وینفرد شفر: در چند هفته گذشته مشکلاتی داشتیم که روی شانه‌های من است

وینفرد شفر، سرمربی تیم فوتبال استقلال از وجود مشکلاتی یاد کرد که به زعم او روی شانه‌ها‌یش قرار دارد.

به گزارش نبأپرس، وینفرد شفر در نشست خبری پیش از دیدار تیمش برابر پیکان در هفته شانزدهم لیگ برتر فوتبال، اظهار داشت: معمولاً هر زمان به کنفرانس می‌آیم خوشحالم هم بابت دیدن شما و هم در پیش بودن بازی. در چند هفته گذشته مشکلاتی داشتیم که روی شانه‌های من است. من می‌شنوم که همیشه می‌گویند باید ببرید و ببرید و البته همه تلاش‌مان همین است. منشا شرایط متفاوتی داشت و نمی‌توانست زودتر به ما اضافه شود، اما سایر بازیکنان زودتر آمدند. طبیعی است بازیکنان جدید نیاز به هماهنگی و درک متقابل از بازیکنان و سیستم تیم دارند.

هر زمانی که بخواهیم بازی‌ها را شروع کنیم یکسری مشکلات همراه‌مان است
«هر زمان بازی‌ها شروع می‌شود، مثل ابتدای این فصل با مشکلاتی روبه‌رو بودیم.»، وی با بیان این جمله افزود: همه در همه بازی‌ها از ما انتظار برد دارند، اما ما باید با تمرکز بالا بازی‌های خود را انجام دهیم تا به نتیجه برسیم. ما برای نیم‌فصل دوم بازیکنان جدیدی را به خدمت گرفتیم. گادوین منشا، شرایط کاملً متفاوتی داشت و بقیه نفرات هم نیاز به هماهنگی بیشتر دارند تا در تیم جا بیفتند. آنها باید با تاکتیک تیم، هافبک‌های کناری چپ و راست و تمام بازیکنان آشنا شوند و نیاز به زمان است تا این اتفاق رخ دهد. در هر صورت ما هر زمانی که بخواهیم بازی‌ها را شروع کنیم یکسری مشکلات همراه‌مان است.

روی یکی دو پست هنوز تردید داریم
سرمربی تیم فوتبال استقلال اضافه کرد: در حال حاضر در مورد یکسری از مسائل نمی‌شود صحبت کرد و من این مسئله را به آینده می‌سپارم، چرا که در حال حاضر همه تمرکزمان باید روی بازی روی پیکان باشد. ما با تیمی بازی داریم که هر زمان با آنها دیدار داشتیم، سخت بوده است، حتی در ورزشگاه آزادی. آنها همیشه حریف سختی برای ما بوده‌اند. به ویژه حالا که تفکرات جدیدی در تیم پیکان حاکم شده است. ما هم پاتوسی را به خدمت گرفتیم که قاعدتاً در تمرینات گروهی نبوده است و نیاز به زمان دارد تا با تیم هماهنگ شود، اما ایسما بازیکن قابلی است که توانایی بالایی در بازی یک ضرب، دو ضرب و حفظ توپ دارد. به‌هرحال اینکه چه نفراتی مقابل پیکان بازی کنند تا پایان تمرین عصر امروز مشخص می‌شود. ما روی یک دو پست هنوز تردید داریم.

منشا باید به سبک و عملکرد بازیکنان استقلال آشنا شود
شفر در پاسخ به این سوال که آیا بازیکنانی چون گادوین منشا فردا مقابل پیکان بازی خواهد کرد، گفت: هنوز شرایط این بازیکن مشخص نیست.  منشا باید با سیستم و سبک تیم ما آشنا شود. شاید سیستم ما برای او جدید باشد و در تیم قبلی‌اش با یک سیستم دیگری بازی می‌کرده است. منشا باید به سبک و عملکرد بازیکنان استقلال آشنایی پیدا کرده و بازیکنان نیز با سبک او آشنایی پیدا کنند.

اتفاقی که برای گرو رخ داد نباید برای بازیکنان جدید هم بیفتد
وی ادامه داد: از هواداران استقلال می‌خواهم که به بازیکنان جدید زمان بدهند. اتفاقی که برای الحاجی گرو افتاد نباید برای بازیکنان جدید هم بیفتد. هنوز 10 دقیقه از بازی گرو نگذشته بود که برخی از رسانه‌ها و هواداران علیه او شدند. از هواداران درخواست می‌کنم که به بازیکنان جدید فرصت بدهند.

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

اشتراک در خبرنامه

مشترک خبرنامه شوید

Top