تأکید AFC به مشخص شدن میزبان جام ملت‌های ۲۰۲۷/ افزایش سهمیه آسیا در جام جهانی باشگاه‌ها

کنفدراسیون فوتبال آسیا به دنبال این است که میزبان دو دوره بعدی معتبرترین تورنمنت ملی در سطح قاره کهن را هر چه سریعتر مشخص کند.

 به گزارش نبأپرس ، اعضای کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) امروز (یکشنبه) در هنگ‌کنگ نشستی به ریاست شیخ سلمان بن ابراهیم آل‌خلیفه، رئیس AFC برگزار کردند که در این نشست بر این موضوع تأکید شد میزبان مسابقات جام ملت‌های آسیا 2027 هر چه زودتر مشخص شود تا کشور میزبان زمان مناسبی برای آماده‌سازی خود داشته باشد.

شیخ سلمان در این باره گفت: در بیست‌ونهمین کنگره AFC در شهر پاریس، چین را به عنوان میزبان دوره بعدی جام ملت‌های آسیا در سال 2023 انتخاب کردیم. می‌دانم که چین رویدادی در کلاس جهانی و در شأن جام ملت‌های آسیا برگزار خواهد کرد، اما این کشور تنها چهار سال برای آماده‌سازی خود برای میزبانی از این مسابقات دارد و با وجود توانمندی چین برای برگزاری این رویداد، دوست دارم میزبان بعدی جام ملت‌های آسیا زمان بیشتری برای آماده‌سازی خود داشته باشد.

وی افزود: با فرمت جدید مسابقات که از جام ملت‌های آسیا 2019 در امارات آغاز شد، ما 51 بازی را با حضور 24 تیم انجام می‌دهیم، از این‌رو به 8 تا 10 ورزشگاه در سطح جهانی نیاز داریم. مقیاس تورنمنت حالا در حدی است که نیاز به زمانی مناسب برای ساخت‌وسازها است که نیاز به زمان‌بندی و برنامه‌ریزی دارد. باید بهترین امکانات را برای بازیکنان، هواداران، پخش کننده‌های تلویزیونی‌ و شرکای تجاری‌مان با برگزاری رویدادی در سطح کلاسی جهانی، فراهم کنیم.

کنفدراسیون فوتبال آسیا همچنین با پیشنهاد فیفا مبنی بر افزایش سهمیه آسیا در مسابقات جام جهانی باشگاه‌ها در سال 2021 به سه و نیم سهمیه موافقت کرد، هرچند این پیشنهاد ابتدا باید توسط شورای فیفا مورد تأیید قرار بگیرد. به این ترتیب میزبان مسابقات (چین)، قهرمان منطقه غرب، قهرمان منطقه شرق و برنده دیدار «بازنده فینال منطقه غرب- بازنده فینال منطقه شرق» نیز می‌توانند در مسابقات جام جهانی باشگاه‌ها حضور پیدا کنند.

همچنین در فاصله یک روز مانده به معرفی بهترین‌های فوتبال آسیا در سال 2019، کمیته اجرایی AFC تأیید کرد مراسم معرفی بهترین‌های آسیا در سال 2020 به میزبانی قطر برگزار خواهد شد. سی‌امین کنگره کنفدراسیون فوتبال آسیا هم در تاریخ 16 آوریل 2020 (28 فروردین 99) در شهر کوالالامپور مالزی برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

Top