ادامه سیاست سکوت تاج و فدراسیون فوتبال پس از آبروریزی بین‌المللی

در حالی که فینال شب گذشته جام حذفی با آبروریزی بین‌الملی همراه بوده، فدراسیون فوتبال هیچ خبری در این زمینه منتشر نکرده است.

به گزارش نبأپرس ، اتفاقات فاجعه‌بار شب گذشته در فینال جام حذفی یک آبروریزی جهانی بود، در حالی که در همه جای دنیا از مدت‌ها قبل با برگزاری جلسات منظم تقسیم وظایف صورت می‌گیرد تا در روز برگزاری مسابقات، همه چیز طبق برنامه پیش برود، در ایران ظاهرا فقط جلسات برگزار می‌شود و خروجی خاصی ندارد. آن از بازی سپاهان و پرسپولیس در اصفهان و این هم از داماش و پرسپولیس در فینال جام حذفی.

در این میان و پس از اتفاقات تلخ و شب سیاه فوتبال ایران، کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال از محرومیت سعید فتاحی مسئول برگزاری مسابقات سازمان لیگ و احضار حیدر بهاروند رئیس سازمان لیگ و عبدالکاظم طالقانی رئیس هیئت فوتبال خوزستان خبر داد که این موضوع از طریق مصاحبه مرتضی تورگ رئیس کمیته اخلاق با رسانه‌ها و انتشار اطلاعیه‌ این کمیته در خبرگزاری‌ها صورت گرفت. در واقع تا این لحظه، فدراسیون فوتبال همچون در بسیاری از موارد سیاست سکوت را در پیش گرفته و در شرایطی که وزارت ورزش و جوانان از شب گذشته چندین خبر، مصاحبه و مطلب در این باره منتشر و موضع‌گیری کرده است، فدراسیون فوتبال کماکان به شیوه گذشته خود ادامه می‌دهد.

مشخص نیست چرا مهدی تاج به عنوان رئیس فدراسیون هیچ گونه صحبتی در این باره نکرده و اگر چه او برای حضور در کنگره فیفا به پاریس سفر کرده اما تجربه نشان داده در دور دسترس‌ترین مکان نیز بخواهد، صحبت می‌کند اما این بار در عصر ارتباطات که همه گونه وسیله ارتباطی وجود دارد رئیس فدراسیون سیاست سکوت در پیش گرفته و جالب اینکه این سیاست در کل فدراسیون جاری شده است، دریغ از یک بیانیه یا یک خبر در سایت رسمی فدراسیون فوتبال. شاید به جای اینکه فدراسیون و سازمان لیگ معذرت خواهی کنند، این دیگران هستند که مقصر قلمداد می‌شوند. فدراسیون فوتبال سیاست سکوت خود را در بدترین زمان خود به کار گرفته و این موضوع باعث می‌شود که تصور کنیم چنین اتفاقاتی در این فدراسیون طبیعی است. آنهایی که در بسیاری از موارد خود را جلو می‌اندازند و از فدراسیون مطبو‌ع‌شان دفاع کنند و در مواردی همچون قانون منع بازنشستگان سینه سپر و از خود و مجموعه‌شان دفاع می‌کردند، مُهر سکوت بر لبان‌شان زده‌اند.  فدراسیون فوتبال همچون تماشاگری شده که نظاره‌گر آبروریزی فوتبال ایران است.

انتهای پیام/

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

Top