پرسپولیس در آستانه کسر امتیاز ؛ خداحافظی با قهرمانی ؟!

ابتکار عمل برای پنجمین قهرمانی متوالی لیگ برتر در اختیار پرسپولیس است اما کسر امتیاز می تواند معادلات لیگ بیستم را برهم بزند.


به گزارش نبأپرس، پرسپولیس با پیروزی در بازی حساس هفته بیست و هفتم مقابل آلومینیوم اراک، با اختلاف دو امتیاز نسبت به سپاهان صدرنشین لیگ برتر باقی ماند و پنجمین قهرمانی در دسترس تر از همیشه به نظر می رسد. اما اتفاقات خارج از مستطیل سبز می تواند معادله قهرمانی لیگ بیستم را تغییر دهد.

پرونده یکی از طلبکاران به جای باریک کشیده شده است. پرونده شکایت بیرانوند و کالدرون در جریان است اما پرونده ای که احتمال دارد برای پرسپولیس دردسر درست کند، مربوط به یکی دیگر از شاکیان باشگاه است. طلبکار مذکور در خارج از کشور حضور دارد و تا به امروز باشگاه پرسپولیس چند بار وعده پرداخت مطالبات او را داده است.

طرفداری روز ۱۸ خرداد در گزارشی خبر از پایان مهلت پرسپولیس برای گرفتن رضایت شاکیان داد. باشگاه پرسپولیس به فدراسیون فوتبال و کمیته تعیین وضعیت تعهد داد تا طی مدت سه ماه بدهی هایش را پرداخت کند و با همین تعهد بود که پنجره نقل و انتقالاتی باشگاه باز شد. مهلت سه ماهه در روز ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ به پایان رسید.

طلبکاری که امروز پرونده شکایتش از باشگاه پرسپولیس جدی تر از همیشه است، تمامی مدارک، تضمین و تعهدات پرسپولیس را به کنفدراسیون فوتبال آسیا AFC، ارائه کرده. باشگاه تضمین داده بود اگر مطالبات پرداخت و رضایت شاکیان حاصل نشود، علاوه بر بسته شدن پنجره نقل و انتقالات امتیاز نیز از پرسپولیس کسر شود. همان زمان برخی مدیران فدراسیون فوتبال و مسئول کمیته تعیین وضعیت فدراسیون هم تلویحا گفته بودند اگر پرسپولیس بعد از پایان مهلت نسبت به جلب رضایت طلبکاران خود اقدام نکرده باشد، جرایم سنگین تری نسبت به بسته شدن پنجره نقل و انتقالات برای این تیم در نظر گرفته می شود. گویا یکی از شاکیان تمام این گفته ها و مدارک را تبدیل به پرونده ای مستند کرده است.

مستنداتی درباره همین تضمین و تعهد پرسپولیس امروز به دست AFC رسیده، آن هم در شرایطی که شاکی باشگاه هنوز مطالباتش را دریافت نکرده است. شایعه شده احتمال دارد پرسپولیس در صورت جدی نگرفتن این ماجرا، با خطر کسر سه امتیاز مواجه شود. اگر این اتفاق رخ بدهد، سه امتیاز از امتیازات این فصل پرسپولیس کسر خواهد شد و همین موضوع می تواند قهرمانی پرسپولیس را به خطر بیاندازد.

تصمیم درست برای پرسپولیس این است که همین امروز برای پرداخت مطالبات همه طلبکارانش دست به کار شود. تا پایان لیگ بیستم تنها سه هفته فرصت باقی است و یک شکایت می تواند زحمات یک فصل تیم را بر باد دهد

واضح است که سپاهان در کسر امتیاز از پرسپولیس ذی نفع خواهد بود و فراموش نکنیم علاوه بر شاکیانی که امروز خارج از ایران حضور دارند، پرسپولیس طلبکار لیگ برتری هم دارد. پس بهترین اتفاق برای پرسپولیس تسویه حساب فوری با تمامی طلبکاران و گرفتن رضایت از شاکیان خواهد بود.
انتهای پیام/

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

Top