نامزدهای ریاست جمهوری و طرفدارانشان ملتزم به قانون و مصالح کشور باشند

دادستان کل کشور با تاکید بر اینکه نامزدهای ریاست جمهوری و طرفدارانشان ملتزم به قانون و مصالح کشور باشند، گفت: قانون سلامت انتخابات را تضمین کرده است، به‌گونه‌ای که هر نامزد می‌تواند برای هر صندوق نماینده تعیین کند ضمن اینکه نمایندگان شورای نگهبان و هیات‌های اجرایی نیز حضور دارند.

 

به گزارش نبأپرس از قوه قضاییه، حجت الاسلام والمسلمین محمد موحدی‌آزاد در مراسم گرامی‌داشت هفته قوه قضاییه در سازمان بازرسی کل کشور ضمن تبریک عید غدیر خم اظهار داشت: حادثه غدیر خم تحول عظیم در زندگی بشریت است و همه محتاج علی علیه السلام هستیم.

وی به انتخابات پیش رو اشاره کرد و افزود: نظارت سازمان بازرسی و دادستانی کل بر رفتار و عملکرد دولتمردان از حیث اجرای برنامه انتخابات بسیار مهم است.

دادستان کل کشور با اشاره به اهمیت انتخابات پیش رو اظهار کرد: امنیت کامل دوره‌های مختلف از جمله این دوره با شهادت رئیس جمهور نشان می‌دهد که ارکان نظام جمهوری اسلامی از استحکام بسیار زیادی برخوردار است.

حجت‌الاسلام والمسلمین موحدی با یادآوری اینکه روز به روز شور و شعف بیشتری برای انتخابات ایجاد می‌شود به نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری و طرفداران آنان هشدار داد که ملتزم به قانون و مصالح کشور باشند و مطالبی که به فرموده مقام معظم رهبری دشمن شادکن می‌شود بر زبان جاری نکنند و در این رابطه باید تمامی نهادهای نظارتی به وظیفه خود عمل کنند.

وی ادامه داد: مردم توجهی به تبلیغات سوء دشمن و فشارهای اقتصادی آن در قالب تحریم در امر انتخابات ندارند و مثل گذشته در پای صندوق‌های رأی حضور می‌یابند.


قانون سلامت انتخابات را تضمین کرده است

دادستان کل کشور در پایان سخنان خود گفت: قانون سلامت انتخابات را تضمین کرده است، بگونه‌ای که هر نامزد می‌تواند برای هر صندوق نماینده تعیین کند ضمن اینکه نمایندگان شورای نگهبان و هیات‌های اجرایی نیز حضور دارند.

وی در ادامه سخنان خود به اقدامات سازمان بازرسی کل کشور در دوران تحول و تعالی اشاره کرد و با یادآوری اینکه این سازمان در همه بخش‌ها وظیفه نظارتی دارد، افزود: سازمان بازرسی کل کشور امروزه در یک شرایط بسیار خوب قرار دارد و امروز در داخل قوه قضاییه و هم بیرون از قوه یکی از ارکان تصمیم گیری است و رئیس این سازمان طرف مشورت رئیس قوه قضاییه در امور مهم است.

دادستان کل کشور با اشاره به برخی از اشتراکات بین سازمان بازرسی و دادستانی کل گفت: این اشتراکات احصا شده و دادستانی کل بنا دارد که رابطه با سازمان بازرسی را تقویت کند تا نظارت‌ها تشدید شود.

وی با بیان اینکه بازرس باید ابزار داشته باشد یکی از این ابزارها را دانش آن رشته دانست و یادآور شد: آن بازرسی که بنا دارد به یک سازمان برود باید آن سازمان را بطور کامل بشناسد با هدف آن سازمان آشنایی داشته باشد و تا مشرف به وظایف آن سازمان نباشد بازرسی به سرانجام نمی‌رسد.

حجت‌الاسلام والمسلمین موحدی از خودساختگی به عنوان یکی از مهمترین شرایط ناظر است و خواستار تقویت ارتباطات بین سازمان بازرسی و دادستانی کل کشور شد.

انتهای پیام/


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 9 =

دکمه بازگشت به بالا