نخستین گام مسئولان پرند برای استقلال سیاسی و اداری شهر پرند در دولت انقلابی + تصاویر

نخستین نشست و دیدار مسئولان شهر پرند با وزیر کشور به‌منظور پیگیری مطالبات حقوق شهروندان شهر پرند برگزار شد.

به گزارش نبأپرس از پرند، نخستين نشست و دیدار مسئولان شهرستان رباط کریم و پرند به منظور پیگیری مطالبات حقوق شهروندان شهر پرند با وزیر کشور برگزار شد.

گفتنی است در این نشست و دیدار حجت الاسلام‌والمسلمین حسن نوروزی نماینده شهرستان های رباط کریم ، بهارستان و پرند در مجلس شورای اسلامی،حجت‌الاسلام والمسلمین اسماعیل کاظمی امام جمعه شهر پرند، سرهنگ افشین ارشدی فرمانده سپاه حیدر کرار (ع) شهر پرند، رحیم علیش پور دادستان عمومی و انقلاب رباط کریم با احمد وحیدی وزیر کشور دیدار و هریک از مسئولان پیرامون‌مسائل سیاسی،اجتماعی فرهنگی، اقتصادی معیشتی و همچنین موضوعات مرتبط با شهر پرند گفت و گو و مواردی را مطرح کردند.

حجت الاسلام‌والمسلمین کاظمی امام جمعه شهر پرند در این دیدار با اشاره به آمار جمعیتی پرند موضوع شهرستان شدن پرند را مطرح کرد و اظهار داشت: شهر پرند شهر مولود جمهوری اسلامی ایران است و با توجه به نصب و فعال شدن انشعابات آب ، برق ، گاز که به ترتیب بالغ بر ۱۱۵هزار ، ۱۱۲ هزار ، ۵۸۵ هزار برای منازل ، غیر‌از واحدهای تجاری ، اداری و صنعتی ها با میانگین ۲ الی ۳ خانوار در حال حاضر انبوه جمعیتی شهر پرند بالغ بر ۳۵۰ هزار تا ۴۰۰ هزار جمعیت را در خود جای داده است و در آینده نزدیک با تحویل الباقی مسکن های مهر و اقدام ملی به جمعیتی بالغ بر 700 هزار نفر می رسد که یکی از 20 کلان شهرهای کشور می شود..

وی افزود: در این شهر بزرگ با ۳۳ هزار دانش آموز و ۶۲ مدرسه و همچنین ۱۳۰۰ کادر آموزشی فعال به جای این که ۲۳۰ مدرسه فعال باشد ، دانش آموزان و کادر آموزش و خانواده ها از نداشتن حتی یک ناحیه آموزش و پرورش در شهر رنج‌می برند و برای کوچکترین کار اداری باید ۲۰ کیلومتر را با صرف هزینه ، وقت و خطر به شهر رباط‌کریم رفت و آمد کنند و در کمبود سرانه های آموزشی به سر می برند و این سزاوار این مردم فهیم و صبور پرند نیست.

امام جمعه پرند خاطرنشان کرد: در این شهر ۵ هزار خانوار کم برخوردار و ۷۰۰ خانوار بی سرپرست و همچنین ۴۰۰ خانوار بد سرپرست سکونت دارند ولی متاسفانه با معضلات اجتماعی موجود در شهر مراکز مشاوره و امنیت اجتماعی نداریم که بتوانند به اینگونه خانواده ها خدمات مشاوره ای ارائه کنند.

حجت‌الاسلام کاظمی در بخشی از مطالبات مردمی عنوان کرد: شهر پرند با انبوه جمعیتی بالغ بر ۳۵۰ هزار تا 400 هزار نفر که بخش بیشتری از آنها به خاطر ثبت نام و تحویل مسکن مهر و اقدام‌ملی از قشر کم درآمد جامعه می باشند و از نداشتن حتی یک بیمارستان دولتی و یا غیر دولتی در تنگنا و مضیقه هستند و نبود در آمد کافی و شرایط اقتصادی و همچنین مراکزی که تحت حمایت و قرارداد تامین اجتماعی باشد هزینه های سرباری را برای درمان خود و خانواده های آنها در بيمارستان‌های خصوصی و دولتی شهرهای اطراف با پرداخت هزینه های مازاد تردد و وقت و زمان به آنها تحمیل می شود.

وی با اشاره به تعداد مساجد فعال و مراکز فرهنگی در شهر پرند بیان کرد: در این شهر با این توسعه و بزرگی و جمعیت فقط ۱۱ مسجد و تعدادی فضای سبز داریم و در کشوری مانند ترکیه که لائیک هستند ۳.۵ برابر ما مسجد دارند و این برای ما و کشور جمهوری اسلامی ایران خوب نیست که یک کشور مسلمان و اسلامی هستیم و در فقر و کمبود مسجد و مراکز فرهنگی و تفریحی به سر ببریم و باید در تامین مراکز مذهبی و مسجد و فرهنگی مسئولان دست به کار شوند و نیازها مرتفع گردد.

امام جمعه پرند امنیت شهر و شهروندان را از موضوعات مهم شهر برشمرد و عنوان‌کرد: واقعا جای تاسف دارد در یک شهری مانند دماوند با انبوه جمعیتی ۱۱۲ هزار نفر ۹ کلانتری دارد و در شهر پرند با این جمعیت ۲ کلانتری دارد و همین‌موضوع باعث کاهش امنیت و افزایش اعتیاد و بزهکاری در شهر شده است.

فرمانده قرارگاه فرهنگی شهدای مدافع حرم پرند گفت: شهر پرند در کمبود سرانه های آموزشی و فرهنگی و کانون ها و همچنین کتابخانه ها به سر می برد و با مشارکت سپاه و بسیج ۳۰ پایگاه در کانکس برای امور فرهنگی راه اندازی شده است که بسیار‌کم بوده و باید فضای مناسبی برای امور فرهنگی و آموزشی تهیه گردد‌ تا کارهای فرهنگی و مذهبی در سطح وسیع تری صورت گیرد.

وی در ادامه‌ عنوان کرد: شرکت عمران پرند فقط بنا و ساختمان ساخته است و بدون ایجاد سرانه‌های اجتماعی و به دنبال آن مشکلات و معضلات اجتماعی و محرومیت های خانوادگی و ناامنی و اعتیاد در شهر رشد پیدا کرده است و موجب جدایی دین و ارزش های انقلاب و مردم از هم شده است و باید با تلاش فراوان کرد تا زیرساخت ها و سرانه‌های مورد نیاز شهر تامین شود و مردم ارتباط خوبی با دین و امور فرهنگی و ارزش های انقلاب برقرار کنند..

امام جمعه پرند با اشاره به رشد قارچ‌گونه املاکی ها در پرند بیان‌کرد: در این شهر تا چشم کار‌ می کند چند برابر سایر سوپرمارکت ها و مغازه‌ ها، دقت کنید فقط املاک موجود و فعال است و دریغ از فعالیت فروشگاه‌های بزرگ ، بانک ها و پمپ بنزین است و این موارد با توجه به میزان جمعیت شهر با کمبود مواجه است.

حجت الاسلام کاظمی با اشاره به مشکلات مسکن مهر شهر پرند تاکید کرد: شب و روز ، وقت و بی وقت ، پیام ها و مکاتبات مردم به دست بنده می رسد و در جریان کاستی ها و مشکلات مردم و متقاضیان و ساکنین مسکن مهر در این شهر هستم و اگر در شهر پرند کسانی باشند که هنوز به فکر یاوه گویی و زور بر مردم با تحکم و فشار ، پای خود را بر گرده مردم بگذارند و به مردم فشار بیاورند این نوکر و خادم با حمایت مردم و دولت انقلابی گردن پیمانکارانی که به تعهدات شان عمل نمی کنند را خواهیم شکاند و باید عمل گرا باشند و با توجه به تعهدات خود مسکن ها را تحویل متقاضیان بدون کم و کاستی بدهند..

وی با مطرح کردن کاستی ها در شهر پرندگفت: در پرند با توجه‌ به انبوه جمعیتی شهر ، کاستی هایی از جمله؛ ورزشگاه ، حمل و نقل عمومی، میدان ميوه و تره بار ،دانشگاه علوم پزشکی، استقرار ادارات،سوبسید های حمایتی دولت و اعتبارات لازم در شهر می باشد که هر کدام از این موارد با افزایش در تعداد و استقرار و راه اندازی می تواند مقداری از مشکلات شهر و شهروندان را کاهش دهد.

امام جمعه پرند در پایان تاکید کرد: تمام مواردی که مطرح شد چه به لحاظ مشکلات و معضلات و چه به لحاظ کاستی ها و کمبودها، هرکدام که پیگیری می شود تا رفع و حل شود در پایان با پاسخ اینکه چون پرند شهرستان‌نیست و نمی توان ادارات را مستقر کرد ارائه این خدمات برای ما مقدور نیست و باید برای هرکاری و اموری مردم خطر جان و مال و هزینه و وقت را به جان بخرند و به شهر رباط‌کریم و شهرهای اطراف برای دریافت خدمات مورد نیاز بروند و تنها راه حل این‌مشکلات و معضلات و کاستی ها با انتخاب فرماندار و شهرستان شدن شهر پرند محقق می شود و با حضور فرماندار مسائل سیاسی و امنیتی و اجرایی شهر پرند رو به بهبود و توسعه می رود و موارد یکی پس از دیگری حل می شوند و انتظار داریم با تفکیک این شهر از بخش مرکزی رباط‌کریم و ایجاد بخش جدید پرند ذیل شهرستان پرند موافقت فرمایید..

حجت‌الاسلام حسن نوروزی نماینده مردم شهرستان‌های رباط‌کریم و بهارستان و پرند نیز در این دیدار با اشاره به مشکلات مردم حوزه انتخابیه خود خصوصا شهر پرند با جمعیت ۳۵۰ هزار نفر و عدم استقلال سیاسی شهر و مشکلات به وجود‌ آمده آن گفت: در کشور داشته‌ایم شهرهایی با جمعیت بسیار کمتر که توانسته‌اند در تقسیمات کشوری شهرستان شوند لذا از دولت انقلابی و مردمی تقاضای این مهم را داریم.

در این دیدار احمد وحیدی وزیر کشور به محمدباقر خرمشاد معاون سیاسی وزارت کشور دستور لازم جهت بررسی و اقدام مقتضی جهت بررسی شهرستان شدن پرند اعلام کرد.

وی همچنین به مهدی جمالی معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور هم دستور داد تا بحث خدمات شهری و حمل‌ونقل عمومی را در دستور کار قرار دهد.

در پایان وزیر کشور ضمن تاکید بر حل برخی از مشکلات و کمبودهای شهر پرند تاکید کرد و گفت‌: رفع مشکلات و کمبودهای شهر پرند در اولویت قرار می‌گیرد و نباید صرفا منتظر روال اداری شهرستان شدن پرند و استقرار فرمانداری برای حل نواقص باشیم و رفع مشکلات و کمبودهای شهر پرند در اولویت قرار می‌گیرد.

 

مسئولان شهر پرندانتهاي پیام/

 


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 13 =

دکمه بازگشت به بالا