لایحه جامع روزنامه‌نگاری در کمیسیون فرهنگی دولت تصویب شد + عکس

محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ در مراسم «روایت اول» ویژه گرامیداشت روز خبرنگار ضمن تاکید بر حل و فصل مشکلات و دغدغه‌های کهنه اهالی رسانه از تصویب لایحه جامع روزنامه‌نگاری در کمیسیون فرهنگی دولت خبر داد.

به گزارش نبأپرس به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اسماعیلی در مراسم گرامیداشت روز خبرنگار که ظهر امروز یکشنبه با عنوان «روایت اول» در تالار وحدت برگزار شد گفت: همواره طی یکسال گذشته در تلاش بوده ایم تا مشکلات قدیمی و کهنه اهالی رسانه را حل و فصل کنیم که بر همین اساس، لایحه جامع روزنامه‌نگاری را در کمیسیون فرهنگی دولت به تصویب رساندیم و امیدواریم با تصویب نهایی این لایحه در هیات دولت و مجلس شورای اسلامی شاهد تحول اساسی در عرصه روزنامه‌نگاری و رفع تمامی موانع و مشکلات پیش روی اهالی رسانه باشیم.

وی همچنین به بسته حمایتی دولت مردمی ویژه خبرنگاران اشاره کرد و افزود: رییس جمهور در این خصوص در ۱۳ بند دستور ویژه داده تا بتوانیم با وزارتخانه‌های مختلف تفاهمنامه‌های اجرایی آن را به سرانجام برسانیم.

تقدیر وزیر فرهنگ از وزرای صمت، ارتباطات و اقتصاد

اسماعیلی در ادامه با گرامیداشت یاد و خاطره خبرنگاران و روزنامه‌نگاران فقید گفت: شخص رئیس جمهور انقلابی و مکتبی همواره اهتمام ویژه ای نسبت به رفع مشکلات اهالی رسانه دارد و در جلسه اخیر هیات دولت از جایگاه خبرنگاران تجلیل ویژه ای به عمل آوردند.

وی در بخش پایانی سخنان خود به اهتمام سایر وزارتخانه‌ها برای تجلیل از اهالی رسانه اشاره کرد و گفت: از وزرای محترم ارتباطات، صمت و اقتصاد بابت اجرای تفاهم‌نامه بسته حمایتی از خبرنگاران و  تدارک هدایایی جهت تجلیل از خبرنگاران و روزنامه‌نگاران قدردانی می‌کنم و به زودی جزئیات این هدایا از سوی معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ اطلاع‌رسانی خواهد شد.

اهالی رسانه نقش مهمی در نهادینه شدن جهاد تبیین دارند

همچنین فرشاد مهدی‌پور، معاون مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ در این مراسم گفت: در دوره جدید فعالیت معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ تلاش خود را متمرکز بر نقطه ابتدایی یعنی تولید محتوا کرده ایم و از سوی دیگر در تدوین تمامی شیوه نامه و آیین نامه ها بر امنیت شغلی خبرنگاران تاکید شده است.

وی ادامه داد: تمامی خدمات مرتبط با اهالی رسانه را به سمت سامانه جامع رسانه های کشور هدایت کرده ایم تا این خدمات به صورت یکپارچه، شفاف و غیرحضوری در اختیار خبرنگاران قرار گیرد. البته در این مسیر نیازمند کمک، مشارکت و حمایت همه جانبه هستیم.

وی در پایان به حمایت از «روایتگران اول» رسانه‌ها اشاره و خاطرنشان کرد: اگر ضوابطی مانند ماده ۴۶ قانون مطبوعات را به طور کامل به مرحله اجرا گذاشته ایم برای این است که حمایت از امنیت شغلی خبرنگاران از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، چنانچه موفق شویم در این مسیر ریل گذاری صحیحی انجام دهیم، بدون تردید، اهالی رسانه نقش مهمی با تولید محتوا در نهادینه شدن جهاد تبیین خواهند داشت.

بیان دغدغه‌ها و مشکلات برخی خبرنگاران، تجلیل از خانواده خبرنگاران فقید و اجرای تعزیه‌خوانی از بخش‌های دیگر مراسم بزرگداشت روز خبرنگار امسال با عنوان «روایت اول» بود.

مراسم بزرگداشت روز خبرنگار امسال با عنوان «روایت اول»لایحه جامع روزنامه‌نگاری در کمیسیون فرهنگی دولت تصویب شد + عکسمراسم بزرگداشت روز خبرنگار امسال با عنوان «روایت اول»

انتهای پیام/


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 2 =

دکمه بازگشت به بالا