح رازی واقع در شهر ری جشنواره محمد (ص) محور وحدت برگزار میشود

مرتضی نداف موءسس و مدیرعامل موسسه فرهنگی هنری سوخته نگاری ایران (چند منظوره) در خصوص برپایی این برنامه اعلام کرد که طی فراخوانی از هنرمندان سراسر کشور در رشته های تجسمی و سنتی شامل : سوخته نگاری ، نقاشی ، نقاشیخط ، خوشنویسی ، مینیاتور ، نگارگری ، عکاسی و گرافیک دعوت شد تا درباره شخصیت والای پیامبر اکرم (ص) و امام صادق (ع) به خلق اثر بپردازند .
وی از حمایت وزیر فرهنگ و ارشاد با قید فوریت خاطر نشان کرد : با مکاتبه با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دستوری مبنی بر برگزاری این همایش و جشنواره با قید فوریت و مساعدت صادر شد . اما از آنجایی که گویا بودجه حمایت از موسسات فرهنگی هنری از سوی مجلس شورای اسلامی محدود و قطع شده است با چالش جدی جهت برپایی همایش ملی مد نظر و حمایت مالی از هنرمندان مواجه هستیم و موفق نشدیم همایش سه روزه را هماهنگ کنیم و فقط جشنواره هنری را توانستیم با حمایت اداره ارشاد شهر ری پیگیری کنیم . کماکان منتظر اجرای دستورات دکتر صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هستیم .
نداف خاطر نشان کرد : هنرمندان فرهیخته و اهل دل وقتی سخن از پیامبر مهربانی و امام صادق ع به میان می آید با تمام توان به میدان قدم میگذارند و این مایه خجالت مسئولینی باید باشد که متولی اصلی حمایت از فرهنگ و هنر اسلامی ایرانی هستند . مردم بسیار دغدغه کار فرهنگی دارند و تشنه حضور در چنین رویدادهایی هستند که ویژه اهل بیت س است . هم باید شعائر دینی تقویت شود و هم اجرای کارهای فرهنگی ، که نیاز مبرم هر جامعه ای است . وقتی فرهنگ مخدوش شود ، همه چیز زنجیروار بهم می ریزد .
طی جلسه ای با سید حسن صفوی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ری ، وی ابراز داشت که وزارت فرهنگ و ارشاد از جان و دل مایه میگذارد که به هر طریقی کارهای فرهنگی روی زمین نماند اما کمبود بودجه اختصاصی نباید باعث فراموش شدن رسالت اصلی مسئولین شود . باید به هر طریقی شرایط فراهم گردد و سازمانها و ارگانها کمک کنند تا از هنرمندان که سفیران فرهنگ و هنر ایران اسلامی هستند حمایت شود . بخصوص برنامه ای که تحت عنوان نام مبارک پیامبر اسلام است .
نداف تاکید کرد باید بر مظلومیت والاترین انسان خلق شده از حضرت آدم تا قیامت ، گریست . حضرت محمد مصطفی (ص) محبوبترین و عزیزترین مخلوقات در نزد خداست . پیامبر (ص) مایه رحمت و عظمت و برکت تمامی انسانها و کل هستی است .
نه تنها در این جهان بلکه در سرای باقی دارای عظمتی است که فقط خدا میداند .
خداوند مستقیما در قرآن میفرماید : ان الله و ملائکته یصلون علی النبی یا ایها الذین آمنوا صلّوا علیه و سلّموا تسلیما .
ما باید افتخار کنیم و به خود ببالیم که مسلمانیم و فریب رسانه ها و تبلیغات سوء آنها را نخوریم .
بوقچی های صاحب رسانه در جهان شبانه روز تلاش میکنند شخصیت و جایگاه پیامبر (ص) را وارونه جلوه دهند . این نشانه حقانیت پیامبر اسلام است .
طبق وعده ی الهی پیروزی نهایی با اسلام است . چرا که نفس پاک محمد(ص) ضامن بقای دین خداست . باید اسلام واقعی و وجود نازنین و ملکوتی پیامبر (ص) برای جهانیان معرفی شود .
مقام معظم رهبری پدر دلسوز انقلاب بارها از اهمیت نقش هنر در تبلیغ شخصیت پیامبر (ص) سخن به میان آوردند و همگان را تشویق و ترغیب کردند که هر چه میتوانید برای معرفی شخصیت پیامبر از هنر استفاده کنید .

ما به عنوان عضو کوچک و خادم فرهنگ و هنر از هیچ تلاشی فروگذار نبوده ایم و با تمامی مشکلات مالی و موانع متعدد برای اجرای کار فرهنگی ، تلاش میکنیم نیاز فرهنگی جامعه را در حد بضاعتمان برطرف کنیم که از این میان از رسانه ملی درخواست میکنیم برنامه های فرهنگی را به نحو احسن پوشش دهند و ابعاد و زوایای مختلف آن را به بحث و گفتگو بگذارند چرا که نقش رسانه ملی در حمایت از کار فرهنگی همچو بال یک پرنده است . حضور پر رنگ رسانه ها میتواند بسیاری از مشکلات فرهنگی و اقتصادی را مرتفع کند .
در پایان از مجلس شورای اسلامی بخصوص کمیسیون فرهنگی مجلس تقاضا دارم فرهنگ را وارد جریانات سیاسی نکنند . فرهنگ ریشه در خاک ایران دارد . با نگاه مثبت و دلسوزانه بذر فرهنگ را تقویت کنید و خودتان را با حمایت بی دریغ از فرهنگ ، عاقبت به خیر نمایید و برای دنیا و آخرتتان دعای خیر مردم و خادمان فرهنگ و هنر اسلامی را که دعایشان انشالله مستجاب است ، برای خود و پدر و مادرتان به ارمغان ببرید .
جشنواره مذکور ، ۳۰ آبان در شهر ری ، فرهنگسرای ولاء ، مجتمع فرهنگی هنری ابوالفتوح رازی ، نگارخانه آل احمد ساعت ۱۴ افتتاح میشود و به مدت یک هفته دایر می باشد. بازدید و خرید آثار هنری از ۱ الی۶ آذر میباشد.

 

435

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

Top