واکنش رئیس دادگستری شهرستان رباط کریم به برخی انقلابی نماها

رییس دادگستری شهرستان رباط کریم گفت: به انقلابی نماها می‌گویم از دست من عصبانی باشید و از این عصبانیت بمیرید.

به گزارش نبأپرس از رباط کریم، محمدرضا قویدل رئیس دادگستری شهرستان رباط کریم بعنوان سخنران بین‌الصلاتین نماز جمعه رباط کریم، ضمن گرامیداشت هفته قوه قضائیه و اشاره به جمله معروف شهید آیت الله دکتر بهشتی که می‌فرمایند” به آمریکا بگویید از دست ما عصبانی باش و از این عصبانیت بمیر” اظهار کرد: من هم از این جمله وام می گیرم و می‌گویم، آمریکا، عوامل استکبار جهانی، ضد انقلاب، عوامل دست نشانده خارجی و داخلی، ضد ولایت فقیه‌ها ،انقلابی نماها از دست ما عصبانی باشید و از این عصبانیت بمیرید.

قاضی القضات شهرستان رباط‌کریم در یک جمله کنایه آمیز خطاب به برخی از افراد که مسئولیت دارند، تاکید کرد: افرادی که در زبان ادعای انقلابی گری و اما در عمل برخلاف آرمان‌های انقلاب در مقابل دستگاه قضاء و در برابر قانون مداری و اجرای عدالت می ایستند و ناراحت هستند، می‌گویم که از دست ما عصبانی باشید و از این عصبانیت بمیرید.

قویدل نسبت به تشریح نتیجه نهایی پرونده انتخاباتی شوراهای شهر شهرستان رباط‌کریم عنوان کرد: همانطور که قبلا هم گفته بودم در مجموع ۱۵۲ پرونده تخلفاتی در شهرستان رباط‌کریم حول محور انتخابات شوراها تشکیل شد که ۱۳۴ فقره رای محکومیت و ۱۶ پرونده رای برائت و برای دو پرونده هم با توجه به ویژگی‌های پرونده، عدم صلاحیت و ارجاع به دادگاه ویژه صادر شد.

وی افزود: در خصوص تبلیغات غیرمجاز ۱۱۶ فقره پرونده تشکیل شد که ۱۱۰ پرونده رای محکومیت و ۴ پرونده رای برائت و برای دو پرونده هم ارجاع به دادگاه ویژه صادر شد.

رئیس دادگستری شهرستان رباط کریم تصریح کرد: در خصوص خرید و فروش رای هم ۱۸ پرونده تشکیل شد که ۱۳ پرونده منحر به محکومیت و برای ۵ پرونده هم حکم برائت صادر شد.

قویدل عنوان کرد: برای بحث رای دادن با شناسنامه دیگری ، اخلال در نظم صندوق رای و توصیه به نوشتن افراد ۱۸ پرونده تشکیل شد که برای ۱۱ پرونده محکومیت و ۷ پرونده رای برائت صادر شد.

وی تاکید کرد: قانون در خصوص برخورد با تخلفات انتخابات شوراها دارای نقص است و باید قانونگذار در این خصوص چاره‌اندیشی کند به همین دلیل نتوانستیم آنطور که باید با متخلفین برخورد کنیم.

قویدل گریزی هم به انتخابات پیش رو مجلس زد و عنوان کرد: خوشبختانه قوانین خوبی در خصوص برخورد با تخلفات انتخابات مجلس داریم و با متخلفین در انتخابات مجلس شورای اسلامی سرسختانه برخورد خواهیم کرد .

رییس دادگستری شهرستان رباط‌کریم گفت: بابت قصور و کاستی ها از مردم عذرخواهی می‌کنم.

محمد رضا قویدل بیان کرد: منکر کمبودها و قصور نیستم اما این اطمینان خاطر را به مردم عزیز می‌دهم در راه عدالت خواهی، عدالت جویی و اجرایی قانون محکم ایستاده‌ایم.

قاضی القضات شهرستان رباط کریم تاکید کرد: در راه عدالت خواهی توجه ای به تهدیدها و سنگ اندازی‌ها نداریم.

انتهای پیام/


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 5 =

دکمه بازگشت به بالا