همایش شیرخوارگان حسینی در شهرستان رباط کریم و پرند برگزار شد + تصاویر

اجتماع عظیم شیرخوارگان حسینی همزمان با اولین جمعه ماه محرم در سراسر کشور در مصلی های شهر رباط کریم و پرند با حضور مادران و فرزندان شیرخوار و مسئولان شهرستان برگزار شد.

به گزارش نبأپرس، صبح امروز، همایش شیرخوارگان حسینی همزمان با نخستین جمعه از ماه محرم به یاد کودکانی که در روز عاشورا در کربلا به شهادت رسیدند در مصلی‌های شهر رباط کریم و پرند با حضور مادران و شیرخوارگان حسینی و مسئولان شهرستان برگزار شد.

همایش شیرخوارگان حسینی در شهر رباط‌کریم

همایش شیرخوارگان حسینی صبح امروز در مصلی بزرگ امام خمینی(ره) شهرستان رباط کریم با برنامه عزاداری حسینی و حضور مسئولان برگزار شد.

در این مراسم باشکوه و اجتماع عظیم مادران و شیرخوارگان حسینی که با حضور مسئولین ستاد نماز حمعه شهرستان، رئیس و اعضای شورای شهر و برخی مسئولان در مصلی بزرگ امام خمینی(ره) شهرستان رباط کریم برگزار شد، دقایقی پیرامون واقعه کربلا و شهادت طفل شش ماهه امام حسین (ع) با مداحی و ذکر مصیبت توسط ذاکرین اهل بیت (علیه السلام) در وصف اباعبدالله الحسین (ع) و خاندان و یاران با وفایش عزاداری کردند.

همایش شیرخوارگان حسینی در شهر پرند

همایش شیرخوارگان حسینی صبح امروز در مصلی شهر پرند( مسجد جامع امام علی علیه السلام) با برنامه عزاداری حسینی و حضور مسئولان برگزار شد.

در این مراسم باشکوه و اجتماع عظیم مادران و شیرخوارگان حسینی که با حضور حجت الاسلام والمسلمین اسماعیل کاظمی امام جمعه شهر پرند، حمیدرضا اله یاری شهردار پرند به همراه معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری و برخی مسئولان در مصلای شهر پرند( مسجد جامع امام علی علیه السلام) برگزار شد، علی اکبر رائفی پور دقایقی با سخنرانی پیرامون واقعه کربلا و شهادت طفل شش ماهه امام حسین (ع) مطالبی را ارئه کردند و در ادامه با مداحی و ذکر مصیبت توسط ذاکرین اهل بیت (علیه السلام) لحظاتی در وصف اباعبدالله الحسین (ع) و خاندان و یاران با وفایش عزاداری کردند.

گفتنی است، در این اجتماع عظیم؛ مادران و شیرخوارگان و نوباوگان حسینی برای شهادت شش ماهه کربلا حضرت علی‌اصغر(ع) به عزاداری و مرثیه‌سرایی پرداختند و همزمان با اجرای  نمایش واقعه عاشورا با خواندن نذرنامه‌ای فرزندانشان را نذر یاری امام زمان (عج) کردند و مادران، نوزادان شیرخوار خود را به یاد مظلومیت شهید شش ماهه کربلا حضرت علی اصغر (ع) روی دستان خود گرفته و در غم جانکاه سید و سالار شهداء و شهادت مظلومانه کوچک ترین سرباز امام حسین علیه السلام اشک ماتم ریختند.

انتهای پیام/

 


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 1 =

دکمه بازگشت به بالا