وال‌‌استریت‌ ژورنال: ارتش، سلاح مخفی تیم ملی آمریکا در جام جهانی است

روزنامه وال‌استریت‌ ژورنال از نظامیان مرد و زن آمریکایی حاضر در پایگاه العدیده قطر به عنوان سلاح مخفی تیم ملی این کشور در مسابقات فوتبال جام جهانی یاد کرده است تا این تیم از امتیاز تماشاگر برخوردار باشد.

به گزارش نباپرس، وال استریت ژورنال نوشت: حضور این نظامیان در تمرین‌های تیم ملی آمریکا باعث شده این تیم از یک «پایگاه حمایتی محلی» در مصاف با حریفان خود برخوردار باشد.

این روزنامه در ادامه با اشاره به تجربه یکی از پرسنل نظامی آمریکایی مستقر در قطر که در بازی آمریکا با انگلیس حاضر بود، نوشت: آمریکا در دیدار برابر انگلیس به هیچ عنوان حریف دست و پا بسته‌ای نبود و با وجود این که دو تیم به تساوی بدون گل رضایت دادند، اما این بازی پیش‌بینی‌ها در مورد از پیش بازنده بودن تیم آمریکا را به هم ریخت.

بنا بر این گزارش، با وجود آن که آمریکایی‌ها در تمام پست‌های بازی از بازیکنان ضعیف‌تری به نسبت انگلیسی‌ها برخوردار بودند اما یک برتری واضح داشتند و آن حضور هزاران هوادار متعصب مستقر در قطر بود که از قضا پرسنل نظامی پایگاه نیروی هوایی آمریکا در دوحه هستند.

در این گزارش آمده است که نظامیان آمریکایی مستقر در قطر، پیش از تساوی در بازی اول آمریکا برابر ولز بازدید مختصری از این تیم داشتند و حدود یک هزار نفر از آنها در نخستین تمرین تیم حاضر شدند. هرچند اجازه تصویربرداری نداشتند ولی نه بخاطر این که در یک عملیات محرمانه بودند بلکه به این خاطر که شاهد اختصاصی جلسه‌ای بودند که  شاگردان گرگ برهالتر، تاکتیک‌های پیشرفته خود را تمرین می‌کردند.

وال استریت ژورنال با اشاره به یکی دیگر از افراد حاضر در تمرین فوتبال آمریکا به نام سرهنگ برندون سوکورا نوشت که وی اعتقاد دارد که حضور ارتش آمریکا، به تیم ملی آن کمک خواهد کرد تا باوجود دور بودن از خاک آمریکا، از امتیاز بازی در خانه بهره ببرد.

سوکورا که خود برای تیم فوتبال آکادمی نیروهای هوایی آمریکا بازی می‌کرد،  این تجربه را داشته است و می‌داند برخی از بازی‌های خارج از خانه آمریکا که در نزدیکی پایگاه‌های نظامی برگزار می‌شدند، انگار که در خانه برگزار می‌شدند و به نوعی مشابه برخورداری این تیم از امتیاز میزبانی بودند.

این روزنامه در ادامه نوشت: در حالی که حضور تیم ملی فوتبال آمریکا در قطر برای نظامیان پایگاه آمریکا در دوحه یک تجربه است اما جالب این است که عکس این قضیه نیز صدق می‌کند زیرا دلیل حضور یکی از بهترین بازیکنان تیم کنونی فوتبال  آمریکا، ارتش این کشور بوده است.
در ادامه این گزارش به زندگی وستون مک‌کنی هافبک حال حاضر تیم ملی آمریکا اشاره می‌کند و می‌نویسد: 16 سال پیش زمانی که جام جهانی در آلمان بود و برهالتر (مربی کنونی تیم) هنوز برای تیم ملی آمریکا بازی می‌کرد، برهالتر به همراه هم‌تیمی‌هایش در پایگاه هوایی «رمشتاین» در آلمان توقف کردند و یکی از تجربه‌های خاص آن سفر تاکنون ملاقات با پسری نوجوان بود که از عکس گرفتن با بازیکنان تیم ملی آمریکا ذوق زده شده بود؛ آن پسر کسی نبود جز وِستون مک‌کِنی.

مک‌کنی که والدینش هر دو نظامی بودند، پیش از حضور در خط هافبک تیم ملی آمریکا و باشگاه یوونتوس، فوتبال آمریکایی بازی می‌کرد اما در آلمان این سبک فوتبال برای او که پسر 9 ساله بود وجود نداشت و از این رو وی به نسخه اروپایی فوتبال روی آورد.

مک‌کنی در جریان تمرین تیم ملی آمریکا به هواداران حاضر  در این تمرین گفت: به نمایندگی از شما در زمین فوتبال بهترین عملکردمان را  نشان خواهیم داد.

انتهای پیام/


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 − چهار =

دکمه بازگشت به بالا