مسافران نوروزی زمان بازگشت خود را مدیریت کنند

فرمانده کل انتظامی کشور از مسافران نوروزی خواست زمان بازگشت سفر‌های خود را مدیریت کنند تا شاهد حوادث ناگوار در جاده‌ها نباشیم.

 

به گزارش نبأپرس، سردار رادان فرمانده کل انتظامی کشور که برای بازدید از وضعیت جاده ها به مازندران سفر کرد گفت: در طول مدت سفر‌های نوروزی ۴۷۹ میلیون تردد بین استانی و بین شهری را تجربه کردیم و آمار تردد روزانه بعضا از مرز ۲۹ میلیون تردد هم در بعضی از روز‌ها در ایام تعطیلات گذشت.

او افزود: اکنون که به روز‌های آخر تعطیلات نزدیک می شویم ماحصل این تردد متاسفانه ثبت بیش از ۹۳ هزار تصادف در بین شهر‌ها و جاده‌های کشور بود که بیش از ۷۴۰ جان باخته و نوزده هزار مصدوم به جای گذاشت.

سردار رادان با بیان اینکه بخش عمده‌ای از تصادفات متاسفانه ناشی از سرعت غیرمجاز، عدم توجه به جلو، انحراف به چپ و همچنین عدم رعایت مقررات بوده، از مسافران، راننده‌ها و همراهان آن‌ها خواست شتاب زدگی را از خودشان دور بکنند.

فرمانده کل انتظامی کشور با اشاره به اینکه در برخی از استان‌های کشور مثل استان مازندران چیزی بالغ بر دویست هزار خودرو هنوز در شهر‌های مازندران مانده و رسوب کرده و اگر مسافران بخواهند بازگشت خود را به روز‌های آخر هفته بگذارند با یک حجم شدید ترافیک طرف خواهند شد، از مسافان خواست سفر‌های خود را مدیریت کنند.

انتهای پیام/


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + 10 =

دکمه بازگشت به بالا