وزیر بهداشت: برنامه سلامت خانواده در ۵۷ ‌شهر آغاز شد/ اولویت با مناطق محروم

وزیر بهداشت با اشاره به آغاز به کار برنامه سلامت خانواده در حدود ۵۷ شهر کشور از ابتدای اردیبهشت امسال، اولویت اجرای این برنامه را مناطق محروم کشور عنوان کرد.

 

به گزارش نبأپرس، بهرام عین اللهی در  سفر  به شیراز با اشاره به اجرای برنامه سلامت خانواده به عنوان یکی از اولویت‌های وزارت بهداشت در سال جاری، رویکرد مهم این برنامه را تقویت اقدامات پیشگیرانه و حفظ سلامت مردم خواند که با مشارکت  گروه های گسترده و توانمند، در بستر شبکه بهداشت و درمان کشور دنبال می‌شود.

وی عملکرد مراقبان سلامت را که در مناطق شهری به عنوان  اعضای گروه های سلامت خانواده خدمت ارائه می کنند، مشابه خدمات بهورزان در مناطق روستایی عنوان کرد و افزود: تیم های سلامت با پایش فعالانه جمعیت تحت پوشش، سلامت آنها را به طور منظم پیگیری می کنند و می کوشند با آگاه سازی افراد از وضعیت سلامت خود، از بروز مشکلات ناشی از بیماری ها در افراد، پیشگیری کنند.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: عضو دیگر تیم سلامت، پزشک خانواده است. مراقب سلامت در صورت تشخیص بیماری، فرد بیمار و نیازمند مراقبت را به پزشک خانواده به عنوان سطح یک خدمات ارجاع می دهد تا به صورت رایگان معاینه و درمان شود. همچنین پزشک خانواده در صورت نیاز به خدمات تخصصی، فرد را به پزشک متخصص به عنوان سطح دو خدمات ارجاع می دهد و  در این مرحله اطلاعات مربوط به وضعیت سلامت بیمار و فرآیندهای درمانی او  در پرونده الکترونیکی، در اختیار پزشک متخصص قرار می دهد.

عین اللهی افزود: سطح سه خدمات، مربوط به افرادی است که نیاز به بستری و دریافت خدمات درمانی در بیمارستان دارند که این مرحله  با انتقال پرونده الکترونیک بیمار به بیمارستان انجام می شود.

بررسی پروژه های عمرانی پردیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز

وزیر بهداشت از پردیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، سازمان اورژانس فارس، پروژه های ساخت بیمارستان حضرت خاتم الانبیاء(ص) و بیمارستان اعصاب و روان شیراز، بازدید کرد.

عین اللهی، در این بازدید ضمن آگاهی از روند توسعه این دو پروژه، بر تسریع در بهره برداری از آنها با هدف گسترش زیرساخت های درمانی در این استان تاکید کرد.

بیمارستان حضرت خاتم الانبیاء(ص) با 407 تخت و 10 طبقه، در شهر صدرای شیراز در حال ساخت است. عملیات ساخت این پروژه در زمینی با زیربنای 33 هزار و 618 متر مربع از سال 1387 آغاز شده و در حال حاضر 22 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

پروژه ساخت بیمارستان اعصاب و روان شیراز نیز دیگر برنامه بازدید وزیر بهداشت بود.

این بیمارستان با 289 تخت بیمارستانی و زیربنای 33 هزار و 754 مترمربع در چهار طبقه از سال 1387 با پیشرفت فیزیکی 87 درصد در حال ساخت است.

عین اللهی با همراهی رئیس و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از پردیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز واقع در سایت صدرا و پروژه های در دست ساخت در این مجموعه و نیز توانمندی ها و ظرفیت های سازمان اورژانس فارس بازدید کرد.

انتهای پیام/

 


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × سه =

دکمه بازگشت به بالا