آیین نکوداشت سعید صادقی در فرهنگسرای گلستان برگزار شد

سعید صادقی گفت: حس همدلی رزمنده ها که به واسطه تعلق خاطرشان به مردم، ایران و امام خمینی بود، باعث شد که بتوانیم در برابر خشم دشمن مسلح بایستیم. لحظات جنگ برای همه ما به مانند رویایی بود که خیلی سریع گذشت.

به گزارش نبأپرس، آیین نکوداشت عکاس نام آشنای دفاع مقدس، سعید صادقی با حضور حجت السلام و المسلمین دعائی، عکاسان انقلاب اسلامی و علاقه مندان عصر امروز در فرهنگسرای گلستان برگزار شد.
در ابتدای این جلسه و پس از صحبت های مجری مراسم، علیرضا غفاری، علی کاوه عکاس باسابقه کشور صحبت کرد و گفت: سعید صادقی، عکاس جبهه ها و روزهای سخت جنگ است او زاده شهر ستارخان، باقرخان و باکری ها است و وقتی که 25 ساله بود، وارد جبهه جنگ شد. او از ابتدا عکاس رزونامه جمهوری اسلامی بود و در همان ایام وارد جبهه جنگ شد. هیچ ترسی در وجود او نبود و مثل یک چریک نظامی، چابک و زرنگ عمل می کرد و در جبهه ها حرکت می نمود. او به نحو احسن، چشم جبهه بود و تمام آن را می شناخت. صادقی، عاشق خطر است و همین موضوع باعث شد که یک عکاس حرفه ای دفاع مقدس بشود. او این قدر نشان و مدال گرفته است که به نظر من هیچ کس در ایران به اندازه او مدال نگرفته است. دوربین سعید، جنس جنگ را به خوبی شناخته بود و خاکریزهای جنگ به عنوان یک یار دوست داشتنی برای ایشان بود.
سخنران بعدی این مراسم، امیرعلی جوادیان بود. او گفت: دفاع مقدس برای ما یک نعمت بود و امیدوارم که قدر این نعمت و سرزمین خود، ایران را بدانیم. خاطرم هست زمانی که خرمشهر آزاد شد، هیچ کس باورش نمیشد اما این روحیه رزمنده ها و رشادت هایشان بود که کمک کرد تا این کار بزرگ صورت بگیرد. عکس های آقای صادقی، روایتی از روزهای دفاع مقدس است و متعلق به همه مردم است. ثبت تاریخ از جمله موضوعات مهم است که اگر وجود نداشته باشد، یکی از 3 ضلع مثلث فرهنگ خالی میماند. امیدوارم که قدر این عکاس خوب را بدانیم.
در ادامه این مراسم، سعید صادقی صحبت کرد. او گفت: اوضاعی که ما در طغیان و کشمکش های جنگ داشتیم، باعث ایجاد حس همدلی در ما شده بود. این حس همدلی در کنار تعلق خاطر ما به مردم و ایران و البته نگاهی که به امام خمینی (ره) داشتیم باعث شد که بتوانیم در برابر خشم دشمن مسلح بایستیم. لحظات جنگ برای همه ما به مانند رویایی بود که خیلی سریع گذشت. باید بگویم که من اصلا دوست نداشتم که برایم مراسم نکوداشت گرفته شود و دوست داشتم که چنین مراسمی برای نکوداشت عکاسان جنگ و دفاع مقدس برگزار شود.
وی ادامه داد: نسل ما با احساس مسئولیت در برابر سرزمین، اعتقاد و هم وطنانمان عجین شده بود و لذتی که در آن کشمکش ها می بردیم را هیچ وقت دیگر تجربه نکردیم. امنیتی که آن روزها داشتیم را اکنون نداریم. به نظرم، عکاسان دفاع مقدس، با عکس های خود نقش دفاع مقدس را ثبت و ضبط کردند و همان طور که در نفس رزمنده های ما اخلاص وجود داشت در لنز دوربین عکاسان نیز اخلاص و یکرنگی بود. عکس های ما زبان هویت کسانی است که جان خود را برای ایران فدا کردند. این روزها بیش از گذشته نیاز به همدلی و یکرنگی داریم و به همین جهت باید تعلق خاطر خود نسبت به سرزمین و هم وطنانمان را بیش تر کنیم. به نظرم برگزاری مراسم نکوداشت برای یک نفر کافی نیست و باید برای تعهد تمام کسانی که اکنون زیر خاک این سرزمین خوابیده اند، نکوداشت برگزار کنیم. باید این کشور را حفظ کنیم و تجربه ها، باورها و انگیزه هایمان را به نسل جوان امروز منتقل نماییم. ما یک ملت بزرگ هستیم که امروز کمی از هم فاصه گرفتیم. باید احساس مسئولیت کرده و همانند روزهای انقلاب یک دل و یک رنگ بشویم.
در پایان این مراسم از جانباز مدافع حرم، مجتبی اقبالی و سعید صادقی تجلیل به عمل آمد و هدیه ای به رسم یادبود به آنان اهدا شد.
انتهای پیام/

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

اشتراک در خبرنامه

مشترک خبرنامه شوید

Top