قوه قضائیه: ۳ زندانی ایرانی و دانمارکی آزاد شدند

دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه از آزادی دو ایرانی (مسعود مصاحب و کامران قادری) و یک تبعه دانمارکی که در ایران حبس بودند خبر داد.

به گزارش نبأپرس کاظم غریب‌آبادی، دبیر ستاد حقوق بشر و معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه گفت: “مسعود مصاحب” و “کامران قادری”، دو تبعه ایرانی که چهار سال و نیم و هفت سال و نیم از حبس خود (بخش اعظم حکم حبس) را سپری کرده بودند، به همراه یک تبعه دانمارکی با رویکرد انسان‌دوستانه جمهوری اسلامی ایران امروز آزاد شدند.

وی ادامه داد: “مصاحب” پیش از این نیز از مرخصی درمانی خارج از زندان بهره مند بود.

ساعاتی پیش نیز “الکساندر شالنبرگ”، وزیر خارجه اتریش ادعا کرد “کامران قادری” و “مسعود مصاحب”، بعد از سال‌ها زندان در ایران به کشورهای خود بازگردانده شده‌اند.

در همین ارتباط دولت بلژیک نیز در بیانیه‌ای مدعی شد یک دانمارکی که در نوامبر 2022 در ایران بازداشت شده بود سومین فردی است که در راستای تبادل زندانی با ایران آزاد شده است.

غلامحسین اسماعیلی سخنگوی وقت قوه قضاییه روز 21 مرداد سال 1399 اعلام کرده بود: «مسعود مصاحب» فرزند محمود که در قالب دبیرکل انجمن دوستی اتریش و ایران فعال بود و با سرویس‌های جاسوسی آلمان و اسرائیل ارتباط داشت و مبادرت به جاسوسی می‌کرد و همچنین اطلاعات گوناگون در حوزه‌ های مختلف از جمله پروژه‌های نظامی و هسته‌ای و نانو و درمانی در اختیار بیگانگان قرار می‌داد در سال 1399 به 10 سال حبس محکوم شد.

“کامران قادری” نیز فردی بود که عباس جعفری دولت‌آبادی دادستان سابق تهران 27 مهر 1395 گفته بود این زندانی و 5 زندانی دیگر به نام‌های باقر نمازی، سیامک نمازی، فرهاد عبدصالح، نزار زکا و علیرضا امیدوار به اتهام جاسوسی و همکاری با دولت آمریکا هر یک به 10 سال حبس محکوم شده‌اند.

انتهای پیام/


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 8 =

دکمه بازگشت به بالا