هند خطاب به اروپا: جهان به افغانستان خیانت کرد

وزیر خارجه هند با انتقاد از عدم توجه جامعه بین‌المللی به بحران افغانستان از اروپا خواست تا فراتر از اوکراین به افغانستان نگاه کند، جایی که جهان به جامعه مدنی این کشور خیانت کرد.

به گزارش نبأپرس، «سابرامانیام جی شنکر» وزیر خارجه هند با اظهار اینکه اگرچه مناقشه روسیه و اوکراین “پیامدهای عملی” برای سایر کشورها از نظر افزایش قیمت انرژی و کمبود مواد غذایی خواهد داشت، تاکید کرد که اروپا باید به سایر مسایل مهم دیگر جهان نیز نگاه کند.

جی شنکر در هفتمین دوره گفت‌وگوی رایسینا در دهلی‌نو در واکنش به سوالات متعدد خبرنگاران درباره موضع هند در قبال جنگ اوکراین و روابط نزدیک این کشور با روسیه از همتایان اروپایی خود خواست تا فراتر از اوکراین را دیده و بحران انسانی افغانستان پس از خروج نیروهای غربی از آنجا را به یاد بیاورند.

به گزارش «د پرینت»، وزیر خارجه هند در پاسخ به همتای نروژی خود گفت: شما در مورد اوکراین صحبت کردید، من به یاد دارم که کمتر از یک سال پیش در افغانستان چه اتفاقی افتاد که در آن جهان به جامعه مدنی افغانستان خیانت کرد.

وی افزود: ما در آسیا با مجموعه‌ای از چالش‌های خود مواجه هستیم که اغلب بر نظم مبتنی بر قوانین تأثیر می‌گذارد. بنابراین صادقانه بگویم همه ما دوست داریم تعادل درستی بین باورها، علایق، و تجربیاتمان پیدا کنیم.

انتهای پیام/


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + 18 =

دکمه بازگشت به بالا