بنی‌تمیم: فدراسیون کشتی جزو اولین فدراسیون‌هایی بود که مراحل اداری تبدیل حواله و پول به سکه را انجام داد/ از حق ورزشکاران و مربیان نمی‌گذریم

نایب رئیس فدراسیون کشتی گفت: فدراسیون کشتی جزو اولین فدراسیون‌هایی بوده است که مراحل اداری تبدیل حواله و پول را به سکه انجام داده و امروز مابه التفاوت جوایز ورزشکارانش حدود ۲ میلیارد تومان شده است.

به گزارش نبأپرس حمید بنی تمیم نایب رئیس فدراسیون کشتی در گفت‌و‌گو با روابط عمومی فدراسیون کشتی با بیان این مطلب افزود: وزارت ورزش و جوانان به جای اینکه در نوسانات قیمت ارز و سکه، مثل تجربه سال‌های قبل، در مراسم تجلیل رئیس جمهور از ورزشکاران، سکه را خودش خریداری کند و به ورزشکاران تحویل بدهد، حواله و پول سکه را به فدراسیون‌ها داده است تا آن‌ها آن را را تبدیل به سکه کنند.

وی ادامه داد: مسیر اشتباهی در این راه دنبال شده است و به جای تحویل سکه، پول و حواله تحویل داده‌اند و در این شرایط و نوسان قیمت ارز و سکه، بجای اینکه سکه تحویل دهند، یک سیر اداری تبدیل حواله به سکه را پیش روی فدراسیون‌ها قرار داده‌اند.

بنی‌تمیم تاکید کرد: فدراسیون برخلاف برخی مطالب عنوان شده از فردای روزی که پول به حساب فدراسیون واریز شده است، جز اولین فدراسیون‌هایی بوده که مراحل اداری را انجام داده است و حواله را به مرحله دریافت سکه رسانده است. اما در آن زمان، به دلیل بالا بودن نرخ سکه نتوانسته وجه را دریافت کند.

وی تصریح کرد: همان زمان قیمت اعلامی سکه توسط بانک مرکزی دو میلیون و صد و چهل هزار تومان بوده است که خزانه‌دار ما به فوریت موضوع را به اطلاع معاونت مالی وزارت ورزش رسانده است و آن‌ها اعلام کرده‌اند تا روز شنبه وجه را واریز می‌کنند اما هنوز آن روز نرسیده است.

بنی تمیم خاطر نشان کرد: شاید برخی فدراسیون‌ها که تعداد ورزشکاران محدودی دارند، با مبالغ بسیار جزئی که وزارت ورزش در همین ایام به عنوان دریافت ماهیانه و یا همان مابه التفاوت به آن‌ها پرداخت کرده است، توانسته اند سکه‌ها را دریافت کنند، اما فدراسیون کشتی که بیشترین افتخارات را در سال 95 و 96 دارد با 300 ورزشکار و کادر فنی روبرو است و مابه التفاوت حواله‌ای که در مراسم رئیس جمهور محترم داده شده با قیمت امروز سکه نزدیک 2 میلیارد تومان است. قطعا فدراسیون کشتی این اجازه را به خود نمی‌دهد از 2 میلیارد تومان حق کشتی گیران و کادر فنی کشتی که اکثرا از طبقات کم درآمد جامعه هستند، بگذرد و موظف است از آن‌ها دفاع کند.

وی در پایان گفت: به نظر می‌رسد بهتر است وزارت ورزش این موضوع را دنبال کرده و کار ناقص انجام شده را کامل کند و این امکان را فراهم کند تا دولت حقوق قانونی ورزشکاران را پرداخت کند. اما اگر وزارت ورزش نمی‌خواهد ما به التفاوت پاداش‌ها را بدهد، رسما به فدراسیون کشتی اعلام کند، تا ما به صورت رسمی به ورزشکاران و کادر فنی اعلام کنیم و آن‌ها خود در این مورد تصمیم گیری کنند. این‌ها همه در حالی است که همین پاداش‌های داده نشده هم بعضا به حداقل ممکن نسبت به سال‌های قبل رسیده است.

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

اشتراک در خبرنامه

مشترک خبرنامه شوید

Top