هاآرتص: سرنوشت اسرائیل در دستان سید حسن نصرالله است

در بحبوحه تشدید تنش در مرز با لبنان و افزایش احتمال جنگ همه‌جانبه میان حزب‌الله و رژیم صهیونیستی، رسانه صهیونیستی ‌هاآرتص اعلام کرد، هم سرنوشت کابینه «بنیامین نتانیاهو» و هم رژیم اشغالگر به اقدامات حزب‌الله لبنان و رهبر آن یعنی سید حسن نصرالله گره خورده است.

 

به گزارش نبأپرس، کیهان نوشت: در واکنش به بیش از هفت دهه اشغالگری و نسل‌کُشی تدریجی فلسطینیان توسط رژیم صهیونیستی، نیروهای مقاومت فلسطین روز شنبه ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات غافلگیرکننده‌ای را با نام «طوفان الاقصی» علیه رژیم اشغالگر قدس انجام دادند و ضربه‌ای قابل توجه به این رژیم زدند.

این رژیم که ناتوان از جلوگیری از این عملیات بود برای تلافی شکست خود تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بست و شروع به بمباران این منطقه کرد تا انتقامش را از کودکان و زنان غزه بگیرد. حمایت غرب از رژیم صهیونیستی به بهانه دفاع از خود، عملاً چراغ سبز و مجوزی برای تل‌آویو در ادامه کشتار بی‌رحمانه کودکان و زنان فلسطینی است. اما حزب‌الله لبنان و مقاومت اسلامی عراق از همان فردای عملیات در حمایت از مردم غزه وارد میدان شدند و رژیم آپارتاید اسرائیل و حامی اصلی آن، یعنی آمریکا، را زیر فشار بردند. بعد هم مقاومت اسلامی یمن به جریان عملیات‌های علیه رژیم آپارتاید اسرائیل پیوست تا فشارها مضاعف شود که از قضا ورودی طوفانی و تأثیرگذار داشت.

حالا به نظر می‌رسد که فشارهای حزب‌الله لبنان به جایی رسیده است که روزنامه عبری‌زبان‌ هاآرتص نوشته است، نهاد سیاسی رژیم صهیونیستی با نگرانی به سمت جبهه شمالی می‌نگرند به طوری که وضعیت به صورت روزافزون به یک جنگ فراگیر اشاره دارد. این روزنانه عبری‌زبان همچنین نوشت: «در حال حاضر این حزب‌الله است که تصمیم می‌گیرد اسرائیل به کجا برود.» ‌هاآرتص فاش کرد، در شرایط فعلی به تصمیمات و اقدامات حزب‌الله به عنوان ابزاری اساسی و اصلی در ایجاد مسیر آینده اسرائیل نگاه می‌شود.

آ‌ن طور که ایسنا گزارش کرده است، طبق نوشته این روزنامه، نتانیاهو که با چالش‌های داخلی و بین‌المللی زیادی روبه‌رو شده است، اکنون دوران سختی را پشت سر می‌گذارد که می‌تواند میراث او را مشخص کند. شبح جنگ با حزب‌الله بخش پیچیده دیگری را به رهبری او اضافه می‌کند که مستلزم انجام مانورهای دیپلماتیک ناگهانی و واکنش نظامی قاطعانه است. گفتنی است، طی هفته‌های اخیر مرزهای لبنان و سرزمین‌های اشغالی فلسطین شاهد تبادل آتش میان حزب‌الله لبنان و ارتش رژیم صهیونیستی بوده است. طی هفت روز آتش‌بس میان رژیم اشغالگر و مقاومت فلسطین آرامش نسبی در این منطقه حکم‌فرما شد، اما در پی از سرگیری تجاوزات تل‌آویو به نوار غزه، حملات متقابل میان حزب‌الله و رژیم اشغالگر نیز بار دیگر شدت گرفت.

ادامه حملات نفس‌گیر حزب‌الله

مقاومت اسلامی لبنان اعلام کرد در روز پنج‌شنبه ۶ عملیات ضدصهیونیستی انجام داده است. طبق اعلام مقاومت اسلامی لبنان، در بخش شرقی مرزها، چهار عملیات علیه پایگاه‌ها و مواضع ارتش رژیم صهیونیستی صورت گرفت. در بخش غربی نیز ۲ عملیات علیه مواضع نظامی و همچنین محل تجمع نظامیان رژیم صهیونیستی انجام شد. حزب‌الله لبنان روز جمعه نیز موشک ضدتانکی به سمت پادگان دویو در شمال اراضی اشغالی شلیک کرد. خبرنگار شبکه المیادین گزارش داد که حزب‌الله حمله موشکی به سمت پادگان دویو و پایگاه حدب یارون متعلق به نیروهای اشغالگر صهیونیستی از اراضی لبنان انجام داد.

همچنین منابع صهیونیست از به صدا درآمدن آژیر خطر در الجلیل در شمال فلسطین اشغالی خبر دادند.

در آخرین ساعات دیروز نیز خبر رسید، در ادامه تنش‌ها در مرز جنوب لبنان با رژیم صهیونیستی، حزب‌الله دو پایگاه نظامی دیگر این رژیم را در شمال سرزمین‌های اشغالی با دقت هدف قرار داد. جنبش محبوب حزب‌الله در این رابطه و طی در دوبیانیه کوتاه اعلام کرد که رزمندگانش پایگاه «حدب یارون» را با سلاح‌های مناسب مستقیما مورد هدف قرار دادند و همچنین جرثقیل حامل تجهیزات جاسوسی در مزارع دوفیف را با سلاح‌های مناسب بمباران کردند.

دست بالای حزب‌الله

در این میان روزنامه اسرائیلی معاریو نیز نوشت که «طی هفته جاری حزب‌الله حجم آتش را چند برابر کرده است.» پایگاه خبری-تحلیلی والا رژیم آپارتاید اسرائیل نیز نوشت: «همه تهدیدها و حملاتی که به مواضع حزب‌الله صورت گرفت، هیچ بازدارندگی برای کاهش حملات به مواضع ارتش اسرائیل نداشته است.»

سودای اشغال جنوب!

در این شرایط که سرنوشت اسرائیل به حزب‌الله و عملیات‌های آن که به رهبری «سید حسن نصرالله» صورت می‌گیرد، گره خورده است، یاوه‌سرایی سیاستمداران صهیونیست همچنان ادامه دارد. «آویگدور لیبرمن»، وزیر جنگ سابق رژیم صهیونیستی، از تل‌آویو خواست جنوب لبنان را اشغال کند، کنترل امنیتی شمال غزه را به دست گیرد و محور فیلادلفیا در مجاورت مصر را به عنوان یک نتیجه ضروری پس از جنگ نابود کند.

نگرانی انگلیس از جبهه لبنان

به گزارش ایسنا، وزیر خارجه انگلیس که همگام با همتایان غربی خود از بازشدن جبهه جدید علیه رژیم صهیونیستی نگران است، خود را به بیروت رساند و با نخست‌وزیر دولت پیشبرد امور لبنان دیدار و گفت‌وگو کرد. «دیوید کامرون» وزیر امورخارجه انگلیس با «نجیب میقاتی» نخست‌وزیر دولت پیشبرد امور لبنان در بیروت دیدار و درباره افزایش تنش‌ها در غزه گفت‌وگو کرد. دیلی میل گزارش داد در حالی که ارتش رژیم صهیونیستی همچنان به بمباران شهرها و اردوگاه‌های آوارگان در سراسر غزه ادامه می‌دهند، کامرون در دیدار با میقاتی از گسترش درگیری‌ها در منطقه ابراز نگرانی کرد.

پایگاه‌های آمریکایی همچنان زیر آتش

پایگاه اشغالگران آمریکایی در میدان گازی «کونیکو» سوریه مجددا هدف حمله راکتی شدید مقاومت عراق قرار گرفت. رزمندگان مقاومت اسلامی عراق شامگاه پنجشنبه بار دیگر پایگاه آمریکا در میدان گازی «کونیکو» سوریه را هدف حمله راکتی قرار دادند. مقاومت اسلامی عراق صبح روز پنج‌شنبه نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد که پایگاه آمریکا در میدان گازی «کونیکو» در شرق سوریه را هدف حمله راکتی خود قرار داده است. در این میان نخست‌وزیر عراق تاکید کرد که دولت بغداد در مسیر پایان دادن به حضور ائتلاف بین‌المللی ضد داعش در این کشور است که تحت رهبری آمریکاست.

حمله مقاومت عراق به مقر جاسوسی رژیم صهیونیستی

گروه مقاومت اسلامی عراق بامداد روز پنج‌شنبه با صدور بیانیه‌ای از هدف قرار دادن یک مرکز جاسوسی متعلق به رژیم صهیونیستی در اربیل عراق خبر داد. مقاومت اسلامی عراق با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که یک مرکز جاسوسی فنی متعلق به رژیم اشغالگر را در نزدیکی فرودگاه اربیل کردستان عراق هدف قرار داده و این اقدام در واکنش به کشتار غیرنظامیان در غزه توسط اشغالگران انجام شده است. در بیانیه مذکور همچنین آمده است، هدف قرار دادن مراکز رژیم صهیونیستی ادامه دارد.

پادگان نظامی با ۳۰۰۰ سرباز

خبر دیگر آن‌که عضو کمیسیون امنیت پارلمان عراق عملکرد سفارت آمریکا در بغداد را خلاف قانون اساسی کشور دانست و گفت سفارت آمریکا یک پادگان نظامی شامل ۳۰۰۰ سرباز در مرکز بغداد است و این نقض آشکار معاهده بین‌المللی است. «علی نعمه»، عضو کمیسیون امنیت پارلمان عراق، درباره عواقب ادامه اشغالگری آمریکا به بهانه حضور دیپلماتیک در سفارت آمریکا هشدار داد.

جیبوتی نیز ائتلاف آمریکا را رد کرد!

خبر دیگر از مقاومت یمن است. به گزارش مهر از مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، دولت «جیبوتی» اعلام کرد که حملات نیروهای یمنی در حمایت از فلسطینیان است و ما آن را محکوم نمی‌کنیم. در همین ارتباط نیز، وزیر امور خارجه جیبوتی تاکید کرد: «ما حملات نیروهای یمنی را محکوم نمی‌کنیم زیرا آن را حمایت از حق فلسطینیان می‌دانیم.» این مقام ارشد جیبوتی همچنین تاکید کرد که کشورش از مشارکت در ائتلاف دریایی تحت رهبری آمریکا در دریای سرخ خودداری می‌کند. در این میان خبرگزاری رویترز نوشت واشنگتن قصد داشت ائتلاف دریایی قدرتمندی را در پاسخ به حملات ارتش یمن به کشتی‌های مرتبط با رژیم صهیونیستی در دریای سرخ ایجاد کند اما متحدان آن، میلی به آن نشان ندادند. همچنین سخنگوی وزارت دفاع چین روز پنج‌شنبه گفت، پکن از حل مشکلات فوری منطقه‌ای، از جمله تنش‌های کنونی در دریای سرخ، از طریق گفت‌و‌گو و رایزنی‌های سیاسی حمایت می‌کند.

هشدار صنعا به واشنگتن

نیروهای مسلح و سرویس‌های امنیتی دولت صنعا ضمن برگزاری نشستی فوق‌العاده به آمریکا و شرکای آن نسبت به عواقب نظامی‌سازی دریای سرخ، دریای عرب و خلیج عدن هشدار دادند. «محمد العاطفی»، وزیر دفاع یمن، در نشست فوق‌العاده نیروهای مسلح و سرویس‌های امنیتی دولت صنعا اعلام کرد که یمن گزینه‌های راهبردی زیادی دارد که هر زمان که مجبور شود از اتخاذ آنها دریغ نخواهد کرد. العاطفی گفت: «اگر دشمنان به جنایات و محاصره خود علیه ملت فلسطین ادامه دهند و یا اینکه به فکر آسیب رساندن به امنیت و حاکمیت یمن باشند، نیروهای مسلح این کشور آماده وارد کردن سخت‌ترین، دردناک‌ترین و قوی‌ترین ضربات به آنها هستند.»

«محمد عبدالسلام»، سخنگوی جنبش انصارالله یمن، در گفت‌وگو با شبکه «یورونیوز»، تصریح کرد که خطوط بین‌المللی در دریای سرخ و عرب امن و پایدار است و روزانه صدها کشتی در دریای سرخ تردد می‌کنند. ائتلاف آمریکایی در دریای سرخ، صرفا برای حمایت از «اسرائیل» حضور دارد. وی با اشاره به این‌که صنعاء ​به صراحت اعلام کرده تنها کشتی‌های اسرائیلی یا مرتبط به آن یا کشتی‌های به مقصد فلسطین اشغالی را هدف قرار می‌‌دهد، تاکید کرد: «این ائتلاف نتوانست این تصور را به جهانیان القا کند که در دریای سرخ و دریای عرب (مکران) خطراتی وجود دارد.»

راهپیمایی میلیونی یمنی‌ها در صعده

خبر دیگر آن‌که راهپیمایی گسترده‌ای با عنوان «تا پیروزی همراه شما هستیم و آمریکا نمی‌تواند ما را متوقف کند»، در استان صعده در شمال یمن برگزار شد. راهپیمایی کنندگان با صدور بیانیه‌ای از اقدام نیروهای مسلح یمن در حمایت از غزه، مقاومت فلسطین و محور مقاومت تمجید به عمل آوردند.

در این بیانیه همچنین راهپیمایی‌کنندگان ضمن استقبال از مواضع کشورهایی که با ورود به ائتلاف آمریکایی برای حمایت از کشتی‌های اسرائیلی مخالفت کرده‌اند، به شدت برقراری پل کمک‌رسانی به دشمن صهیونیست را مورد نکوهش قرار دادند. راهپیمایی کنندگان به شدت سکوت رژیم‌های عربی در قبال ملت فلسطین را محکوم کردند و موضع آمریکا در دادن فرصت بیشتر به رژیم صهیونیستی برای ارتکاب کشتار بیشتر در غزه را نکوهش کردند.

واشنگتن‌پست: حملات در دریای سرخ قیمت را در آمریکا افزایش می‌دهد!

روزنامه واشنگتن‌پست گزارش داد که در پی حملات ارتش یمن به کشتی‌ها در دریای سرخ که به دلیل جنایات رژیم صهیونیستی در غزه صورت می‌گیرد، بهای کالاهای مصرفی در ایالات متحده افزایش خواهند یافت. روزنامه آمریکایی واشنگتن‌پست گزارش داد که حملات ارتش یمن به کشتی‌ها در دریای سرخ باعث شده تا این کشتی‌هایی که کالاهای مصرفی را از آسیا به سوی آمریکا می‌برند، ناچار به انتخاب مسیرهایی طولانی شوند.
همچنین خبر می‌رسد که آمریکا یک فرد و نهاد را به‌ بهانه آنچه «تسهیل‌کننده انتقال کمک‌های ایران به یمن» خواند، تحریم کرد. طبق بیانیه دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا، «نبیل علی احمد الحظا» مستقر در یمن و سه صرافی در ترکیه و یمن تحت تحریم قرار گرفته‌اند.

انتهای پیام/


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + 13 =

دکمه بازگشت به بالا