هشدار انباشت آلاینده‌ها در پایتخت/مردم از تردد غیرضروری خودداری کنند

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران نسبت به انباشت آلاینده‌ها در پایتخت هشدار داد و گفت: مردم از تردد غیرضروری در فضای باز خودداری کنند.

 

به گزارش نبأپرس، حامد یزدی مهر عصر چهارشنبه در جمع خبرنگاران از هشدار زرد آلودگی هوا در استان تهران خبر داد و اظهار داشت: طبق پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی از فردا پنجشنبه تا اواخر جمعه چهارم آذر، انباشت آلاینده‌ها پیش‌بینی شده است.

وی با اشاره به افزایش شاخص‌های آلودگی جو و کاهش کیفیت هوا گفت: زمانی که شاخص آلاینده‌ها به مرز هشدار می‌رسد قرار گرفتن در هوای آلوده برای همه گروه‌های سنی و افراد خطرناک است.

یزدی مهر با بیان اینکه به همه مردم توصیه می‌کنیم از قرار گرفتن در فضای باز خودداری کنند، افزود: کیفیت هوا در حد ناسالم برای گروه‌های حساس است و در صورت مهار نشدن منابع آلاینده (ثابت و متحرک) در بعضی ساعت‌ها کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق در حد ناسالم برای همه گروه‌ها پیش‌بینی شده است.

وی با اشاره به احتمال بروز علائم تنفسی در افراد حساس و تشدید بیماری‌های قلبی، ریوی در معرض هوای آلوده قرار نگیرند و افراد حتماً در منازل خود بمانند و از قرار گرفتن در محیط باز تا حد امکان خودداری کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران با تاکید بر اینکه مایعات به ویژه مصرف شیر کمک می‌کند تا آلاینده‌ها آسیب کمتری به بدن بزنند، افزود: به ورزشکاران توصیه می‌شود از انجام فعالیت شدید ورزشی خودداری کنند و استفاده از ماسک برای کسانی که مجبور به تردد در محیط بیرون هستند، ضروری است.

 

انتهای پیام/


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × سه =

دکمه بازگشت به بالا